Najbardziej Instagramowe miejsca w Akumal – sprawdź!

Tagi , , , , , , , ,

Wakacje w Akumal stanowią świetną okazję do tego, by odpocząć, korzystać ze słońca oraz zobaczyć spektakularne rzeczy. Takie, o które ciężko jest w jakimkolwiek innym zakątku świata. To też fantastyczna szansa na to, by zrobić zachwycające zdjęcia, które ubarwią Twój Instagram i zdobędą uznanie Twoich obserwujących. Zastanawiasz się, które z miejsc w Akumal i jego najbliższych okolicach stwarzają do tego najlepsze okazje? Przygotowaliśmy kilka naszych propozycji, które są pod tym względem “pewniakiem”. Znajdziesz je w tym właśnie wpisie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Mayanmar

Jeśli interesują Cię cenoty, albo po prostu chcesz zobaczyć coś, czego nigdy w życiu jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć, ta konkretna spełni Twoje oczekiwania. Wygląda fenomenalnie i stwarza pole do naprawdę fantastycznych zdjęć. Takich, o które aktualnie na Instagramie bardzo ciężko. Miejsc idealnych do ich zrobienia w jej obrębie wcale nie musisz długo szukać – zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wycieczkę z przewodnikiem. W cenocie tej znajdziesz zarówno obszary przepełnione wodą, jak i takie, które bardziej przypominają dżunglę. Oczywiście w tutejszej wodzie możesz się zanurzyć, a przez to stworzyć sobie szansę na jeszcze piękniejsze fotografie.

2. Cenote Santa Cruz

Pozostając w tematyce cenot, doskonale zlokalizowana Cenote Santa Cruz będzie dla Ciebie naprawdę świetnym wyborem. Zwłaszcza jeśli chcesz zrobić zdjęcia świetnie wyglądającym formacjom skalnym, które tutaj potrafią zachwycić. Cenota ta gwarantuje fantastyczne doznania, możliwość sfotografowania przepięknej i niespotykanej nigdzie indziej flory, ale też znakomitego wnętrza z niesamowitą grą świateł. Cenota ta jest dość głęboka, ale i różnorodna. Dzięki temu z pewnością wpadniesz w niej na wiele pomysłów na wykorzystanie otoczenia do fotografii, które przyciągną do Ciebie mnóstwo obserwujących.

3. Yal-ku Lagoon

Yal-ku Lagoon to, jak sama nazwa sugeruje, przepiękna laguna, która nie jest zlokalizowana w samym Akumal, a nieco na północ od niego, obok urokliwej miejscowości Yal Kú. To genialne miejsce z idealnie przezroczystą, turkusową wodą, dzięki której możesz tutaj obserwować podwodne życie – bez konieczności wchodzenia do niej. Obserwować, ale i fotografować. Woda jest na tyle płytka, że możesz swobodnie stać również na samym środku (co samo w sobie stwarza okazję do przepięknych zdjęć).

Na miejscu znajdziesz naprawdę wiele punktów do robienia fantastycznych zdjęć wakacyjnych. Tropikalne chatki, przepiękne klify z zejściem do wody, a nawet tutejsza ławeczka z dwójką postaci przypominających ludzi – to tylko wybrane z nich. Pamiętaj, że sama laguna nie jest atrakcją darmową. W cenie zbliżonej do 10 $ jednak jest jednym z najlepszych tutejszych miejsc w okolicy.

Pamiętaj: nigdy nie przekraczaj wyznaczonej granicy przebywania, wskazywanej przez boje. Mimo płytkich wód, prąd dalej może być naprawdę bardzo silny.

4. Akumal Monkey Sanctuary

Zwierzęta są zawsze fotogenicznymi kompanami do przepięknych instagramowych zdjęć. Nie ma w Akumal lepszego miejsca (no, może poza tym z żółwiami) do tego, by zrobić sobie z nimi zdjęcie, niż tutejsze Monkey Sanctuary. Można je porównać do dużego zoo, w którym jest się w stanie wejść w interakcję z różnego rodzaju gatunkami zwierząt. Choć miejsce to, z przyczyn oczywistych, zdecydowanie najbardziej kojarzone jest z małpami, nie są one jego jedyną atrakcją. Znajdziesz tutaj również całe mnóstwo gatunków ptaków (w szczególności tych tropikalnych), a nawet… zebry. Sanktuarium znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji i z całą pewnością przyniesie ci wiele inspiracji do tego, by zrobić niepowtarzalne zdjęcie.

Więcej na temat Akumal Monkey Sanctuary mieliśmy okazję powiedzieć tutaj.

5. Akumal Beach

Będąc na wakacjach w Akumal, wręcz musisz odwiedzić tutejszą plażę – chociażby po to, by zaczerpnąć nieco relaksu i tutejszego słońca oraz poczuć miękki, niemalże biały piasek pod stopami. Akumal Beach zapewnia jednak nie tylko te przeżycia. Daje również możliwość robienia tutaj niesamowitych wakacyjnych zdjęć. Nie bez powodu plaża ta znajduje się w czołówce naszego rankingu najlepszych plaż na Jukatanie. Jeśli więc na zdjęciu chcesz ująć piękną, turkusową wodę, wspomniany piasek oraz palmy i iście tropikalne rzeczy, wizyta na tej plaży po prostu Cię nie zawiedzie.

Podsumowanie – najbardziej instagramowe miejsca w Akumal

Akumal jest miejscowością, która stwarza znakomite okazje do tego, by robić fantastyczne, unikalne i naprawdę imponujące zdjęcia na Instagrama. Choć punktów do robienia ich znajdziesz tu całe mnóstwo, najlepiej jest sięgnąć po te najbardziej malownicze, choć niekoniecznie oczywiste. Takie, które zachwycą Twoich znajomych i przyciągną do Ciebie nowych obserwujących. Oczywiście nie musisz w tym wszystkim zamykać się na naszych powyższych propozycjach. Wręcz przeciwnie – miasteczko to obfituje w wiele innych urokliwych miejsc, które z całą pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

TOP 10 najlepszych hoteli All-Inclusive w Puerto Morelos

Cenoty w okolicach Akumal – zwiedzanie, jak dojechać?

Następny

Dodaj komentarz