TOP 5 najpiękniejszych plaż na wyspie Cozumel

Tagi , , , , , , , , , ,

Przepiękne plaże już od dawna są jedną z tych rzeczy, z których słynie Jukatan. Wiele spośród nich znajdziesz również w obrębie popularnej wśród turystów wyspy Cozumel. Odwiedzając ją masz pewność, że będziesz miał olbrzymi wybór – w dodatku zarówno w kontekście prywatnych i przynależących do hoteli plaż, jak i tych publicznych. Którą jednak wybrać, by czerpać pełnię z tropikalnego klimatu i cieszyć się perfekcyjnie czystą wodą oraz delikatnym i białym piaskiem? Koniecznie zobacz nasze dzisiejsze zestawienie, w którym prezentujemy najpiękniejsze plaże na wyspie Cozumel.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpiękniejsze plaże na wyspie Cozumel

Cozumel nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych miejsc na całym Jukatanie. Wiele w tej kwestii mają do powiedzenia fantastyczne plaże, które rozpościerają się po całym jego wybrzeżu. Każdą z nich możesz odwiedzić, choć nie każda jest publiczna (niektóre przynależą do hoteli). My wybraliśmy pięć najlepszych spośród tych ogólnodostępnych. Poniżej opiszemy każdą z nich, przy okazji wskazując Ci pobliskie hotele, w których zatrzymanie się jest przez nas polecane.

1. Isla Pasión

Choć Isla Pasión sama w sobie nie jest plażą, a wyspą, jej niewielki rozmiar i całościowe pokrycie piaskiem (oraz dostęp do wody, oczywiście) każe nam zakwalifikować ją jako takową. To miejsce magiczne i pozwalające odpocząć od tłumów turystów. Mimo swojej popularności, stwarza przed nimi pewną przeszkodę. Na plażę tę dostaniesz się bowiem wyłącznie drogą wodną. To odstrasza oczywiście typowych turystów. Zwłaszcza że odwiedzenie tej plaży wymaga opłaty, która jednak gwarantuje możliwość korzystania z wszystkich jej atrakcji (w jednej cenie).

Isla Pasión to plaża, która zachwyci Cię pod każdym możliwym względem. Będziesz tu mógł wejść do krystalicznie czystej wody, albo też pozostać na brzegu, korzystając z uroków hamaków. Na miejscu znajdziesz wypożyczalnię kajaków, sprzętu do nurkowania. Będziesz mógł też podziwiać podwodne życie – bez konieczności nurkowania w wodzie. Isla Pasión nie bez powodu jest częstym wyborem osób biorących ślub. To miejsce, które zachwyca klimatem.

Najlepszy hotel niedaleko Isla Pasión

Choć na samej Isla Pasion nie ma żadnego hotelu, jeśli chcesz mieć najłatwiejszy dostęp do wspomnianej wyspy / plaży, powinieneś postawić na coś znajdującego się na północy Cozumel. Naszą propozycją jest świetny hotel all-inclusive Melia Cozumel, który imponuje wyglądem i gwarantuje obsługę na wysokim poziomie. Z wszystkimi wygodami w zestawie. To opcja dla osób nieuznających kompromisów.

2. Playa El Cielo

Plaża ta jest znana przede wszystkim ze swojego pięknego, niemalże białego piasku oraz wody, która stwarza fantastyczne okazje do robienia zdjęć. Bez konieczności korzystania z jakichkolwiek filtrów. Woda ta jest wypełniona wieloma gatunkami przyjaznych człowiekowi zwierząt, w tym fantastycznych płaszczek oraz rozgwiazd. Sama w sobie plaża jest z kolei dość rozległa. Wyposażona w bar i restaurację, pozwoli Ci przyjemnie spędzić całe dni.

Najlepszy hotel niedaleko Playa El Cielo

Playa El Cielo zlokalizowana jest w południowej części wyspy Cozumel. Najlepiej będzie tutaj postawić na hotel w San Jose. My sugerujemy przyjrzenie się ofercie, jaką proponuje świetny Occidental Cozumel – hotel all-inclusive, w którym z pewnością zostaną spełnione wszystkie Twoje oczekiwania. Świetny wygląd, mieszanka nowoczesności z tutejszą kulturą oraz przede wszystkim wszystkie wygody na miejscu to na pewno jego główne atuty. Bardzo łatwo natrafić tutaj też na promocję cenową, dlatego też polecamy go Twojej uwadze.

3. Playa Palancar Cozumel Beach Club

Playa Palancar Cozumel Beach Club stanowi świetną opcję dla osób poszukujących błogiego odpoczynku. Z dala od turystów. Mimo swojego fantastycznego wyglądu (wszędzie rozpościerają się palmy), ale też mnóstwa atrakcji, sprawia wrażenie prywatnej plaży. Na miejscu znajdziesz wygodne leżaki, ale też klimatyczne parasole oferujące schronienie przed słońcem. Znajdziesz tutaj również świetną restaurację. Pamiętaj jednak, by przed jej odwiedzeniem dowiedzieć się, co warto zjeść na Jukatanie.

