Podwodne muzeum w Cancun (MUSA) – przewodnik, atrakcje

Tagi , , , , , , , ,

MUSA jest muzeum w Cancun, które zachwyca odwiedzających niesamowitymi, podwodnymi rzeźbami wielu wybitnych artystów. W tym artykule poznasz podstawowe informacje dotyczące lokalizacji i możliwości dotarcia do muzeum, a także dowiesz się z jakich atrakcji związanych z nurkowaniem i snorkelingiem możesz tam skorzystać.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Podwodne muzeum w Cancun (Museo Subacuático de Arte)

Muzeum podwodne MUSA znajduje się na głębokości od 2 do 9 metrów poniżej powierzchni, w obrębie Parku Narodowego w Cancun.

Jak dojechać do muzeum podwodnego w Cancun

Możliwe jest dotarcie do muzeum łodzią nurkową. Podróż do MUSA jest możliwa zarówno z Isla Mujeres, Cancun, Puerto Morelos, jak i Playa del Carmen.

Nurkowanie i snorkeling w podwodnym muzeum w Cancun

Nurkowanie i snorkeling dla nurków bez certyfikatu

Muzeum oferuje między innymi opcje związane z nurkowaniem i snorkelingiem dla osób bez doświadczenia i bez certyfikatu nurkowego. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od liczby nurkowań (kształtuje się w przedziale od 120 do 160 euro).

Cała przygoda trwa od 5 do 6 godzin, podczas których uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe pojęcia dotyczące nurkowania i będą mieli okazję eksplorować podwodne atrakcje. W jednej z ofert, po krótkim szkoleniu, początkujący nurkowie wyruszają na pokładzie łodzi w kierunku galerii Manchones, która znajduje się w południowej części wyspy Isla Mujeres. Tam, w krystalicznie czystym morzu, można podziwiać setki niesamowitych rzeźb, zanurzonych na głębokości dziewięciu metrów. Największą atrakcją jest podwodna instalacja artystyczna „The Silent Evolution”.

Co więcej, w drugiej opcji nurkowania, istnieje szansa odwiedzenia rafy Manchones, w której znajdują się dwie z pierwszych trzech rzeźb umieszczonych w MUSA w listopadzie 2009 roku: „The Dream Collector” i „Man on Fire”.

Pamiętaj, że korzystając z tych atrakcji nie musisz posiadać żadnego certyfikatu nurkowego. Jest to zatem idealna okazja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podwodnymi eksploracjami. Podczas całego nurkowania, doświadczony instruktor będzie Ci towarzyszyć i zapewni odpowiednie wsparcie, aby Twoje doświadczenie było bezpieczne i pełne ekscytujących chwil.

amazing underwater statues
Niesamowite podwodne instalacje, licencja: shutterstock/By MaccaSherifi

Nurkowanie i snorkeling dla nurków z certyfikatem

Opcje związane z eksplorowaniem morskiego świata dla osób doświadczonych kosztują od 90 do 120 dolarów i trwają od 4 do 5 godzin. W ramach tych ekscytujących pakietów, nurkowie mają możliwość skorzystania z dwóch nurkowań. Co więcej, jedna z ofert zapewnia możliwość podziwiania największej podwodnej instalacji artystycznej na świecie – „The Silent Evolution”. Nurkujący korzystający z tej opcji mają możliwość zobaczenia 450 rzeźb wielkości naturalnej wykonanych przez znanego brytyjskiego artystę, Jasona deCairesa Taylora. Te niezwykłe rzeźby harmonijnie wtopione w naturalne rafy koralowe stworzyły unikalny ekosystem, który z pewnością zapewni niezapomniane wrażenia podczas nurkowania. Nurkowania odbywają się na głębokości 9 metrów.

W ramach pakietu wliczone jest ponadto podstawowe wyposażenie do nurkowania, obejmujące maskę, płetwy, obciążniki, jacket, automat oddechowy, manometr oraz wsparcie instruktora podczas całej przygody. Nurkowania odbywają się w pięknych morzach w okolicach Isla Mujeres i Cancun, gdzie nurkowie mają okazję zanurzyć się w bogatym podwodnym życiu i kolorowych rafach koralowych.

Podwodne muzeum w Cancun to bez wątpienia jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie, które warto odwiedzić, aby odkryć ukryte piękno sztuki podwodnej i sekrety morskiego świata.

Podwodne muzeum w Cancun – ciekawostki

Muzeum w Cancun jest pełne fascynujących miejsc, o których z pewnością warto się dowiedzieć. Oprócz zwiedzenia największej podwodnej instalacji artystycznej na świecie „The Silent Evolution” czy rafy Manchones, istnieje również możliwość odkrycia innych unikalnych instalacji.

Punta Nizuc

Pierwsza z nich to Punta Nizuc, usytuowana na południowym krańcu strefy hotelowej Cancun. Ta część muzeum znajduje się na głębokości od 2 do 4 metrów. To doskonała opcja dla tych, którzy nie mają doświadczenia w nurkowaniu, ale chcieliby podziwiać sztukę podwodną w krystalicznie czystych wodach Morza Karaibskiego. Punta Nizuc oferuje aż 33 rzeźby, które z pewnością zapewnią niezapomniane wrażenia podczas snorkelingu.

Punta Sam

Druga opcja to Punta Sam. Znajdują się tam między innymi charakterystyczne rzeźby o nazwie „Blessings” autorstwa kubańskiego artysty Eliera Amado Gila, przedstawiające krąg dłoni z palcami uniesionymi ku górze. Miejsce znajduje się na głębokości 3,5 metra i otoczone jest łąkami morskiej trawy. Jest to idealne miejsce dla żółwi morskich, które karmią tam swoje młode. W towarzystwie dziewięciu rzeźb, nurkujący będą mieli zatem okazję doświadczyć nie tylko sztuki, ale także obserwować piękno morskiego ekosystemu.

Green sea turtle face to face. Visible belly and shell, eyes, fins, claws, water surface. Turtle swimming to the photographer, blue ocean background.
Żółw morski, licencja: shutterstock/By blueseacz

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Czy w Cancún jest drogo?

Szpitale w Cancún – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Następny

Dodaj komentarz