Muzeum Mystika Immersive, zwiedzanie, atrakcje, bilety

Tagi , , , , , , , , ,

Muzeum Mystika Immersive to fascynujące miejsce, łączące historię Majów oraz niezwykłą przyrodę Meksyku. To przestrzeń, gdzie multisensoryczne instalacje i zdjęcia przenoszą odwiedzających w podróż przez czas i przestrzeń, pozwalając odkrywać te tematy w wyjątkowy sposób. W tym artykule zaprezentujemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące muzeum Mystika Immersive, w tym jego lokalizację, możliwości zwiedzania, atrakcje, a także opcje związane z zakupem biletów i organizacją wycieczek.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajdują się Mystika Immersive

Muzeum Mystika Immersive zlokalizowane jest we wschodniej części Tulum, niedaleko Parque Nacional Tulum i ruin Majów.

Adres: Calle Yalku, manzana 10, lote 3. Fracción 5, Avenida Tulum local 25, Zona Arqueológica, 77760 Tulum, Q.R.

Jak dojechać do Mystika Immersive w Tulum

Istnieje kilka opcji, które umożliwiają dotarcie do muzeum Mystika Immersive w Tulum. Wybór zależy od twoich osobistych preferencji oraz lokalizacji, z której startujesz.

Jeśli jesteś w samym centrum Tulum, najłatwiej będzie Ci pojechać wynajętym samochodem lub wziąć taksówkę. Droga jest stosunkowo krótka i zajmuje tylko kilka minut, dzięki czemu szybko dostaniesz się na miejsce. Jest to również wygodna opcja i najbardziej sensowna, jeśli nie chcesz tracić czasu w transporcie publicznym i cenisz sobie komfort podróżowania.

Jeśli jesteś bardziej ekologicznie nastawiony lub po prostu lubisz aktywność na świeżym powietrzu, możesz również wybrać się tam na skuterze lub rowerze. Tulum to miejsce przyjazne rowerzystom i skuterzystom, z wieloma miejscami do wypożyczania sprzętu. To świetny sposób, aby poczuć wiatr we włosach i cieszyć się pięknem okolicy na trasie do Mystika Immersive.

Dla tych, którzy lubią dłuższe spacery i chcą bardziej aktywnie spędzić czas, piesza wędrówka również wydaje się być ciekawą opcją. Spacer do muzeum z centrum Tulum zajmie Ci maksymalnie godzinę.

Istnieją są także zorganizowane wycieczki do Mystika Immersive, które są świetną opcją dla tych, którzy znajdują się poza Tulum i przyjeżdżają z innej miejscowości na Riwierze Maya. Omawiana atrakcja jest blisko słynnych ruin Majów, dlatego wielu organizatorów turystycznych oferuje regularne wycieczki, które obejmują również zwiedzanie tych historycznych miejsc. Jest to zatem doskonały sposób, aby połączyć wizytę w Mystika Immersive z odkrywaniem dziedzictwa kulturowego Riwiery Maya.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Mystika Immersive

Mystika Immersive to miejsce, które dba i pielęgnuje fascynującą kulturę Majów oraz środowisko naturalne Meksyku. Jest to przestrzeń, gdzie możesz w pełni zanurzyć się w historii i przyrodzie dzięki istnieniu niezwykłych, wielkoformatowych fotografii oraz multisensorycznych instalacji. To doświadczenie, które odkrywa przed tobą różne światy, w których każdy z nich ma swoją unikalną i poruszającą historię do opowiedzenia.

Jedna z hali muzeum, zatytułowana Sanctuary oddaje hołd tutejszej naturze. Przenosi ona nas do najwspanialszych rezerwatów przyrody w Meksyku, odkrywając przed nami tajemniczy świat motyli, humbaków oraz świetlików. Doświadczenie to zapewnia prawdziwą ucztę dla zmysłów, podczas której można zanurzyć się w fascynującym świecie tych niesamowitych miejsc.

