Pogoda i temperatura w Puerto Aventuras w ciągu roku

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pierwszą rzeczą, jaką sprawdza zdecydowana większość osób wybierających się na wakacje jest pogoda, z jaką będzie się można spotkać w danym miejscu. Nie inaczej jest w przypadku turystów planujących swoje wakacje w Puerto Aventuras. Jesteśmy pewni, że i Ty zastanawiasz się nad tym, czy w czasie swojego pobytu spotkasz się z piękną i pozbawioną ekscesów pogodą, czy też będziesz musiał liczyć się z nieprzychylnymi sobie warunkami atmosferycznymi. Te wątpliwości postaramy się rozwiać w dzisiejszym wpisie, pokazującym, jak wygląda pogoda w Puerto Aventuras w ciągu roku w przypadku miesięcy uważanych za turystyczne.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w Puerto Aventuras – miesiące wiosenne

Wiosna w Puerto Aventuras jest porą roku, która – mimo nie bycia popularną wśród turystów – może uchodzić za najatrakcyjniejszą. Zwłaszcza przez osoby oczekujące obiektywnie przyjemnej pogody – pozbawionej nadmiernych opadów (w tym klimacie to rzadkość), ale też ze stosunkowo spokojną aurą. Jak przedstawiają się temperatury oraz na jakie warunki można liczyć w każdym z wiosennych miesięcy? Poniżej rozbijamy to na czynniki pierwsze.

Marzec

Marzec jest miesiącem, który z całą pewnością polubią osoby nie tolerujące deszczu. Jest to miesiąc, który (obok kwietnia) jest najmniej deszczowy – pada przez zaledwie 6 dni, przy czym średnia ilość opadów jest  bardzo nieduża (zaledwie 29l/m2). W kontekście temperatury, da się wtedy odczuć lekko zimową (jak na tę strefę klimatyczną) aurę. Za dnia możesz liczyć na średnio 26°C (również temperatura wody jest taka), nocą na 23°C. Słońce w marcu świeci intensywnie, a cieszyć się nim można przez najwięcej dni w roku.

Kwiecień

Jeśli chodzi o kwiecień, ten pod względem pogodowym można śmiało porównać do marca. Średnie temperatury są co prawda o stopień wyższe (27°C za dnia, a 24°C nocą), jednak odczuwalna aura jest bardzo podobna. Tak samo ma się sprawa w kontekście deszczu, którego w kwietniu pada bardzo mało (30l/m2). To ostatni z trzech miesięcy z tak niewielkimi opadami, co warto wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży. Dwanaście godzin ze słońcem pozwala na komfortowe i długie zwiedzanie.

Maj

Maj w Puerto Aventuras to już bardzo wysokie temperatury. W dzień osiągają one średnią wartość 28°C, natomiast nocą – 25°C. Bardzo ciepła jest woda, której temperatura wynosi średnio 28°C. Co warto wziąć pod uwagę – maj jest miesiącem przeszło dwukrotnie bardziej deszczowym niż kwiecień. Pada średnio w czasie jedenastu dni, a opady są intensywne (81l/m2). Są one jednak przelotne.

Pogoda w Puerto Aventuras – miesiące letnie

Lato to oczywiście najpopularniejszy wśród turystów okres na podróżowanie. Ma to przełożenie również na Jukatan i Puerto Aventuras, gdzie odwiedzających jest po prostu najwięcej. Zgodnie z oczekiwaniami, lato to najgorętsza pora roku w Puerto Aventuras. Tropikalny klimat sprawia jednak, że warunki atmosferyczne bywają różne. Poniżej przedstawiamy szczegóły na ich temat.

Czerwiec

Czerwiec jest najbardziej deszczowym miesiącem lata. Pada średnio przez 17 dni, przy czym opady te są niesamowicie intensywne (aż 157l/m2), co trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu wakacji. Jeśli chodzi o temperaturę, ta jest identyczna do tej znanej z maja – z tym jednak, że noce są już cieplejsze (średnio 26°C.

