Najbardziej instagramowe miejsca na Jukatanie – sprawdź!

Tagi , , , , , , , , , , , , , ,

W dzisiejszych czasach ciężko byłoby sobie wyobrazić wakacje bez dzielenia się relacjami z nich w mediach społecznościowych. To oczywiste, że Jukatan stwarza mnóstwo okazji do tego, by je publikować. Jeśli szukasz fantastycznej lokalizacji do robienia spektakularnych zdjęć, możemy powiedzieć bez ogródek – lepszej z całą pewnością nie znajdziesz. Jakie jednak są najbardziej instagramowe miejsca na Jukatanie? Które z nich powinieneś odwiedzić, by stworzyć najlepsze zdjęciowe wspomnienia, a jednocześnie pobudzić Twoich obserwujących do tego, by jeszcze bardziej zagorzale Cię śledzili? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis, a na pewno podsuniemy Ci kilka ciekawych inspiracji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej instagramowe miejsca na Jukatanie

Jukatan jest miejscem, które znacząco różni się od wszystkich tych, które mogłeś spotkać w czasie swoich europejskich wczasów. Co do tego nie ma wątpliwości. O ile jednak praktycznie każde miejsce tutaj stwarza dla Ciebie okazję do tego, by uwiecznić je na fotografii, są takie, które imponują szczególnie. Czy to ze względu na swoje znaczenie historyczne, czy też po prostu… fotogeniczność i inspirowanie. Poniżej przedstawiamy te, które uznaliśmy za najciekawsze, wraz z krótkim opisem.

1. Chichén Itzá

Chichén Itzá nie bez powodu znajduje się na szczycie listy najbardziej instagramowych miejsc na Jukatanie. Jest bowiem jednym z najbardziej charakterystycznych, najpiękniej wyglądających i po prostu imponujących punktów na mapie całego Jukatanu. To świetnie zachowane miasto Majów (a jednocześnie stanowisko archeologiczne), które ma ponad 1000 lat historii. Znane między innymi z bardzo charakterystycznej piramidy i wielu różnorakich świątyń, świetnie “pozuje” do zdjęć i stwarza nieograniczone możliwości dla Twojej kreatywności.

2. Las Coloradas

Jeśli szukasz miejsca, które potrafi zaimponować, a które z całą pewnością spodoba się wszystkim Twoim obserwującym, to może być naprawdę doskonały wybór właśnie dla Ciebie. Las Coloradas, zwane również “różowymi jeziorami”, to miejsce nietypowe i niespotykane nigdzie indziej na świecie – prawdopodobnie jedyne, w którym możesz zobaczyć wodę zabarwioną na różowy kolor. Takie ubarwienie (bardzo intensywne i robiące wrażenie) jest wynikiem odbicia czerwonego i właśnie różowego podwodnego świata fauny i flory, w szczególności planktonu, krewetek oraz alg, które odbijają się od wody, przy której mocno się koncentrują w momencie, w którym ta paruje. Las Coloradas znajduje się na północnym wybrzeżu półwyspu Jukatan. Można śmiało powiedzieć, że zostało przystosowane pod turystów. Bez wątpienia nie brakuje tu punktów, w których zrobisz swoje idealne Instagramowe zdjęcie.

3. Izamal, “The Yellow City”

Izamal, Mexico. Convent of Saint Anthony of Padua.
Miasto Izamal, w Meksyku, świątynia Świętego Antoniego z Padua., licencja: shutterstock/By

Izamal jest miasteczkiem, które – bardzo mylnie – często pomija się przy tworzeniu planów własnych wycieczek wakacyjnych. Tymczasem miejsce to, znane jako “La Ciudad Amarilla” lub po prostu “The Yellow City” wygląda fenomenalnie. Całe (dosłownie) pokryte jest bardzo jaskrawą, żółtą farbą. Jeśli posiadasz pasujący do niej ubiór albo też inny pomysł na jej wykorzystanie, zrobisz tutaj fantastyczne zdjęcie.

