TOP 10 najlepszych hoteli w Puerto Aventuras

Młoda para turystów odsłaniających zasłonę, by zobaczyć widok z hotelowego okna.

Puerto Aventuras jest miasteczkiem, które uchodzi za jedno z najatrakcyjniejszych dla turystów z całego świata. Doskonale zlokalizowane, a jednocześnie znacznie spokojniejsze od popularniejszych kurortów, gwarantuje komfort zwiedzania Jukatanu – bez potrzeby radzenia sobie z tłumami turystów. Również w szczycie sezonu. Jeśli i Ty obrałeś je … Zobacz więcej »

Wycieczka z Puerto Aventuras na wyspę Cozumel

Przepiękne wybrzeże Cozumel.

Puerto Aventuras jest jednym z tych miasteczek, które przez wielu turystów są traktowane niczym baza wypadowa do zwiedzania całego Jukatanu. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Nie dość bowiem, że jest doskonale zlokalizowane to jeszcze zazwyczaj jest znacznie mniej zatłoczone, a przy okazji samo w … Zobacz więcej »

Wycieczka z Puerto Aventuras do miasta Majów w Tulum

Jeden z budynków miasta Majów w Tulum.

Miasto Majów w Tulum stanowi najprawdopodobniej jedną z najpopularniejszych, a na pewno bardzo rozpoznawalnych atrakcji całego Jukatanu. Niezależnie więc od tego, gdzie na półwyspie zamierzasz spędzić swoje wakacje, powinieneś rozważyć wybranie się do niego. Jeśli Twoim miejscem pobytu jest Puerto Aventuras, wizytę w mieście Majów … Zobacz więcej »

Czy w Puerto Aventuras jest drogo?

Mężczyzna trzymający banknoty o nominale 500 pesos.

Wśród turystów odwiedzających Jukatan, coraz więcej osób decyduje się rezygnować z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych (jak Cancun czy Cozumel) na rzecz małych miasteczek. Jednym z tych zyskujących na popularności jest Puerto Aventuras, przez większość ludzi uważane nie tylko za atrakcyjne, ale i po prostu tańsze. Jak … Zobacz więcej »

CEDAM Museum w Puerto Aventuras – zwiedzanie

W CEDAM Museum znajdziesz eksponaty pochodzące między innymi z wraków statków.

Wakacje na Jukatanie praktycznie każdemu kojarzą się z wylegiwaniem na plaży, opalaniem i – ogólnie rzecz ujmując – spędzaniem czasu na słońcu. Sam półwysep jednak ma bardzo dużo do zaoferowania również w kontekście zwiedzania oraz odkrywania tajemnic, jakie kryją w sobie karty jego historii. Jednym … Zobacz więcej »