Snorkeling i nurkowanie Akumal – najlepsze miejsca

Tagi , , , , , , , , , ,

Akumal nie bez powodu jest miasteczkiem, które spośród wszystkich innych na półwyspie Jukatan stanowi najczęstszy obiekt zainteresowania ze strony nurków i pasjonatów snorkelingu. Dla obu tych rzeczy stwarza fantastyczne warunki, proponując dostęp do wód o różnym poziomie trudności, ale jednocześnie do wszystkich uroków Jukatanu – fantastycznej pogody, przyjazności względem turystów oraz doskonałej temperatury. Tak otoczenia, jak i wody. Wiedząc to wszystko, warto też poznać najlepsze miejsca do nurkowania i snorkelingu. To właśnie o nich powiemy więcej w naszym dzisiejszym wpisie, przedstawiając nasze propozycje tych zdecydowanie najlepszych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Akumal Beach

Akumal Beach to najprawdopodobniej jadno z najbardziej rozpoznawalnych i najchętniej odwiedzanych miejsc w całym Akumal, będące jednocześnie doskonałym instagramowym spotem. Z uwagi na bycie bardzo rozległą plażą, jest też świetnym punktem wyjściowym dla nurków i wielbicieli snorkelingu. Ci pierwsi mogą na miejscu wypożyczyć sprzęt, a następnie skorzystać z jednego z kilku popularnych punktów do zanurzenia się i zwiedzenia podwodnego świata. Wielbiciele snorkelingu z kolei z pewnością docenią znajdujące się w niedalekiej odległości od wybrzeża rafy koralowe. Tak w kontekście flory, jak i otaczającej je fauny. Plaża ta sprawdzi się świetnie dla niedoświadczonych nurków, którzy chcą doświadczyć czegoś nietypowego i angażującego, ale jednocześnie cieszyć się bezpiecznie spędzonym wolnym czasem.

2. Half Moon Bay

Half Moon Bay, będące tak właściwie częścią wspomnianego przez nas powyżej Akumal Beach, to fantastyczne miejsce dla wielbicieli snorkelingu, a jednocześnie punkt, w którym możesz zrealizować swoje marzenie dotyczące pływania z żółwiami. Te są przyciągane w to miejsce przede wszystkim przez roślinność (wodorosty), rosnącą tutaj przez cały rok.

Co bardzo istotne z punktu widzenia osoby praktykującej snorkeling, woda tutaj jest krystalicznie czysta i przejrzysta, natomiast flora – piękna i zdrowa. Miejsce to z całą pewnością można nazwać jednym z najbardziej atrakcyjnych. Nie tylko w miasteczku Akumal, ale i w całym Jukatanie.

3. Chankanaab Park

Chankanaab Park to miejsce, którego nie znajdziesz w samym Akumal, a na wyspie Cozumel, do której dotrzesz promem. Będzie to jednak wycieczka zdecydowanie warta zachodu. Sam ten teren to tak właściwie park narodowy, rozpościerający się na 9 kilometrów południowego wybrzeża wspomnianej wyspy. Sama jego nazwa oznacza, w tłumaczeniu z majańskiego, “mały ocean”, co odnosi się bezpośrednio do laguny w samym centrum parku. Snorkeling tutaj to nie tylko okazja na poznanie tutejszej fauny i flory, ale i na poznanie zabytków dawno zatopionych w wodzie (rzeźb, raf koralowych). To miejsce, którego odwiedzenia z całą pewnością nie pożałujesz. Zanim tu trafisz, dowiedz się, jak dostać się na wyspę Cozumel.

4. Cenote dos Ojos

Praktycznie wszystkie cenoty w okolicach Akumal są otwarte dla osób uwielbiających uprawiać snorekling – a Cenote dos Ojos jest jedną z tych, które pod tym kątem oferują naprawdę wiele. Krystalicznie czysta woda pozwoli Ci zapoznać się tutaj z przepięknymi formacjami skalnymi, ale też bardzo ciekawym światem fauny i flory. Sama woda jest z kolei dość głęboka i oferuje wiele przestrzeni do pływania. Cenota ta z pewnością zaoferuje Ci doznania, których nie byłeś w stanie wcześniej doświadczyć.

5. Xel-Ha

Ostatnie miejsce w naszym zestawieniu przypadło jednemu z najmniej typowych, jednak jednocześnie najbardziej atrakcyjnych miejsc do uprawiania snorkelingu. To park wodny zlokalizowany zaledwie jedenaście minut od Akumal, oferujący wiele – również poza spędzaniem czasu w samej sobie wodzie. Jest też domem dla wielu fantastycznych gatunków zwierząt i roślin (również tych chronionych). Poza snorkelingiem, możesz tutaj spróbować również spływu z tutejszej rzeki. Na miejscu znajdziesz również wiele naturalnie ukształtowanych jaskiń, które z całą pewnością ucieszą Twoją duszę podróżnika.

Podsumowanie – snorkeling i nurkowanie w Akumal

Akumal to miasteczko idealnie przystosowane do tego, by cieszyć się w nim urokami snorkelingu i nurkowania. Odwiedzając je, wcale nie musisz zbyt długo szukać punktów idealnych do tego. Oprócz tych najlepszych, o których wspomnieliśmy powyżej, znajdziesz tutaj wiele innych – również tych mniej typowych, a przez to i znacznie mniej zatłoczonych. Jedno w tym wszystkim jest pewne – Akumal na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom właśnie w kontekście tego typu przebywania w wodzie.

Oczywiście pamiętaj, że lecąc z Polski na Jukatan, nie trafisz bezpośrednio do Akumal. To niewielkie miasteczko, w którym nie ma lotniska. W naszym serwisie jednak pisaliśmy już jednak, jak dostać się do Akumal na Jukatanie oraz jak dostać się z lotniska w Cancun do Akumal. Koniecznie zapoznaj się z tymi poradnikami zanim wylecisz.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Cenoty w okolicach Akumal – zwiedzanie, jak dojechać?

Wycieczka do Yal-Ku Lagoon – zwiedzanie, atrakcje, jak dojechać

Następny

Dodaj komentarz