4. Dos Ojos Cenote

Dos Ojos Cenote, zlokalizowane w mieście Tulum, jest jedną z najbardziej spektakularnych cenot na całej riwierze. Zachwyca krystalicznie czystą, prawdziwie niebieską wodą, ale też doskonale wyglądającymi formacjami skał. Tak jak każda cenota, to tak właściwie studia wypełniona wodą. Z tym jednak, że ta konkretna stwarza okazje do naprawdę zachwycających zdjęć.

5. Mérida

Stolica Jukatanu, Merida, sama w sobie stanowi miejsce, w którym możesz zrobić świetną Instagramową fotkę. Będziesz musiał jednak wykazać się kreatywnością i wybrać odpowiedni punkt, perspektywę oraz porę. 

6. Celestún

Niewielkie miasteczko rybackie położone w północno-zachodniej części półwyspu Jukatan (zaledwie 90 minut drogi od miasta Merida) potrafi zachwycić – przede wszystkim znakomitą fauną i florą. Celestún, bo to właśnie o nim mowa, zamieszkują liczne flamingi (jest ich tutaj tysiące), przez co ich uchwycenie na zdjęciu nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Bardzo możliwe, że to właśnie tutaj uchwycisz najpiękniejszy zachód słońca w całym swoim życiu.

7. Punta Sur – najbardziej instagramowe miejsca na Jukatanie

Punta Sur to olbrzymi park krajobrazowy, zlokalizowany na Isla Mujeres i stanowiący jedną z największych jej atrakcji. On sam daje Ci naprawdę mnóstwo okazji do uwiecznienia na instagramowym zdjęciu. Chodzi przede wszystkim o ruiny majów, świetną latarnię morską oraz fantastycznie wyglądające klify, przy których wykorzystaniu musisz jednak bardzo uważać. Po więcej szczegółów odsyłamy do innego naszego wpisu, dedykowanemgo właśnie tej atrakcji.

8. Sian Ka’an Biosphere Reserve

W poszukiwaniu świetnych miejsc do zrobienia zdjęcia, wręcz musisz zwrócić swoją uwagę na Sian Ka’an Biosphere – miejsce po prostu magiczne, w obrębie którego znajdziesz lasy, fantastyczne plaże, błota, moczary i wiele innych. To fantastyczna lokalizacja, która zachwyca swoim naturalnym pięknem. Co istotne, możesz tutaj znaleźć aż 300 różnych rodzajów ptaków, wiele spośród których nad wyraz chętnie pozuje do zdjęć. Samo miejsce znajdziesz na południowym obszarze riwiery, kilkanaście kilometrów na południe od znanego miasta Tulum.

Podsumowanie – najbardziej instagramowe miejsca na Jukatanie

Wakacje na Jukatanie to dla Ciebie nie tylko okazja do tego, by przywieźć do domu świetne wspomnienia czy pamiątki. To również szansa na to, by zrobić niesamowite zdjęcia, a następnie podzielić się nimi na Instagramie. Okazje do tego są tutaj praktycznie na każdym kroku, a jeśli chcesz zaimponować swoim odbiorcom, zachęcić ich do pozostawiania serduszek i komentarzy oraz oczywiście do obserwowania, wręcz musisz je wykorzystać. Pamiętaj przy tym, by odpowiednio się do tego przygotować. Oprócz podstawowych wakacyjnych rzeczy, zabierz więc ze sobą aparat oraz koniecznie… adapter sieciowy. Po wszystkie rzeczy, które powinieneś wziąć ze sobą odsyłamy Cię do naszego wcześniejszego artykułu – co zabrać na wakacje na Jukatan?

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

TOP 10 atrakcji w Playa del Carmen, co zobaczyć i zwiedzić

TOP 10 atrakcji na wyspie Isla Mujeres, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz