Pogoda i temperatura na Jukatanie w ciągu roku

Tagi , , , , , , , , , , ,

Jukatan stanowi jedną z tych turystycznych destynacji, w które bez problemu można uciec od europejskiego klimatu i poczuć upalne, tropikalne wręcz słońce. Jak jednak w przypadku każdego miejsca na świecie bywa, również i tutaj zdarzają się miesiące cieplejsze oraz nieco chłodniejsze. Choć w tym przypadku nie ma mowy o zimnie (a jedynie mniejszym gorącu), z całą pewnością masz swoje preferencje odnośnie temperatury powietrza oraz wody i ilości opadów w czasie Twoich wymarzonych wakacji. My dziś postaramy się pomóc Ci w zaplanowaniu wyjazdu, który pod tymi wszystkimi względami sprosta Twoim oczekiwaniom. Czytaj dalej i dowiedz się, jaka jest pogoda i temperatura na Jukatanie w czasie najpopularniejszych turystycznych miesięcy w ciągu roku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda i temperatura na Jukatanie – miesiące turystyczne

Jukatan jest jednym z tych miejsc na świecie, w przypadku których turyści z Polski nie mają prawa narzekać – tak jeśli chodzi o temperaturę, jak i samą w sobie aurę. Jeśli jednak nie lubisz deszczu (nawet ciepłego) lub zbytniego upału, lepiej gdybyś odwiedził to miejsce w określonym czasie. Poniżej przedstawiamy średnie temperatury i krótki opis pogody w każdym z miesiącow uchodzących za turystyczne. Decyzję na temat wyjazdu pozostawiamy przy tym Tobie – ta powinna w końcu bazować na Twoich indywidualnych oczekiwaniach, wymaganiach oraz preferencjach.

Pogoda na Jukatanie w marcu

Marzec to jeden z tych miesięcy, które są są idealne do tego, by zwiedzać Jukatan i czerpać z tego pełnię przyjemności. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi tutaj wtedy 32°C, przy czym godzin słonecznych jest już aż sześć. W marcu dość rzadko pada deszcz, co czyni zwiedzanie znacznie przyjemniejszym i mniej kłopotliwym. Pod tym względem zresztą – obok kwietnia – jest to najlepszy miesiąc na wizytę. Temperatura wody w marcu wynosi około 26°C.

Pogoda na Jukatanie w kwietniu

Kwiecień na Jukatanie w wielu aspektach przypomina marzec. Średnia temperatura jest wtedy jednak o jeden stopień wyższa (33°C), przy czym w południowych godzinach bywa tutaj naprawdę upalnie. Kwiecień sprzyja zwiedzaniu – jak już wspomnieliśmy wcześniej, ilość dni z opadami deszczu jest wtedy wyjątkowo niewielka (średnio cztery dni).

Pogoda na Jukatanie w maju

Jeśli chodzi o maj, temperatura na Jukatanie – uśredniona, oczywiście – jest wtedy zdecydowanie najwyższa. Wynosi ona 34°C (27°C w kontekście temperatury wody). Maj sprzyja osobom lubiącym ciepło. Warto jednak powiedzieć, że deszcz pada wtedy nieco częściej niż w marcu i kwietniu. Nie są to jednak opady nader intensywne.

Pogoda na Jukatanie w czerwcu

Wakacje na Jukatanie w czerwcu również mogą być dobrym pomysłem. Średnia temperatura w tym miesiącu to 33°C, przy czym temperatura wody wynosi około 27°C. Musisz przy tym zwrócić uwagę, że godzin słonecznych jest wtedy aż siedem, co przekłada się na dłuższy czas komfortowego zwiedzania (ale i wypoczynku w towarzystwie promieni słonecznych).

Pogoda na Jukatanie w lipcu

Dla osób uwielbiających pływanie w czasie wakacji, lipiec może być idealnym miesiącem na wczasy na Jukatanie. W lipcu termometry pokazują średnio 33°C w dzień (23°C w nocy). Wciąż aż 7 godzin w ciągu dnia jest pełnych słońca. Średnia wskazuje z kolei na to, że w czasie dwunastu dni tego miesiąca pada deszcz (choć mowa tutaj o jakichkolwiek, a nie o stałych opadach).

Pogoda na Jukatanie w sierpniu

Wybierając się na wczasy na Jukatanie w sierpniu, możesz liczyć na wysoką średnią temperaturę za dnia (około 33°C) oraz przyjemną aurę w nocy (23°C). W sierpniu możesz też spodziewać się świetnej temperatury wody – to aż 29°C. Właśnie to wszystko składa się na to, że to sierpień jest jednym z ulubionych miesięcy dla turystów. Nawet pomimo średnio dwunastu deszczowych dni.

Pogoda na Jukatanie we wrześniu

We wrześniu temperatury na Jukatanie powoli zaczynają spadać. Wciąż jednak utrzymują się na poziomie przekraczającym 30°C. Średnia dzienna to 32°C, natomiast  w nocy możesz liczyć na 23°C. Wrzesień to też miesiąc, w przypadku którego prawie co drugi dzień pada deszcz. Nie musi to być jednak wadą, gdyż nadaje on powietrzu bardzo dużej wilgotności i sprawia, że przetrwanie najgorętszych godzin jest łatwiejsze. Godzin ze słońcem we wrześniu jest sześć. Temperatura wody to z kolei średnio 29°C.

Pogoda na Jukatanie w październiku

Październik jest kolejnym miesiącem, w przypadku którego możesz liczyć na pogodę sprzyjającą wycieczkom i tak aktywnemu, jak i pasywnemu spędzaniu swojego wolnego czasu. W czasie dnia możesz liczyć na średnią temperaturę wynoszącą 31°C, natomiast noce są naprawdę rześkie (22°C). Sześć godzin słonecznych, a także nieco mniej dni z deszczem (w porównaniu do września) powinno spodobać się wielbicielom pogody uznawanej w naszym kraju za “ładną” i po prostu optymalną. Październik sprzyja też kąpielom – temperatura wody wynosi około 28°C.

Pogoda na Jukatanie w listopadzie

Mimo bycia poza głównym sezonem turystycznym, listopad sprzyja wizytom na Jukatanie. Temperatura za dnia jest wtedy tutaj bardzo przyjemna – wynosi średnio 29°C. Musisz jednak pamiętać, że noce są już chłodniejsze (19°C). Dzień jest też wyraźnie krótszy, a słońcem możesz się cieszyć przez około 5 godzin. Listopad to miesiąc, w którym nie pada zbyt dużo deszczu. Choć woda jest nieco chłodniejsza niż w poprzednich miesiącach (27°C), jej temperatura jest wciąż odpowiednia. Nie powinna stanowić dla Ciebie przeszkody w oddawaniu się wodnym atrakcjom.

Podsumowanie

Jukatan to półwysep, który jest wyjątkowo przyjazny turystom nie tylko w samym środku sezonu, ale i bezpośrednio przed i po nim. O tym, kiedy wybierzesz się na wczasy w jego obręb powinno decydować przede wszystkim to, czy oczekujesz temperatur bliższych polskim (letnim), czy też jesteś zwolennikiem większych upałów. Niezależnie od wyboru, z całą pewnością będziesz tu bawił się przednio i skorzystasz z wszelkich atrakcji turystycznych (oraz, oczywiście, kupisz fantastyczne pamiątki z Jukatanu).

Poprzedni

Wakacje na wyspie Holbox – hotele, zwiedzanie, plaże

Wiosna na Jukatanie – jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju?

Następny

Dodaj komentarz