Zima w Puerto Aventuras – jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , , , , , , , , , , ,

Puerto Aventuras stanowi bardzo częste (i stale popularniejsze) miejsce docelowe dla osób planujących swoje wakacje na Jukatanie. Wielu ludzi zastanawia się przy tym, czy miasto to opłaca się odwiedzić wyłącznie w szczycie sezonu turystycznego, czy też jest ono atrakcyjne również o mniej popularnych porach roku – zwłaszcza pod kątem pogodowym. Wszelkie wątpliwości właśnie na tym polu postaramy się rozwiać w dzisiejszym wpisie. Jak wygląda zima w Puerto Aventuras? Na jaką pogodę i temperaturę możesz liczyć każdego zimowego miesiąca? Co wreszcie można tutaj robić zimą? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Puerto Aventuras pogoda listopad

Listopad w Puerto Aventuras jest miesiącem bardzo przyjemnym, w obrębie którego możesz liczyć na utrzymujące się, niemalże letnie temperatury. Za dnia średnia ich wartość osiąga 27°C za dnia, a 24°C w nocy. Listopad uchodzi też za wyśmienity miesiąc do pływania. Średnia temperatura wody wynosi wtedy 28°C. To również miesiąc znacznie bardziej słoneczny niż chociażby wrzesień czy październik. Aż 18 dni słońca pozwoli Ci cieszyć się pobytem – zwłaszcza że w ciągu dnia słońce świeci przez aż 12 godzin. Należy jednak wspomnieć, że listopad jest wciąż dość deszczowym miesiącem (choć znów, nie jest to tak dużo deszczu, jak w dwóch poprzednich miesiącach). 

Puerto Aventuras pogoda grudzień

Grudzień na Puerto Aventuras spodoba się wszystkim tym, którzy nie do końca lubią deszcz. W tym miesiącu opady są dość niewielkie, choć pada często (11 dni w ciągu miesiąca). Są to jednak raczej przelotne deszcze. W grudniu średnia temperatura za dnia wynosi 26°C, podczas gdy nocą sięga 23°. Przyjemna jest wciąż temperatura wody, która utrzymuje się na poziomie 27°C. Patrząc na indeks UV trzeba jednak powiedzieć, że słońce w grudniu nie świeci nazbyt intensywnie, co dla wielu może okazać się zaletą. Liczba godzin słonecznych w trakcie grudniowego dnia wynosi 11.

Puerto Aventuras pogoda styczeń

Pod kątem temperatury powietrza, styczeń w Puerto Aventuras jest miesiącem zdecydowanie najzimniejszym. Za dnia termometry pokazują średnio 25°C – w nocy zaś zaledwie 22°C. Niewielka rożnica względem pozostałych zimowych miesięcy widoczna jest w kontekście temperatury wody, która średnio wynosi wtedy 26°C. To wszystko jest jednak rekompensowane bardzo małą ilością opadów. Choć dni deszczowych jest w styczniu 11, deszczu spada stosunkowo niewiele. W czasie tego miesiąca możesz więc cieszyć się stosunkowo przyjemnym zwiedzaniem.

Puerto Aventuras pogoda luty

Jeśli nie lubisz opadów deszczu, luty będzie miesiącem idealnym dla Ciebie. Właśnie w tym miesiącu deszczu pada zdecydowanie najmniej. Dni deszczowych jest wtedy zaledwie siedem (lepszy pod tym względem jest tylko marzec i kwiecień), jednak deszcz w lutym jest naprawdę mało uciążliwy. W lutym znacznie intensywniej świeci słońce, co widać po wskaźnikach UV. Jeśli zaś chodzi o temperatury, te nie są najwyższe, jednak z pewnością należą do bardzo komfortowych. To średnio 26°C za dnia i 23°C nocą. Woda natomiast utrzymuje temperaturę 26°C. W lutym w ciągu dnia jedenaście godzin jest słonecznych. Możesz je wykorzystać do zwiedzania.

Puerto Aventuras pogoda marzec

Marzec jest jednym z najlepszych miesięcy do tego, by odwiedzić Puerto Aventuras. Temperatury zaczynają być naprawdę solidne (26°C za dnia i 23°C nocą, 26°C w kontekście wody) i tak naprawdę utrzymują swój poziom z lutego. Jest to jednak miesiąc najbardziej słoneczny – słońce świeci aż przez 25 dni (6 dni deszczowych), a deszcz pada nie tylko rzadko, ale też w niewielkich ilościach. To, w połączeniu z aż dwunastoma godzinami słonecznymi w ciągu dnia pozwala na bardzo przyjemne zwiedzanie. Także atrakcji położonych na zewnątrz, “pod chmurką”.

Zima w Puerto Aventuras – co robić?

Puerto Aventuras to miasto, które jest szalenie atrakcyjne o każdej porze roku. Można więc śmiało powiedzieć, że i zimą nie będziesz się tutaj nudził. Jeśli preferujesz wylegiwanie się na plaży i korzystanie ze słońca, w mieście i poza nim znajdziesz dość dużo zakątków stworzonych właśnie z myślą o tym. Koniecznie zobacz nasz ranking najlepszych plaż w Puerto Aventuras, aby wybrać tę, która okaże się po prostu najatrakcyjniejsza. Dobrym pomysłem na zapewnienie sobie rozrywki jest też odwiedzenie delfinarium w Puerto Aventuras. Oferuje ono masę atrakcji tak dla samotnych podróżników, jak i osób, które spędzają wakacje razem z całą rodziną (również dziećmi). Oczywiście nie zapominaj również o tym, by w trakcie swojego pobytu odwiedzić tutejsze restauracje. Praktycznie żadna nie zamyka się na zimę, która jest tutaj uważana za taką samą porę roku, jak każda inna (pod względem turystycznym). Tutaj znajdziesz nasze propozycje najlepszych restauracji w tym właśnie mieście.

Puerto Aventuras stanowi świetną bazę wypadową do tego, by zwiedzać cały Jukatan. Stanowi zresztą jeden z obowiązkowych punktów naszego gotowego planu wycieczki objazdowej po Jukatanie. Pamiętaj więc, że nie musisz zamykać się w obrębie tego miasta. Jeśli wynająłeś samochód lub inny środek lokomocji, koniecznie odwiedź chociażby niedalekie Tulum czy też Playa del Carmen. Oba te miejsce tylko uatrakcyjnią Twój pobyt i dostarczą Ci mnóstwa dodatkowych wspomnień. 

Podsumowanie

Jeśli planujesz zorganizowanie swoich własnych wakacji na Jukatanie zimą, Puerto Aventuras z całą pewnością będzie miastem, którego wyboru nie pożałujesz. O tej porze roku naprawdę jest tutaj mnóstwo do zrobienia, a bliskość największych atrakcji półwyspu tylko przemawia za rezerwacją miejsca w którymś z tutejszych hoteli. Puerto Aventuras zimą nie rozczaruje Cię również pod kątem pogody. Nie dość powiedzieć, że jest ona lepsza od tej panującej w tym czasie w Polsce – jest idealna tak w kontekście przebywania na zewnątrz, jak i chociażby kąpania się czy opalania. Jeśli więc miałeś wątpliwości związane ze swoją zimową wycieczką, my możemy je rozwiać. Puerto Aventuras będzie dla Ciebie wyborem idealnym.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Zima w Akumal – jaka pogoda i temperatura, co robić?

TOP 5 najpiękniejszych plaż w Akumal i okolicach

Następny

Dodaj komentarz