laguna Kaan Luum koło Tulum – zwiedzanie, jak dojechać

Tagi , , , , , , , ,

Laguna Kaan Luum to jedno z najbardziej oryginalnych miejsc do zwiedzania na pięknej Riwierze Maya na półwyspie Jukatan, które przyciąga turystów z całego świata swoją niezwykłą barwą i naturalnym urokiem. W tym artykule zostaną Ci przedstawione najważniejsze informacje dotyczące laguny Kaan Luum związane z lokalizacją i dojazdem do tego wyjątkowego miejsca. Dowiesz się także, co warto zwiedzić na miejscu, jakie są ceny biletów wstępu oraz poznasz zasady, które tam obowiązują, pozwalające zachować integralność tego przyrodniczego skarbu. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie kiedy najlepiej odwiedzić lagunę.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajdują się laguna Kaan Luum

Laguna Kaan Luum znajduje się dziesięć kilometrów na zachód od centrum Tulum przy autostradzie 307. Niedaleko laguny znajduje się cenote Sac Be Ha i Xa’ay Ha, a także kilka hoteli.

Jak dojechać do laguny Kaan Luum

Najbardziej komfortową opcją dostania się do laguny Kaan Luum jest podróż samochodem. Kierując się na południe w kierunku Chetumal w kilkanaście minut będziesz na miejscu jadąc z Tulum. Swój pojazd możesz zaparkować bezpłatnie na parkingu znajdującym się trzysta metrów od laguny.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Kaan Luum

Najbardziej charakterystycznym elementem laguny jest jej barwa, przyciągająca wzrok wielu fotografów i ludzi zwracających uwagę na estetyczne walory zjawisk przyrodniczych. Głęboka, ciemnoniebieska woda kontrastuje w tym miejscu z zieloną i jaśniejszą wodą przy brzegu oraz drewnianym pomoście. Ten niepowtarzalny efekt wynika z obecności głębokiego cenote, które osiąga ponad osiemdziesiąt metrów głębokości.

Najlepszym sposobem na eksplorację tego wyjątkowego ekosystemu jest korzystanie z dozwolonych aktywności. Snorkeling i pływanie na płytszych obszarach, zwłaszcza przy brzegu i wzdłuż pomostu na wodzie są popularnymi atrakcjami. Możliwości dostępne w Kaan Luum są wspaniałą okazją do podziwiania miejscowych, podwodnych formacji geologicznych.

Kaan Luum jest prawdziwym skarbem natury, prezentującym swój fenomen przyrodniczy turystom z całego świata. Z tego powodu, w trosce o zachowanie wyjątkowego środowiska naturalnego, obowiązują pewne zasady bezpieczeństwa i ochrony. Należy pamiętać, że nie wolno wnosić alkoholu na teren obszaru chronionego, a także palić papierosów i spacerować ze zwierzętami domowymi. Wszystkie te przepisy mają na celu ochronę lokalnego ekosystemu i zapewnić pozostawienie nienaruszonego stanu Kaan Luum dla przyszłych pokoleń.

footbridge of Kaan Luum in Tulum, Quintana Roo, Mexico
Kładka Kaan Luum w Tulum, Quintana Roo, Meksyk, licencja: shutterstock/By Tom+Ha

Kiedy najlepiej odwiedzić lagunę Kaan Luum

Laguna Kaan Luum jest otwarta dla odwiedzających codziennie od godziny dziewiątej rano do szesnastej. Jeśli chcemy uniknąć tłumów turystów, powinniśmy wybrać się do tego miejsca zaraz po otwarciu. Warto również, oczywiście jeśli mamy taką możliwość, udać się do tego miejsca w sezonie niskim, aby móc cieszyć się bardziej indywidualnym i spokojniejszym doświadczeniem, pozwalającym na chwilę zadumy i relaks.

Czy warto odwiedzić lagunę Kaan Luum

Odwiedzenie laguny Kaan Luum to absolutnie niezwykła przygoda, która jest z pewnością warta rozważenia, jeśli planujesz podróż po najciekawszych atrakcjach na półwyspie Jukatan.

Laguna Kaan Luum to przede wszystkim raj dla miłośników przyrody, którzy docenią magiczny kontrast barw obecny w wodzie i wykorzystają dostępne dla nich aktywności. Woda jest w wielu miejscach na tyle płytka, że pozwala na bezpieczne kąpiele z dziećmi i schłodzenie w gorące dni.

Co więcej, Kaan Luum to łatwo dostępna atrakcja. Miejsce to jest stosunkowo blisko popularnych miejsc turystycznych na półwyspie. Dzięki temu może być ono świetnym wyborem na np. atrakcyjnie urozmaicony przystanek na drodze z jednego miasta do drugiego. Do laguny można łatwo dojechać z Tulum samochodem. Aby dostać się do tego miejsca, można także skorzystać z ofert tworzonych przez organizatorów wycieczek turystycznych. Często oferują oni w swoich pakietach między innymi zwiedzanie Kaan Luum.

Podsumowując, odwiedzenie laguny Kaan Luum to wspaniały sposób na nawiązanie bliższego i ciekawszego kontaktu z naturą, relaks i podziwianie niezwykłego kontrastu wodnego. Pobyt w tym miejscu jest także wspaniałą okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wzięcia kąpieli w niezwykle malowniczym otoczeniu. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, czy po prostu szukasz uroczego miejsca na odpoczynek z bliskimi, Kaan Luum z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

Ceny

Za wizytę w lagunie Kaan Luum będziemy musieli zapłacić trzysta pesos. Jest to zatem dość przystępna cena, porównywalna z kosztami za korzystanie z podobnych tego typu atrakcji na Jukatanie.

Drone view of the hidden treasure Kaan Luum lagoon in Tulum Quintana Roo Mexico
Widok z drona na ukryty skarb – lagunę Kaan Luum w Tulum Quintana Roo w Meksyku, licencja: shutterstock/By hakanozturk

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Sfer Ik, zwiedzanie, atrakcje, jak dojechać?

Caleta Tankah – zwiedzanie, jak dojechać

Następny

Dodaj komentarz