Kolejną fascynującą salą jest Maya, w której można doświadczyć sensorycznej podróży wewnątrz kopuły zapewniającej widoczność 360 stopni. Poprzez obiektyw można tutaj podziwiać majestatyczne ruiny Tulum na tle gwieździstego nieba. Pobyt w tym miejscu daje możliwość podróży hołdującej kosmologii Majów.

W Mystika Immersive znajdziesz również przestrzeń nazywaną Ascension. Pozwoli ona twoim zmysłom obserwować wielką piramidę Chichén Itzá na tle gwiaździstego nieba. Miejsce to pozwala osiągnąć poczucie spokoju oraz harmonii z naturą.

Nie możemy również zapomnieć o poświęconej zwierzętom hali Espíritu, które pozwoliły Pepe Soho, czyli meksykańskiemu fotografowi, który wnosi wkład artystyczny dla muzeum, odkryć samego siebie po wypadku i rozwinąć pasję fotografowania.

Chichen Itza, jedno z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych w Meksyku. Około 1,2 miliona turystów odwiedza ruiny każdego roku.
Chichen Itza, jedno z najczęściej odwiedzanych stanowisk archeologicznych w Meksyku. Około 1,2 miliona turystów odwiedza ruiny każdego roku., licencja: shutterstock/By master2

Ile kosztuje bilet wstępu do Mystika Immersive

Bilet do Mystika Immersive dla obcokrajowców kosztuje czterysta pięćdziesiąt pesos. Co ciekawe, ceny biletów dla Meksykanów i lokalnych mieszkańców są niższe i wynoszą kolejno trzysta pięćdziesiąt i trzysta pesos. Również zniżki dla osób starszych, dzieci i studentów dotyczą jedynie obywateli Meksyku.

Ile czasu trwa zwiedzanie Mystika Immersive

Aby dokładnie zwiedzić muzeum, powinniśmy poświęcić od godziny do półtorej. Dużo zależy tutaj jednak również od indywidualnego toku zwiedzania i preferencji.

Kiedy najlepiej odwiedzić Mystika Immersive

Muzeum Mystkia Immersive czynne jest od godziny dziesiątej rano do ósmej wieczorem w niedziele, poniedziałki i wtorki, a także do dwudziestej pierwszej w pozostałe dni tygodnia. W związku z tym, najlepiej odwiedzić to muzeum o dziesiątej rano, czyli zaraz po otwarciu, bądź przed zamknięciem, wieczorem. Takie rozwiązanie pozwoli nam uniknąć popołudniowych tłumów.

Czy warto odwiedzić Mystika Immersive

Tak, z pewnością warto odwiedzić muzeum Mystika Immersive, ponieważ jest to niezwykłe miejsce, które łączy opowieść o historii kultury Majów z fascynującą przyrodą Meksyku za pomocą niesamowitych instalacji i fotografii, które można odbierać przez wiele zmysłów. Jest to doświadczenie, które dostarcza wielu emocji i inspiracji, pozwalając odkrywać tematy w zupełnie nowy sposób.

Wycieczki i bilety do Mystika Immersive

Istnieje wiele wycieczek, które pozwalają na pełne doświadczenie mistyki tego miejsca w komfortowy sposób. W jednej z ofert już od stu złotych możemy skorzystać z dostępu do muzeum wraz z przewodnikiem na żywo. Inna wycieczkowa propozycja oprócz biletu wstępu do Mystika Immersive gwarantuje zwiedzanie pobliskich ruin Majów od stu pięćdziesięciu złotych (https://www.tiqets.com/pl/mystika-immersive-bilety-l216024/).

Castillo twierdza o wschodzie słońca w starożytnym mieście Majów Tulum, Meksyk
Castillo twierdza o wschodzie słońca w starożytnym mieście Majów Tulum, Meksyk, licencja: shutterstock/By Andrei_A

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Dos Ojos w Tulum, atrakcyjna cenotes do nurkowania, jak dojechać

Sfer Ik, zwiedzanie, atrakcje, jak dojechać?

Następny

Dodaj komentarz