Playa Palancar Cozumel Beach Club oferuje oczywiście również możliwość skorzystania z wielu aktywności mniej pasywnych. Nurkowanie, pływanie, sporty wodne, zwiedzanie tutejszych raf koralowych czy kajakowanie – sprzęt do tego wszystkiego wypożyczysz na miejscu.

Najlepszy hotel niedaleko Playa Palancar Cozumel Beach Club

Wspomnianą powyżej plażę znaleźć można w południowej części wyspy Cozumel, na południe od San Jose oraz na zachód od El Cedral. My z naszej strony polecamy właśnie znakomity hotel w El Cedral – Casita del Arco. To obiekt, który łączy w sobie znakomity wygląd z kameralnością, a z uwagi na dość mało popularną lokalizację, również z bardzo przystępnymi cenami. Miejsce to gwarantuje odpoczynek na wysokim poziomie i bliskość do Playa Palancar.

4. Playa Chen Rio

Jeśli od plaży oczekujesz bardziej naturalnego, surowego wyglądu, który ukształtowała w pełni natura, Playa Chen Rio jest opcją dla Ciebie. Jest to miejsce przepiękne, z miękkim piaskiem oraz czystą wodą, z której skorzystają również dzieci – jest bowiem bardzo płytka na dużym obszarze od lądu. W okolicy tego miejsca znajdują się spektakularne klify, a cała plaża ma na pewno swój nietypowy i unikalny charakter, który zdecydowanie przyciąga i zachęca do jej odwiedzenia. Na miejscu znajdziesz oczywiście bar z napojami i jedzeniem oraz wypożyczalnie sprzętu typowego dla tego rodzaju miejsc. 

Najlepszy hotel niedaleko Playa Chen Rio

Playa Chen Rio zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części wyspy Cozumel. W związku z tym jeśli chcesz mieć do niej blisko, najlepiej byłoby, jakbyś zdecydował się na hotel w San Manuel. Szczególnej uwadze polecamy świetne Paradise Ranch, które jest obiektem kompletnym. Bardzo ekonomiczne, oferuje praktycznie wszystkie wygody, w tym między innymi pełen dostęp do kuchni, ogród, kuchnię oraz odkryty basen. Jest to obiekt ciężki do zarezerwowania, bo oddaje Ci do dyspozycji cały dom (jest ich tutaj kilka) na wyłączność. Jeśli podróżujesz większą grupą osób (8 to maksimum), to opcja idealna dla Ciebie.

5. El Mirador

Znudziły Ci się już mocno klasyczne plaże? El Mirador zaoferuje Ci zupełnie nowe doznania właśnie w kontekście piasku, wody, ale i skał, klifów, roślinności oraz bardziej surowego modelu plaży. Jest to miejsce unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Znakomite przede wszystkim do robienia zdjęć, uchodzi za tutejszy cud natury. Zwłaszcza patrząc na to, jak woda ukształtowała formacje skał, tworząc z nich również spektakularne mosty. Choć w miejscu tym skorzystasz z uroków przebywania na plaży, raczej nie spędzisz mnóstwa czasu w wodzie. Na pewno jednak plaża ta zagwarantuje Ci nietypowe przeżycia, z którymi nie spotkasz się w żadnym innym z wyżej przez nas wspomnianych miejsc.

Najlepszy hotel niedaleko El Mirador

Najbardziej wysunięta na południe plaża z naszego zestawienia. W jej najbliższej okolicy nie ma hotelu, jednak chcąc mieć do niej jak najbliżej, powinieneś postawić na imponujący Iberostar Cozumel. To opcja, która na pewno Cię zachwyci, a jednocześnie pozwoli Ci spędzić swoje wakacje na Jukatanie w naprawdę świetny sposób. Widowiskowy wygląd, wszystkie wygody spośród tych możliwych oraz znakomity dostęp do tego, co Cozumel sobą oferuje to główne atuty tego miejsca.

Podsumowanie – najpiękniejsze plaże na wyspie Cozumel

Cozumel to wyspa, która na pewno zachwyci Cię wieloma plażami z pięknym i miękkim piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą. Podobnie jak cały Jukatan, stwarza fenomenalne warunki do przebywania nad wodą i korzystania z wszystkich jej uroków. Niezależnie od tego, czy preferujesz bardziej pasywny odpoczynek w formie leżenia na plaży, czy też lubisz oddawać się sportom wodnym, w tym nurkowaniu, pływaniu łodzią, skuterem wodnym i innym aktywnościom. Pamiętaj przy tym, że najlepiej dla Ciebie będzie znaleźć sobie nocleg niedaleko plaży. Tak, aby mieć do niej stały dostęp i móc cieszyć się nią tak o poranku, jak i wieczorem (fantastyczne zachody i wschody słońca na plaży to tutejszy must-have).

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Hotele i noclegi na wyspie Cozumel w najlepszych cenach

TOP 5 najpiękniejszych plaż na wyspie Isla Mujeres

Następny

Dodaj komentarz