Wiosna w Playa del Carmen, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , , , , , , , , , ,

Playa del Carmen jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na Riwierze Maya na Jukatanie. Czy warto wybrać się tam wiosną? Jaka jest wtedy pogoda w Playa del Carmen? W tym artykule dowiesz się jaka jest temperatura oraz warunki atmosferyczne w poszczególnych miesiącach wiosennych w Playa del Carmen. Zostanie tutaj również zaprezentowana prognoza temperatury wody na wiosnę oraz podsumowanie, które pomoże Ci podjąć decyzję w sprawie wakacji w tym okresie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Playa del Carmen na wiosnę

Wiosna w Playa del Carmen, które położone jest na pięknych wybrzeżach Jukatanu, przynosi ze sobą charakterystyczne zmiany pogodowe. Jeśli chodzi o temperaturę, to wraz z nadejściem wiosny można zaobserwować tendencję wzrostową. Marzec, kwiecień i maj przynoszą coraz wyższe temperatury, tworząc przyjemny klimat dla turystów.

W marcu, gdy wiosna właśnie się zaczyna, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30°C. To doskonały czas na cieszenie się plażą i aktywnościami na świeżym powietrzu. Słońce dominuje na niebie, a zachmurzenie jest stosunkowo niskie, oscylując w granicach 25%.

Kwiecień przynosi dalszy wzrost temperatury. Średnia najwyższa temperatura osiąga około 32°C, jest zatem coraz bardziej gorąco. Wzrastające temperatury idą w parze ze wzrostem zachmurzenia. W kwietniu można spodziewać się już około 32% zachmurzenia, co oznacza, że dni słoneczne są nadal dominujące, ale chmury mogą czasem dać o sobie znać. Średnie, miesięczne deszczu utrzymują się na relatywnie niskim poziomie, wynosząc trzydzieści parę milimetrów (podobnie jak w marcu).

Maj wita nas prawdziwie letnią temperaturą. Temperatura osiąga poziom 32°C, który utrzymuje się do końca sierpnia. Również zachmurzenie w maju rośnie do około 50%. W związku z tym, dni słoneczne mogą być przerywane coraz częściej chmurami. Wiążą się z tym opady deszczu, które w maju gwałtownie wzrastają, osiągając około 74.1mm. To znak, że sezon deszczowy zaczyna się coraz bardziej nasilać, co jest charakterystyczne dla okresu późnowiosennego, letniego i wczesnojesiennego w tym regionie.

Podsumowując, wiosna w Playa del Carmen to czas, kiedy temperatura systematycznie rośnie, osiągając zenit w maju (32°C), utrzymujący się do końca lata. Jest to także okres w którym możemy zaobserwować stopniowe, coraz większe zachmurzenia, które w maju sięgają 50%. Najniebezpieczniejsze z punktu widzenia turystyki wydają się być jednak coraz częstsze i intensywniejsze opady. Uciążliwe mogą być wtedy także parne dni, związane z wysoką wilgotnością, która utrzyma się do końca grudnia.

Temperatury wody w Playa del Carmen na wiosnę

Woda w Playa del Carmen stanowi kluczowy element atrakcyjności tego meksykańskiego kurortu w okresie wiosennym. Temperatury wody wiosną są na dość wysokim poziomie, co czyni tę miejscowość idealnym miejscem dla miłośników aktywności wodnych i kąpieli słonecznych.

W marcu temperatura wody osiąga najniższy poziom w roku, wynoszący około 26°C. Jest to jednak dość ciepła woda, przyjemna do kąpieli, gwarantująca orzeźwienie oraz relaks.

Kwiecień przynosi niewielki, stopniowy wzrost temperatury wody. Woda osiąga wtedy bowiem około 27°C. Jest to zatem temperatura dość komfortowa, umożliwiająca przyjemne spędzanie czasu na plaży czy w oceanie.

Maj to okres, w którym temperatura wody osiąga wiosenny zenit. Przy temperaturze wody wynoszącej około 28°C, ocean staje się doskonałym miejscem do pływania, nurkowania czy uprawiania innych sportów wodnych.

Warto zaznaczyć, że przez cały rok temperatura wody w Playa del Carmen pozostaje na stosunkowo zbliżonym poziomie. Największa różnica pomiędzy miesiącami w temperaturze wody wynosi zaledwie 3°C. To oznacza, że niezależnie od tego, kiedy zdecydujesz się odwiedzić to miejsce, możesz spodziewać się relatywnie ciepłej i przyjemnej wody w oceanie, sprzyjającej wszelkim aktywnościom wodnym i relaksowi na plaży.

Purple pink blue violet flower flowers Britton's Wild Petunia Mexican Bluebell or Mexican Petunia in Playa del Carmen Quintana Roo Mexico.
Fioletowe kwiaty Britton’s Wild Petunia Mexican Bluebell lub Mexican Petunia w Playa del Carmen Quintana Roo w Meksyku, licencja: shutterstock/By

Czy warto jechać do Playa del Carmen na wiosnę?

Oczywiście, wiosna jest jednym z najlepszych okresów do odwiedzenia Playa del Carmen. Zwłaszcza takie miesiące jak marzec i kwiecień oferują wiele atrakcji i korzyści dla turystów.

Wspomniane miesiące są uważane za najbardziej sprzyjające do odwiedzenia Playa del Carmen, zwłaszcza jeśli zależy nam na przyjemnym i komfortowym wypoczynku. W tym okresie można cieszyć się stosunkowo niskimi opadami deszczu, co wiąże się z większą ilością słonecznych dni i mniejszym ryzykiem zakłócenia wakacyjnych planów. Jest to także doskonały czas na relaks na pięknych plażach, kąpiele w ciepłej wodzie oraz korzystanie z innych aktywności wodnych.

Chociaż temperatura wody w marcu może być nieco niższa w porównaniu z późniejszymi miesiącami, to i tak jest ona na poziomie, który umożliwia przyjemne pływanie i nurkowanie. W kwietniu temperatura wody zaczyna już rosnąć, oferując jeszcze większy komfort.

Oczywiście, wiosenny pobyt w Playa del Carmen wiąże się nie tylko z plażowaniem czy uprawianiem sportów wodnych. W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak ruiny Majów, cenotes czy rezerwaty przyrody, które warto zwiedzić. Dodatkowo, w Playa del Carmen znajduje się także wiele restauracji, kafejek, sklepów i galerii, które umożliwiają poznanie lokalnej kultury i kuchni.

Modern apartment buildings in Playa Del Carmen, Mexico.
Nowoczesne apartamentowce w Playa Del Carmen, Meksyk, licencja: shutterstock/By

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Pogoda i temperatura w Playa del Carmen w ciągu roku

Jesień w Playa del Carmen, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Następny

Dodaj komentarz