Sfer Ik, zwiedzanie, atrakcje, jak dojechać?

Tagi , , , , , , , ,

Będąc w Tulum oprócz plaż, restauracji czy pubów będziemy mieli dostęp do bardziej wyszukanych atrakcji, które pozwolą nam lepiej poznać lokalne dziedzictwo kulturowe. Jedną z nich jest bez wątpienia Sfer Ik, wyjątkowe muzeum położone w strefie hotelowej Tulum. W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji tego miejsca, porad związanych z dojazdem, opisy atrakcji, a także zasady, które obowiązują podczas zwiedzania tego niezwykłego muzeum. Ponadto, dowiesz się o godzinach jego otwarcia oraz kosztach biletów. Dzięki temu będziesz mógł zaplanować swoją wizytę z wyprzedzeniem i jak najlepiej wykorzystać pobyt w tym wyjątkowym miejscu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Sfer Ik

Sfer Ik znajduje się w dzielnicy Zona Hotelera w Tulum przy drodze oznaczonej numerem 15.

Adres: Carretera Tulum-Punta Allen KM 5, Zona Hotelera, 77780 Tulum, Q.R.

Jak dojechać do Sfer Ik

Sfer Ik znajduje się około pięć kilometrów na południe od centrum Tulum i jest łatwo dostępne dla osób przemieszczających się samochodem lub innym, indywidualnym środkiem transportu (skuterem lub rowerem). W Tulum jest wiele wypożyczalni dwu i jednośladów, dlatego podróż do tego miejsca nie powinna stanowić dla podróżnego żadnego problemu.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Sfer Ik

Sfer Ik Museion to miejsce, które zapewnia wyjątkowe doznania artystyczne, łącząc w sobie ekspozycje renomowanych artystów wizualnych, kreatywne warsztaty rzemieślnicze oraz artystyczne rezydencje, koncentrujące się na projektach interdyscyplinarnych, które inspirują do nowatorskiego podejścia do sztuki i jej tworzenia.

Sfer Ik nie ogranicza się jedynie do propagowania sztuki. Angażuje się ono bowiem również w ochronę przyrody, rozwijanie lokalnej kultury oraz promowanie zrównoważonej turystyki. Jest to przestrzeń, w której sztuka staje się narzędziem edukacji i działań społecznych na rzecz miejscowej społeczności, tworząc otoczenie pełne inspiracji.

Wooden cabana with wood terrace and chairs in the tropical jungle of Tulum on a sunny afternoon
Drewniana cabana z drewnianym tarasem i krzesłami w tropikalnej dżungli Tulum w słoneczne popołudnie, licencja: shutterstock/By Thomas+Peuvion

Na terenie Sfer Ik znajdują się także dwie restauracje: Tseen Ja i Kin Toh. W pierwszej z nich będziemy mogli skosztować dań kuchni japońskiej, w drugiej zaś lokalnej, meksykańskiej. Przestrzeń obu tych miejsc jest zaaranżowana w świetnie korespondujący z muzeum sposób pod względem estetycznym.

Co ciekawe, podobny kompleks artystyczny (Sfer Ik – Uh May) znajduje się w miejscowości Francisco Uh May, położonej dwadzieścia parę kilometrów na północ od Tulum.

Zasady obowiązujące osoby odwiedzające muzeum

Jedną z kluczowych zasad, której należy przestrzegać w Sfer Ik Museion jest odpowiedni dress code. Wejście w stroju kąpielowym, mokrych ubraniach oraz częściowo lub całkowicie odsłoniętym torsie nie jest dozwolone.

Warto również pamiętać o zasadach bezpieczeństwach dotyczących najmłodszych. Choć muzeum jest jak najbardziej przyjazne rodzinom, należy być świadomym tego, że dzieci mogą korzystać jedynie z niższych kondygnacji. Pamiętajmy także o tym, aby nie zostawiać pociech bez opieki.

Cute little asian girl wear face mask and learning nature. Active educational leisure with kids in museum. Copy space. Soft focus.
Urocza mała Azjatka nosi maskę na twarz i uczy się przyrody. Aktywny wypoczynek edukacyjny z dziećmi w muzeum. Przestrzeń kopiowania. Miękka ostrość., licencja: shutterstock/By MISS+TREECHADA+YOKSAN

Godziny otwarcia

Muzeum Sfer Ik otwarte jest codziennie od godziny dziesiątej rano do dwudziestej drugiej. Jeśli chodzi o bliźniacze muzeum w Francisco Uh May, zamykane jest ono o godzinie osiemnastej.

Ile kosztuje bilet wstępu do Sfer Ik

Koszt biletu wstępu do muzeum Sfer Ik wynosi czterysta pesos. Dzieci poniżej trzynastego roku życia mają jednak zapewniony wstęp wolny. Co więcej, z 50-procentowej zniżki mogą korzystać uczniowie, studenci, nauczyciele i osoby starsze, a także ci, którzy zaprezentują bilet wstępu tego samego dnia do muzeum Sfer Ik – Uh May. Podobne zasady obowiązują w muzeum w Francisco Uh May.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Muzeum Mystika Immersive, zwiedzanie, atrakcje, bilety

laguna Kaan Luum koło Tulum – zwiedzanie, jak dojechać

Następny

Dodaj komentarz