TOP 10 atrakcji na wyspie Isla Mujeres, co zobaczyć i zwiedzić

Tagi , , , , , , , , , , ,

Isla Mujeres to wyspa na Jukatanie, która nie należy do największych, a która z całą pewnością przyciąga do siebie całe mnóstwo turystów. Wiele zawdzięcza swojemu malowniczemu usytuowaniu, a wiele również ogromowi atrakcji, z jakimi można się spotkać w jego obrębie. Przygotowaliśmy zestawienie tych, które przedstawiają się najciekawiej, są najlepiej oceniane i naprawdę warte zobaczenia. Niezależnie od tego, czy Isla Mujeres jest wyspą, którą odwiedzasz w czasie jednodniowego wypadu, czy też miejscem, w którym zaplanowałeś całe swoje wakacje na Jukatanie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Co warto zobaczyć na Isla Mujeres? – TOP 10 atrakcji

Choć wyspa Isla Mujeres – jak już wspomnieliśmy – nie jest największa, trzeba jej oddać, że w jej obrębie znaleźć można naprawdę wiele ciekawych atrakcji. Co jednak najważniejsze, wszystkie z nich zlokalizowane są (właśnie ze względu na jej wielkość) w stosunkowo niedalekiej od siebie odległości. To sprawia, że zwiedzanie Isla Mujeres jest szalenie wygodne. Jeśli będziesz miał na to ochotę, każdą kolejną atrakcję odwiedzisz chociażby na rowerze czy skuterze. Ale które z nich zasługują na Twoją szczególną uwagę? Dziesięć z tych najlepszych i najlepiej ocenianych prezentujemy poniżej.

1. Playa Norte na północy Isla Mujeres

W jednym z najbardziej wysuniętych na północ punktów Isla Mujeres znajduje się świetnie oceniana przez turystów Playa Norte, która jest jednocześnie jednym z pierwszych punktów wycieczek turystycznych (głównie dlatego, że nieopodal przypływają promy z Cancun). Jest to miejsce, które przez wielu utożsamiane jest z rajem. Znajdziesz tutaj rozległą plażę (tak właściwie wszystko tutaj jest na niej osadzone) z miękkim i niemal białym piaskiem, ale też ciepłą wodę Morza Karaibskiego, idealnie turkusową. Na miejscu z kolei zakosztujesz mnóstwa sportów wodnych, w tym między innymi nurkowania (połączonego ze zwiedzaniem raf koralowych), surfingu czy jet-skiingu. Oczywiście na miejscu zlokalizowane jest też sporo restauracji i barów. Nie tylko tych ściśle związanych z tutejszymi hotelami.

2. Punta Sur na południu Isla Mujeres

Zlokalizowany na samym południu Isla Mujeres park krajobrazowy z powodzeniem potrafi stać się miejscem na całodniowy, przepełniony atrakcjami pobyt. Sam w sobie bowiem jest bardzo rozległy, a jednocześnie zróżnicowany. Znajdziesz tutaj między innymi ruiny miasta Majów (choć oczywiście nie tak spektakularne, jak chociażby mocno instagramowe Chichén Itzá), pięknie wyglądającą latarnię morską, park figur i pomników oraz fantastycznie wyglądające klify. Na przeszło tysiącu hektarów znajdziesz również mnóstwo niespotykanych nigdzie indziej zwierząt oraz roślin. To naturalny raj, który docenisz, jeśli lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu w warunkach, którym bardzo blisko jest do raju.

Więcej informacji na temat Punta Sur znajdziesz w poświęconym mu wpisie, który opublikowaliśmy nie tak dawno temu.

3. Kin Ha na Isla Mujeres

Kin Ha, a właściwie Parque de los Suenos, to jedna z najbardziej docenianych atrakcji Isla Mujeres. Jak się tutaj mówi, nadaje ona nowe znaczenie słowu “raj”. Jest fantastycznym miejscem, w którym można cieszyć się idealnie turkusową, przejrzystą wodą i wszystkimi atrakcjami, z jakimi wiąże się przebywanie w niej. Kajaki, długie deski surfingowe, nurkowanie – to wszystko składa się na naprawdę świetnie spędzony czas. Na miejscu znaleźć możesz również przepiękne molo z cudownymi widokami, a także restauracje, w których będziesz mógł zjeść posiłek przy akompaniamencie muzyki na żywo. Miejsce to potrafi zachwycić swoim wyglądem i z całą pewnością jest świetne dla osób uwielbiających zabawę do późnych godzin nocnych.

4. Playa El Centro

Jedna z najpiękniejszych plaż na Isla Mujeres, która z całą pewnością stwarza świetne warunki do wypoczynku. Co jednak najważniejsze, znajduje się zaledwie kilkanaście minut drogi od samego centrum, dzięki czemu może stanowić świetny punkt do tego, by szybko odsapnąć od większego miasta. Na miejscu znajdziesz nie tylko piasek i wodę, ale również wiele sklepów, barów i restauracji. Jeśli preferujesz pasywne spędzanie wolnego czasu i podziwianie iście tropikalnych widoków, jest to miejsce, które z całą pewnością docenisz.

