Xoximilco Cancun, zwiedzanie, atrakcje, bilety

Tagi , , , , , , , , , , , ,

Xoximilco Cancun to niezwykłe miejsce, w którym odkryjesz fascynujące atrakcje, które wprowadzą Cię w magię meksykańskiej kultury i tradycji. W tym artykule dowiesz się, jakie atrakcje czekają na Ciebie podczas tego niesamowitego festynu. Ponadto, zapoznasz się także z praktycznymi informacjami dotyczącymi biletów wstępu na imprezę.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Xoximilco Cancun – atrakcje

Sklepy

La Folclórica to doskonałe miejsce dla miłośników unikalnych rękodzielniczych dzieł sztuki. Możesz tutaj nabyć wyjątkowe przedmioty wykonane z czarnej gliny, kolorową ceramikę Talavera oraz praktyczne artykuły kuchenne, które doskonale oddają meksykański charakter. Ponadto, sklep oferuje typowe, regionalne słodycze, które rozpływają się w ustach, przypominając smaki i aromaty regionu.

El Xangarrito, usytuowane w malowniczej okolicy, to miejsce, w którym możesz odkryć niewielkie kolekcje meksykańskich rękodzieł i tradycyjnej odzieży zdobionej charakterystycznym, regionalnym haftem. Jest to zatem idealne miejsce, aby znaleźć wyjątkowe przedmioty, które wprowadzą Cię w autentyczną atmosferę meksykańskiego rzemiosła.

Jednak prawdziwą perełką jest La Fiestera, główny sklep usytuowany na centralnej wyspie parku. Ten sklep gwarantuje odwiedzającym prawdziwą ucztę dla zmysłów. Tutaj czeka na Ciebie bogactwo odzieży reprezentującej Meksyk w różnych aspektach jego kultury. Znajdziesz tutaj także pyszne słodycze charakterystyczne dla regionu oraz rękodzielnicze dzieła sztuki, które idealnie oddają duszę kraju. Ponadto, sklep oferuje szeroki wybór pamiątek, w tym bardziej wyszukane specjały alkoholowe, dzięki którym będziesz mógł zabrać ze sobą kawałek meksykańskiego smaku i klimatu do ojczyzny.

Podczas zwiedzania Xoximilco Cancun, warto wygospodarować chwilę na eksplorację tych fascynujących sklepów. Dzięki nim, będziesz mógł zabrać ze sobą nie tylko piękne pamiątki, ale również wycinek meksykańskiej duszy i tradycji, której doświadczyłeś podczas swojej niezapomnianej podróży.

Doświadczenia gastronomiczne

Xoximilco Cancun to nie tylko miejsce pełne malowniczych sklepów, lecz także prawdziwa uczta dla podniebienia. Cena biletu wstępu do Xoximilco Cancun obejmuje nie tylko dostęp do wspomnianych atrakcji, ale także możliwość cieszenia się wyśmienitymi posiłkami i napojami.

Ten wyjątkowy park rozrywki hołduje meksykańskiej tradycji, oferując wyjątkowe doznania kulinarne, które oddają bogactwo smaków kraju. Xoximilco Cancun gwarantuje odwiedzającym niezapomnianą ucztę, w której różnorodność smaków z całego Meksyku spotyka się w harmonijnym połączeniu. Co więcej, w cenie biletu wstępu znajduje się dostęp do otwartego baru, w którym można cieszyć się różnymi napojami, w tym tequilą, rumem, wódką, piwem, napojami bezalkoholowymi oraz świeżymi, aromatyzowanymi wodami.

Women with shots of tasty tequila in bar, closeup
Kobiety z kieliszkami smacznej tequili w barze, zbliżenie, licencja: shutterstock/By

Xoximilco Cancun jest również miejscem, które dba o różnorodność preferencji kulinarnych. Dla rodzin podróżujących z dziećmi przygotowano specjalne menu. Dodatkowo, dla zwolenników kuchni bezmięsnej dostępne są wyborne dania wegańskie, które zadowolą nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Xoximilco Cancun – bilety

Ceny biletów

Xoximilco Cancun oferuje bilety w różnych cenach, uwzględniając wiek gości oraz termin zakupu. Dla dorosłych (powyżej 12 lat) istnieje opcja kupna biletu z przynajmniej 7-dniowym wyprzedzeniem za 98.99 USD, natomiast dla dzieci (5-11 lat) cena biletu z przysługującym zniżkowym terminem zakupu wynosi 74.24 USD.

Atrakcje w cenie biletu

Bilet wstępu obejmuje wyjątkowe doświadczenia gastronomiczne, takie jak przejażdżka meksykańską gondolą przez urokliwe kanały oraz wyśmienita kolacja, w której można odkryć charakterystyczne smaki meksykańskiej kuchni. Dodatkowo, goście mają dostęp do otwartego baru, oferującego piwo, tequilę, rum, wódkę, napoje bezalkoholowe oraz inne orzeźwiające napoje. Podczas atrakcji można również cieszyć się tradycyjnymi występami muzycznymi orkiestry mariachi oraz słuchaniem regionalnych dźwięków muzyki norteño. Uroku dodaje także obecność osobistego gospodarza, który zapewni nie tylko informacje o potrawach, ale także zagwarantuje pełne zaangażowanie i zabawę. Przewidywany czas trwania tego niezwykłego doświadczenia to około 3 godziny. Do dodatkowych udogodnień można zaliczyć dostępność bankomatu, sklepów oraz bezpłatnego parkingu.

Trumpet performance at the concert
Gra na trąbce podczas koncertu, licencja: shutterstock/By

Godziny otwarcia

Xoximilco Cancun jest czynne od poniedziałku do soboty od 19:00 do 23:00.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Lotnisko w Cancún (CUN), jak dojechać do centrum?

Coco Bongo&Coco Bongo Show&Disco – imprezowe życie Cancún

Następny

Dodaj komentarz