Lipiec

Pogoda w lipcu jest szalenie atrakcyjna. Temperatura jest najwyższa w ciągu roku (29°C za dnia / 26°C nocą), natomiast woda osiąga również jedną z topowych wartości (28°C). Lipiec to atrakcyjny miesiąc w kontekście opadów. Spośród miesięcy letnich, pada najmniej (91l/m2), a i dni pozbawionych kompletnie opadów jest stosunkowo dużo (szesnaście).

Sierpień

Pod względem temperatury, sierpień wygrywa rywalizację z resztą miesięcy. Za dnia osiąga ona średnią wartość 29°C, natomiast nocą – 26°C. Gorąca jest też woda (29°C). Jest to jednak miesiąc, w którym zaledwie 13 dni jest pozbawione opadów. Te są stosunkowo intensywne, niemniej ejdnak przelotne. W sierpniu słońce świeci najintensywniej. Koniecznie więc spakuj dobry krem z filtrem.

Pogoda w Puerto Aventuras – miesiące jesienne

Jesień w Puerto Aventuras jest równie atrakcyjnym pogodowo miesiącem, który jest jednocześnie nieco bardziej przystępnym w kontekście liczby turystów odwiedzających tę miejscowość. Jesień w Puerto Aventuras nie jest zimna – jak na tropikalny klimat przystało, również w jej trakcie będziesz mógł cieszyć się pełnią słońca, ale i ciepłą wodą. Jak przedstawia się to w szczegółach? Poniżej znajdziesz na to odpowiedź.

Wrzesień

We wrześniu temperatura utrzymuje się na najwyższym w roku sierpniowym poziomie (29°C w dzień / 26°C nocą / 29°C woda). Warto jednak mieć na uwadze to, że to miesiąc z najmniejszą liczbą w pełni słonecznych dni. Pada nie tylko bardzo często, ale i niesłychanie intensywnie i choć słońce świeci intensywnie, parasol to konieczność.

Październik

Jeśli chodzi o październik, w nim temperatury zaczynają już spadać. To 28°C w dzień, 25°C nocą i 28°C w kontekście wody. Warto powiedzieć, że w październiku słońce świeci mało intensywnie, co z pewnością będzie plusem dla osób nie lubiących upałów. Październik to miesiąc deszczowy i choć nie pada tak często, jak we wrześniu, opady te są najintensywniejsze w roku (aż 183l/m2).

Listopad

Listopad to świetny miesiąc do odwiedzenia Puerto Aventuras – przynajmniej dla osób, które nie lubią ekstremalnych temperatur i deszczu. Tego ostatniego jest tutaj znacznie mniej niż w październiku (87l/m2). Pada też znacznie rzadziej – pełnym słońcem nacieszysz się przez aż 18 dni. Warto wspomnieć, że w listopadzie słońce świeci zdecydowanie najmniej intensywnie. Jest ciepło, jednak tylko w godzinach południowych spotkasz się z bardzo ciężkimi warunkami. Reszta dnia to słońce przyjemne, umożliwiające komfortowe zwiedzanie miasteczka.

Podsumowanie

Puerto Aventuras to miejscowość, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów – nie bez powodu. Jednym z czynników mających na to wpływ jest z pewnością pogoda, która jest przepiękna o każdej porze roku. Wybierając się do Puerto Aventuras musisz jednak mieć na uwadze, że o ile wszystkie miesiące są ciepłe, niektóre są bardziej lub mniej wietrzne i deszczowe. Jeśli więc obawiasz się wiatru lub opadów deszczu, koniecznie zaplanuj swoją podróż biorąc je pod uwagę.

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda zima w Puerto Aventuras (nie wspomnieliśmy o niej w powyższym wpisie), koniecznie zapoznaj się z innym naszym wpisem, który poświęciliśmy jej w całości.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Pogoda i temperatura w Akumal w ciągu roku

Wycieczka z Puerto Aventuras do miasta Majów w Tulum

Następny

Dodaj komentarz