Zima w Tulum, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , , , , , , , , , , ,

Zima w Tulum to wyjątkowy okres, który przyciąga licznych turystów spragnionych ucieczki od chłodniejszych klimatów. Okres od listopada do marca to czas, w którym to urokliwe miasto nad Morzem Karaibskim oferuje doskonałe warunki do wypoczynku na plaży, zwiedzania fascynujących atrakcji kulturowych i korzystania z różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu. W tym artykule omówimy szczegółowo, jakich warunków pogodowych można się spodziewać w Tulum w ciągu tych miesięcy, skupiając się na temperaturze powietrza i wody, poziomie zachmurzenia oraz opadach deszczu. Ponadto, dowiesz się, jakie atrakcje i rozrywki czekają na Ciebie podczas zimowego pobytu w Tulum, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swój czas podczas tej uroczej pory roku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Tulum pogoda listopad

  • Średnia najwyższa temperatura: 29°C.
  • Średnia najniższa temperatura: 19°C.
  • Poziom zachmurzenia: 42%.
  • Średnie miesięczne opady deszczu: 75.9mm.
  • Temperatura wody: 28°C.

Listopad to miesiąc, w którym zaczyna się zimowy sezon turystyczny w Tulum. Mimo tego, że temperatura spada nieco w porównaniu ze wcześniejszymi miesiącami jesieni, to nadal oferuje ona przyjemne warunki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niski poziom zachmurzenia zapewnia dużo słońca, idealnego do wizyt na plaży, kąpieli w cenotach czy zwiedzania ruin Majów. Opady deszczu są niższe niż w październiku, co sprawia, że jest to doskonały czas na zwiedzanie i relaks w Tulum.

Tulum pogoda grudzień

  • Średnia najwyższa temperatura: 28°C.
  • Średnia najniższa temperatura: 17°C.
  • Poziom zachmurzenia: 31%.
  • Średnie miesięczne opady deszczu: 41.5mm.
  • Temperatura wody: 27°C.

Kolejny miesiąc, grudzień to z pewnością bardzo przyjemny czas na wizytę w Tulum. Mimo że temperatura jest nieco niższa niż w listopadzie, to nadal zapewnia idealne warunki do relaksu na plaży, uprawiania sportów wodnych czy zwiedzania okolicznych atrakcji. Poziom zachmurzenia jest również niższy, co oznacza więcej słonecznych dni. Opady deszczu są zaś niskie, co sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Podsumowując, jest to doskonały okres na odkrywanie cenotes, nurkowanie, zwiedzanie muzeów i eksplorację ruin Majów.

woman swimming in a cenote waterhole in Mexico
kobieta pływająca w cenocie w Meksyku, licencja: shutterstock/By Katiekk

Tulum pogoda styczeń

Pierwszy miesiąc w roku, styczeń jest kontynuacją przyjemnej pogody, która panuje w Tulum przez całą zimę. Temperatura powietrza jest zbliżona do grudniowej, mogąc wynosić nawet 28°C (średnia najwyższa temperatura). Temperatura wody również pozostaje przyjemna, wynosząc około 27°C, co nadal sprawia, że kąpiel w morzu jest przyjemnością. Zachmurzenie w styczniu obniża się do 24%, co oznacza więcej słońca i bardziej bezchmurne dni. Opady deszczu pozostają na niskim poziomie, zbliżonym do grudniowego, wynosząc średnio 41.0mm. Styczeń to zatem również doskonały czas na relaks na plaży i zwiedzanie pięknych okolic Tulum.

Tulum pogoda luty

Luty przynosi nieznaczny wzrost temperatury, która może sięgnąć około 29°C. To nadal bardzo komfortowa temperatura, idealna do uprawiania sportów wodnych, zwiedzania atrakcji czy wylegiwania się na plaży. Zachmurzenie w lutym jest najniższe w ciągu całego roku i wynosi tylko 22%. Dzięki temu możesz spodziewać się wtedy wielu słonecznych dni podczas swojego pobytu. Opady deszczu również zmniejszają się do średnio 38.9mm. Jest to zatem jeden z najsuchszych miesięcy w Tulum. Średnia temperatura spada nieco, ale nadal utrzymuje się na poziomie przyjemnym dla turystów, wynosząc około 26°C. Generalnie luty to bardzo przyjemny miesiąc w Tulum. Podobnie jak w pozostałych miesiącach sezonu zimowego, warto rozpocząć wtedy odkrywanie piękna Tulum i korzystanie z atrakcji na świeżym powietrzu.

Tulum pogoda marzec

Marzec to wspaniały miesiąc na odwiedzenie Tulum, szczególnie jeśli cenisz sobie ciepłą i słoneczną pogodę. Średnia najwyższa temperatura w tym miesiącu wynosi około 31°C. Oznacza to, że możesz wtedy spodziewać się już naprawdę gorących dni, porównywalnych do tych letnich. Nawet najniższa średnia temperatura, która wynosi około 18°C, jest nadal bardzo komfortowa, zwłaszcza podczas wieczornych spacerów po plaży czy romantycznych kolacji na zewnątrz.

Zachmurzenie, choć nieznacznie wzrasta w porównaniu do poprzednich miesięcy, nadal utrzymuje się na dość niskim poziomie, wynoszącym 25%. Oznacza to, że masz wtedy dostęp do dużej ilości słońca i jasnych dni, które idealnie nadają się do plażowania i aktywności na świeżym powietrzu.

Największą atrakcją marca w Tulum jest jednak fakt, że jest to jeden z najsuchszych miesięcy w roku. Średnie miesięczne opady deszczu wynoszą tylko 34.2mm i jest to z pewnością idealny okres na zwiedzanie ruiny Majów, relaks na plaży oraz eksplorację cenotes. Warto również tutaj wspomnieć, iż marzec wraz z kwietniem są właściwie ostatnimi miesiącami które zapewniają niskie opady deszczu przed późniejszymi ulewami w maju, a zwłaszcza od lipca do października.

beautiful ruins of Great palace in tulum mexico
piękne ruiny wielkiego pałacu w tulum meksyk, licencja: shutterstock/By Yingna+Cai

Temperatura wody wciąż pozostaje bardzo przyjemna, utrzymując się na poziomie około 27°C, co zachęca do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Najpopularniejsze kurorty wakacyjne na Jukatanie

Dlaczego warto jechać do Tulum?

Następny

Dodaj komentarz