Punta Esmeralda – doskonałe miejsce do nurkowania i snorkelingu

Tagi , , , , , , ,

Punta Esmeralda to jedno z najciekawszych miejsc na mapie Playa del Carmen, które oferuje wiele atrakcji turystom o zróżnicowanych preferencjach wypoczynkowych. W tym artykule dowiesz się jak dostać się do tego miejsca, dlaczego jest ono popularne wśród entuzjastów sportów wodnych oraz na jakie inne aspekty Punta Esmeralda zwracają uwagę odwiedzający.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak się dostać do Punta Esmeralda?

Punta Esmeralda jest łatwo dostępna samochodem, taksówką lub pieszo z centrum Playa del Carmen. Aby dotrzeć na miejsce, należy kierować się drogą prowadzącą do plaży (Calle Esmeralda), usytuowaną przy piątej alei, niedaleko ulicy Calle 110 Norte, w okolicy kurortu Paradisus. Wybierając podróż wynajętym samochodem warto wiedzieć, iż można go bezpłatnie zaparkować wzdłuż Calle Esmeralda.

Punta Esmeralda – snorkeling

Punta Esmeralda, usytuowana zaledwie kilka minut drogi od centrum Playa del Carmen, to plaża, która przyciąga miłośników nurkowania z rurką. Bliskość plaży do centrum miasta jest jej wyraźnym atutem, umożliwiając zwiedzającym łatwy dostęp do naturalnego piękna tego miejsca. Otoczona nieskażonym środowiskiem naturalnym, plaża Punta Esmeralda jest rajem dla tych, którzy poszukują niezwykłego doświadczenia podczas snorkelingu.

To, co wyróżnia Punta Esmeralda od innych miejsc w regionie, to spokojne fale i wyjątkowa przejrzystość wód. Cechy te tworzą przyjemne środowisko, które zachęca nurków do odkrywania podwodnego świata. Przejrzyste wody odsłaniają wyjątkowe ekosystemy morskie pełne życia, sprawiając, że każda przygoda z nurkowaniem staje się niezapomnianym przeżyciem.

Punta Esmeralda – cenote

Cenote w Punta Esmeralda to urokliwy, niewielki zbornik wodny, który znajduje się niedaleko plaży. Ten ukryty skarb, nieopodal popularnej plaży, oferuje niezapomniane doznania, które przyciągają spragnionych atrakcji turystów. Co istotne, wstęp do tego cenote jest całkowicie darmowy. Brak widocznego drogowskazu wskazującego na jego lokalizację sprawia jednak, że wiele osób omija to miejsce nieświadomie. Nawet niektórzy plażowicze, którzy spędzają czas na pobliskiej plaży, nie zdają sobie sprawy z istnienia tego magicznego miejsca.

Pomimo niewielkich rozmiarów, Cenote Punta Esmeralda posiada niepowtarzalną aurę i emanuje zachwycającym błękitem. Woda w cenote jest stosunkowo ciepła, a jej źródłem jest ukryty system podziemnych rzek, które wypływają wprost do Morza Karaibskiego. To połączenie słodkiej wody cenote ze słonymi wodami oceanu tworzy fascynujące i niezwykle kontrastowe środowisko.

Nieodzownym elementem przyjemności korzystania z Cenote Punta Esmeralda jest sama podróż do tego miejsca. Przejście przez dziką dżunglę dodaje dawki tajemniczości i eksploracyjnego ducha, który idealnie komponuje się z odkrywaniem tego małego, wyjątkowego cenote. To miejsce stanowi prawdziwą gratkę dla poszukiwaczy niesamowitych doświadczeń i miłośników natury, którzy pragną odkrywać ukryte skarby na Jukatanie.

Small beautiful Cenote cave with river and turquoise blue water at Punta Esmeralda beach in Playa del Carmen Quintana Roo Mexico.
Mała, piękna jaskinia Cenote z rzeką i turkusową wodą przy plaży Punta Esmeralda w Playa del Carmen Quintana Roo w Meksyku, licencja: shutterstock/By Arkadij+Schell

Punta Esmeralda – co jeszcze chwalą sobie odwiedzający turyści?

Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Rodzinom z dziećmi, plaża Punta Esmeralda oferuje nie tylko piękne krajobrazy, ale i również bezpieczne warunki. Czysty piasek i urokliwe widoki tworzą idealne miejsce do odpoczynku i zabawy. Woda tutaj nie jest głęboka, dzięki czemu dzieci mogą eksplorować płytkie stawy wodne. Rodzice przebywający w Punta Esmeralda mogą zatem czuć się spokojnie, wiedząc, że ich maluchy są w bezpiecznym otoczeniu. Możliwość spacerów wzdłuż długiej plaży również stwarza doskonałą okazję dla rodzin do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Raj dla osób uprawiających jogging

Punta Esmeralda to także raj dla osób uprawiających jogging. Uważana za jedną z najlepszych plaż w Playa del Carmen, przyciąga ona biegaczy, którzy chcą cieszyć się jednocześnie aktywnością fizyczną i widokiem na morze. Ponieważ ruch samochodowy jest tu ograniczony, teren ten jest bezpieczny i przyjazny dla osób uprawiających sport.

Podsumowując, Punta Esmeralda jest miejscem, które oferuje wiele możliwości, przyciągając zarówno tych, którzy pragną relaksu i zabawy z rodziną, jak i tych, którzy poszukują aktywności fizycznej w otoczeniu pięknych widoków.

Running couple jogging on beach exercising and jogging training. Sport runners working out on summer beach. Asian woman, Caucasian man.
Bieganie para jogging na plaży ćwiczenia i trening jogging. Biegacze sportowi ćwiczący na letniej plaży. Azjatycka kobieta, kaukaski mężczyzna, licencja: shutterstock/By martinmark

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Spacerem po 5ta Avenida w Playa del Carmen

Jednodniowa wycieczka z Playa del Carmen na wyspę Cozumel

Następny

Dodaj komentarz