5. Capilla de Guadalupe

Niewielka, ale za to świetnie (i nietypowo) wyglądająca kaplica poświęcona Matce Bożej z Guadalupe. Jest to jedna z tych atrakcji Isla Mujeres, obok których wręcz nie możesz przejść obojętnie. Po pierwsze, jest świetnie zlokalizowana – fantastyczny widok na wodę wewnątrz potrafi zachwycić. Po drugie, sama w sobie jest naprawdę urocza i nietypowa. Msze są tutaj przeprowadzane po hiszpańsku i na pewno gwarantują niezapomniane doświadczenie. Jeśli już skończysz tutaj zwiedzanie, nie zapomnij spojrzeć na tutejszy sklep z pamiątkami. Można w nim znaleźć sporo skarbów – bez presji wywieranej przez sprzedawców. Koniecznie więc poświęć mu nieco czasu.

6. Botánico Beach Club Isla Mujeres

Miejsce, które z całą pewnością potrafi zaciekawić. Stanowi świetną atrakcję dla osób poszukujących dobrej zabawy. Tak właściwie zaczyna tętnić życiem w godzinach wieczornych, choć stwarza okazje do odpoczynku również znacznie wcześniej. Położone tuż nad wodą, oferuje możliwość schornienia się przed upałem, posiedzenia, a jednocześnie zjedzenia dobrego posiłku w zintegrowanej restauracji. Z molo wychodzącym daleko na wodę, stanowi świetną atrakcję turystyczną, gwarantujące wrażenia zwłaszcza przy wschodzie i zachodzie słońca. 

7. El Farito

El Farito w Meksyku uważane jest za Wodny Park Narodowy – nie bez powodu. Samo to miejsce jest magiczne – tak ze względu na usytuowanie (na środku wody, z przepiękną latarnią na klifie), jak i podwodne życie. To atrakcja przeznaczona przede wszystkim dla wielbicieli nurkowania, gdyż to tutejsze podwodne życie (tak fauna, jak i flora) najbardziej zachwyca. 

8. El Malecon

El Malecon to miejsce, które docenią w szczególności osoby chcące odpocząć od turystów i cieszyć się bryzą okolicznych wód. Rozpościerające się wzdłuż wybrzeża, stwarza wyśmienite warunki do długich spacerów. W szczególności wieczorem lub wcześnie rano, kiedy to widoki są najbardziej spektakularne. Na miejscu znajdziesz też bardzo charakterystyczny napis “Isla Mujeres”, przy którym zdecydowana większość turystów robi sobie zdjęcie.

9. Iglesia de Concepcion Immaculada

Zlokalizowany w samym centrum kościół, z bardzo charakterystyczną figurką Matki Boskiej na samym szczycie. Choć jest niewielki, stanowi prawdziwą gratkę dla fanów architektury, ale i sztuki w innych jej formach. Oczywiście działa on czynnie (msze po hiszpańsku, jak można się domyślić) – bez problemu można więc tutaj doświadczyć tutejszych obrzędów religijnych i porównać je z tymi praktykowanymi w polskich kościołach.

10. El Sagrado Corazon de Jesus na Isla Mujeres

Kolejny z kościołów na Isla Mujeres (podobnie, jak w całym Meksyku, jest ich tutaj sporo) wygląda świetnie, choć nie jest wypełniony przepychem, ale i jakkolwiek duży. To miejsce pełne klimatu, które z całą pewnością jest otwarte na turystów. Również tych, którzy chcą jedynie zobaczyć jego wnętrze. Choć sam w sobie nie jest atrakcją do długiego zwiedzania, zasługuje na uwagę. Jeśli tu trafisz, nie zapomnij wejść do zlokalizowanej obok galerii sztuki, w której znajdziesz też sklepik z rękodziełem (wspierający kościół). Tego typu pamiątki z całą pewnością mają swoją symbolikę i zasługują na Twoją uwagę.

Podsumowanie – co warto zobaczyć na Isla Mujeres?

Isla Mujeres jest wyspą, która z powodzeniem może stać się destynacją całych Twoich wakacji na Jukatanie, albo też jednym z punktów do zwiedzenia w ich trakcie (spójrz na nasz wpis o jednodniowej wycieczce w to miejsce). Bogactwo atrakcji, świetne usytuowanie oraz nastawienie na turystykę – to wszystko sprawia, że poczujesz się tutaj świetnie. Jest to też jedno z tych miejsc, w którym z pewnością doświadczysz wszystkiego, co najbardziej charakterystyczne dla tego rejonu świata. Tak najlepszych restauracji typowo meksykańskich, jak i zabytków, plaż, mnóstwa słońca, a także tutejszej fauny i flory.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca na Jukatanie – sprawdź!

TOP 10 atrakcji na wyspie Cozumel – co zobaczyć i zwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz