Zwiedzanie delfinarium w Puerto Aventuras – bilety i inne informacje

Tagi , , , , , , , , ,

Wybierając się do Puerto Aventuras, z całą pewnością masz ochotę doświadczyć wszystkiego, co oferuje Jukatan i właśnie to miasteczko. Jedną z tych atrakcji, które cieszą się tutaj olbrzymim zainteresowaniem jest tutejsze delfinarium, oferujące niesamowite przeżycia tak dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Gdzie ono się jednak znajduje? Ile kosztują bilety i z jakich pakietów możesz skorzystać w jego ramach? Czy są organizowane wycieczki do delfinarium w Puerto Aventuras, które pozwoliłby doświadczyć go w pełni? W naszym dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te, ale i wiele innych pytań.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znaleźć delfinarium w Puerto Aventuras?

Dolphin Dreams w Puerto Aventuras znajduje się niedaleko od centrum miasta. Aby dostać się do tej atrakcji, z drogi numer 307 (Tulum – Cancun) należ skręcić w drogę Bahia Xcacel. Dojazd jest bardzo dobry, a na miejscu znajdziesz parking.

Dokładny adres delfinarium: Plano 1 Plaza Comercial Marina, Bahía Xcacel Mz 23, 77400 Puerto Aventuras.

Delfinarium w Puerto Aventuras – dostępne programy

W delfinarium w Puerto Aventuras możesz skorzystać z trzech różnych programów, oferujących zgoła odmienne doświadczenia oraz umożliwiających wchodzenie z delfinami w innego rodzaju interakcje. Każdy program pozwala na obcowanie z delfinami. Co jednak wchodzi w skład każdego z nich?

Dolphin Encounter

Najtańszy spośród dostępnych programów to dla Ciebie możliwość spędzenia 50 minut w wodzie. 10 minut z tego trwa tak zwany wstęp, w trakcie którego tłumaczone są wszystkie zasady. W skład tego pakietu wchodzą trzy rodzaje aktywności z delfinami – przytulenie, uścisk “dłoni” oraz tak zwany hand target (delfin dotyka nosem wyciągniętej ręki).

Dolphin Swim Adventure

Wyższy pakiet to dla Ciebie możliwość spędzenia 60 minut w wodzie. Tak jak w poprzednim przypadku, również tutaj dziesięć minut przeznaczone jest na wprowadzenie i prezentację zasad. Pakiet ten zawiera przytulenie, uścisk “dłoni” i hand target, a zatem wszystkie rzeczy z poprzedniego pakietu, ale również tak zwany boogie push (pchanie osoby leżącej na desce przez delfina) oraz jazdę na grzbiecie delfina (belly ride).

Dolphin Royal Swim

Najbogatszy (a zarazem najdroższy) pakiet w delfinarium w Puerto Aventuras to aż sześć aktywności, na które masz 60 minut (tak jak w poprzednich przypadkach, 10 minut to wprowadzenie). Paleta tych aktywności jest najszersza i zawiera w sobie: przytulenie, hand target, foot push (delfiny dosłownie pchają leżącego na wodzie turystę, naciskając na jego stopy), dorsal tow (turysta trzyma dwa delfiny, które dosłownie go holują), uścisk “dłoni” oraz 10 minut aktywności łączących kajaki oraz delfiny. Pakiet ten przez samo delfinarium określany jest mianem “doświadczenia życia”. Rzeczywiście, w kontekście obcowania z delfinami wydaje się zawierać wszystko, czego mógłbyś oczekiwać.

Dolphin Dreams – ceny biletów

Delfinarium w Puerto Aventuras to oczywiście atrakcja płatna, w przypadku której będziesz musiał kupić bilet celem wejścia. Jego cena zależy w pełni od wyboru któregoś z powyższych pakietów. Najtańszy będzie Dolphin Encounter, który w przypadku dorosłych i dzieci powyżej szóstego roku życia kosztuje 99 dolarów amerykańskich (395 złotych za bilet). Dolphin Swim Adventure to koszt 139 $ za osobę dorosłą (13+)  i 99 $ (395 zł) za dziecko (6-12). Najdroższy jest oczywiście Dolphin Royal Swim, w przypadku którego osoba dorosła musi się liczyć z ceną 169 $ (675 złotych) za bilet. Dziecko zapłaci 99 $ (395 zł). W przypadku każdego z powyższych pakietów, dziecko poniżej 5-go roku życia jest w stanie wejść za darmo. Ważne jest jednak to, że na jedno dziecko musi przypadać co najmniej jeden dorosły opiekun (niezależnie od wieku najmłodszego).

Zorganizowane wycieczki do delfinarium w Puerto Aventuras

Choć bilet wstępu do delfinarium w Puerto Aventuras możesz kupić na własną rękę, przez Internet, tak naprawdę wybór odpowiedniego pakietu i odnalezienie się w obiekcie może być dość problematyczne. Co więcej, często pominiesz wiele atrakcji, z których mógłbyś skorzystać. Właśnie dlatego warto postawić na zorganizowaną wycieczkę. Dzięki niej nie tylko sprawnie wejdziesz na obiekt, ale też będziesz w stanie szybciej odnaleźć się w jego obrębie. Wycieczkę tego typu wykupisz chociażby przez portal GetyourGuide, w całości przez Internet, z możliwością ewentualnej rezygnacji. W czasie wycieczki będzie Ci towarzyszył przewodnik, a Ty sam będziesz miał pewność, że odkryjesz delfinarium w całości. Bez pomijania jakiejkolwiek atrakcji, jaką ono oferuje.

Pamiętaj, by przed wykupieniem wycieczki zapoznać się z wymaganiami. Koniecznie weź ze sobą własny ręcznik, strój plażowy oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Warto też mieć ze sobą gotówkę. Na obiekt nie wejdziesz z aparatem fotograficznym – zostaw go więc w hotelu, w którym się zatrzymujesz.

Podsumowanie

Delfinarium w Puerto Aventuras to świetna atrakcja, po którą chętnie sięgają tak osoby podróżujące w pojedynkę, jak i rodziny z dziećmi. To też jedna z najlepszych okazji na to, by nie tylko zobaczyć delfiny z bliska, ale też wejść z nimi w interakcję. Musisz przy tym wiedzieć, że tutejszy obiekt to część większej “sieciówki”. Jeśli na przykład jesteś na Isla Mujeres, możesz sięgnąć po tamtejszą jego alternatywę – Dolphin Discovery, o którym również już pisaliśmy. W obu tych przypadkach możesz liczyć na fantastyczne doświadczenie.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Jak dostać się z lotniska w Cancun do Puerto Aventuras?

CEDAM Museum w Puerto Aventuras – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz