Torre Escenica w Cancún, zwiedzanie, przewodnik

Tagi , , , , , , , , , , , ,

Torre Escénica to wieża widokowa w Cancún, dzięki której jesteśmy w stanie uchwycić piękną panoramę na okolicę. W tym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania tego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Torre Escenica?

Torre Escénica znajduje się na Boulevard Kukulcán Km 4, w sercu Strefy Hotelowej Cancún. Ta imponująca wieża oferuje zatem nie tylko zapierające dech w piersiach panoramy, ale również bliski dostęp do rozbudowanej infrastruktury hotelowej i restauracyjnej.

Jak dojechać na Torre Escenica w Cancun?

Autobus

Wybierając komunikację publiczną, możesz rozważyć następujące linie autobusowe, które mają trasy przejeżdżające obok wieży Torre Escénica De Cancún:

  • autobus: R-1
  • autobus: R-2-94
  • autobus: R-33
  • autobus: R-38

Te linie autobusowe umożliwią Ci wygodne dotarcie do wieży widokowej w Cancún. Wystarczy znaleźć przystanek autobusowy w pobliżu twojej lokalizacji i szukać oznakowanych numerami linii autobusów. Te trasy zabiorą Cię w kierunku Torre Escénica, umożliwiając cieszenie się podróżą i zwiedzanie okolicy w trakcie podróży.

Pamiętaj, aby sprawdzić rozkłady jazdy i przystanki autobusowe, aby odpowiednio zaplanować swoją podróż. Komunikacja publiczna może być ekonomicznym sposobem na doświadczenie lokalnej kultury podczas podróży do celu.

Taksówka

Jeśli mieszkasz w obszarze Strefy Hotelowej, do Torre Escenica łatwo możesz dotrzeć pieszo. Jeśli jednak twój hotel znajduje się poza Strefą Hotelową, przyjazd taksówką może być bardziej dogodny.

Wypożyczone auto

Jeśli wolisz samemu jeździć, możesz wypożyczyć samochód. Wypożyczalnie są powszechnie dostępne w Cancún na lotniskach i w centrum miasta, a nawigacja GPS lub mapy na smartfonie pomogą Ci dotrzeć do celu.

Jakie są godziny otwarcia Torre Escenica?

Torre Escénica w Cancún jest otwarta codziennie w następujących godzinach: od 9:00 do 21:00.

Wybrzeże Cancun ze słońcem
Wybrzeże Cancun, licencja: shutterstock/By jdross75

Jaka jest cena biletu za wjazd na Torre Escenica?

  • dla nastolatków i dorosłych (12+): 15 dolarów (cena online)
  • dla dzieci (5-11 lat): 7,5 dolara
  • dzieci poniżej czwartego roku życia mają wstęp wolny

Co można zobaczyć z góry na Torre Escenica?

Torre Escénica to magiczne miejsce, które otwiera przed tobą drzwi do fascynującej podróży po niezwykłych przestrzeniach Cancún. Wznosząc się na osiemdziesiąt metrów ponad ziemią, stajesz się świadkiem zapierających dech w piersiach widoków, które zostaną w twojej pamięci na zawsze.

Każdy obrót wieży to nowa odsłona pejzażu, która ukazuje ci Cancún w całej swej okazałości. Będziesz miał okazję ogarnąć wzrokiem całą Strefę Hotelową, tętniącą życiem oazę wypoczynku i rozrywki.

Widok nie ogranicza się jednak tylko do brzegów lądu. Z tej wysokości dostrzeżesz również lagunę Nichupté w całej jej okazałości i zielonej piękności. Odcienie zieleni tworzą tam malowniczy kontrast z turkusowymi wodami Morza Karaibskiego, które rozciągają się aż po horyzont.

Ile trwa wjazd na Torre Escenica?

Wjazd na wieżę Escénica to niesamowita przygoda, która trwa około piętnastu minut. W tym czasie będziesz mógł delektować się zapierającymi dech w piersiach widokami i chwilami magicznego widokowego doświadczenia.

Czy warto odwiedzić Torre Escenica?

Oczywiście, warto odwiedzić Torre Escénica w Cancún. Ta imponująca wieża widokowa oferuje niezapomnianą podróż po spektakularnych pejzażach jednego z najpiękniejszych miejsc na Jukatanie. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, będziesz miał okazję zrobić niezapomniane zdjęcia, które uchwycą w kadrze piękne kompozycje, pełne kontrastów i kolorów. Zaletą Torre Escénica jest również to, iż gwarantuje ona wyjątkową, dużą dawkę przyjemności w krótkim czasie, nie wymagając od nas wysiłku czy poświęcenia czasu na zwiedzanie.

Cancun beach with resorts near blue ocean
Plaża Cancun z kurortami w pobliżu błękitnego oceanu, licencja: shutterstock/By jdross75

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Parque de Las Palapas – tętniące życiem serce Cancun

Park Narodowy Tulum (Tulum National Park) – wycieczka z Cancún

Następny

Dodaj komentarz