Kiedy jechać do Puerto Aventuras?

Tagi , , , , , , ,

Puerto Aventuras jest miasteczkiem, które z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejsze z punktu widzenia turysty – tak z Europy, jak i z całej reszty świata. Zawdzięcza to swojej ustronności, mnóstwu atrakcji, ale też znacznie niższych cenach niż w popularniejszych kurortach (w szczególności tych z lotniskiem nieopodal). Jeśli i Ty planujesz swoje wakacje w Puerto Aventuras, z całą pewnością zastanawiasz się, kiedy będzie najlepiej się na nie wybrać. Na tym właśnie zamierzamy się skupić w naszym dzisiejszym wpisie, biorąc pod uwagę dwa podstawowe cele – aktywne zwiedzanie (z możliwą wycieczką objazdową) oraz pobyt bardziej pasywny i czysto wypoczynkowy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kiedy jechać do Puerto Aventuras? – zwiedzanie i wycieczka objazdowa

Nie ma co ukrywać, że w Puerto Aventuras panuje tropikalny klimat, w związku z którym temperatury za dnia rzadko kiedy spadają poniżej 25 stopni Celsjusza – niezależnie od pory roku czy miesiąca.Te jednak różnią się od siebie przede wszystkim warunkami do zwiedzania. Nie tylko pogodowymi.

Zakłada się, że najatrakcyjniejszy okres na wakacje w Puerto Aventuras wypada od listopada do końca kwietnia. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, że jest to szczyt sezonu turystycznego (również z uwagi na warunki). Turystów będzie zatem sporo. Raczej unikaj również marca i początku kwietnia. Mimo że to świetne miesiące, wtedy właśnie w USA trwa przerwa wiosenna. Jukatan pęka wtedy w szwach od uczniów tamtejszych college’ów.

Dlaczego to właśnie ten okres jest przez nas najbardziej polecany? Przede wszystkim z uwagi na doskonałą temperaturę. W tych miesiącach upały nie są tak uciążliwe, a przy okazji jest po prostu “ładnie”. Rzadko kiedy obserwuje się zachmurzenia, a deszcze – choć nagłe i często niespodziewane – są przejściowe. Pada też stosunkowo mało wody, co świadczy o ich mniejszej intensywności. Nie jest wilgotno, a w niektóre dni bywa nawet wyraźnie chłodniej.

Choć okres pomiędzy listopadem a kwietniem polecamy szczególnie dla osób preferujących aktywne zwiedzanie, nie mamy na myśli tego, że w jego trakcie nie będziesz mógł poleżeć na plaży. Na to w Puerto Aventuras zawsze jest dobry czas. Z tym jednak, że wskaźnik UV jest wtedy mniejszy, a krótszy dzień i nieco mniejsze temperatury mogą zniechęcać wielbicieli błogiego lenistwa. Jeśli planujesz wycieczkę objazdową po całym Jukatanie, ten okres będzie dla Ciebie idealny – tak pod względem temperatury, jak i szerzej pojętych warunków pogodowych. Musisz jednak mieć świadomość co do konieczności rezerwacji miejsc noclegowych i innych “formalności” (pokroju transportu) z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli celujesz w okres bliski Świętom Bożego Narodzenia lub Sylwestrowi.

Kiedy jechać do Puerto Aventuras? – plażowanie i odpoczynek

Jeśli chodzi o bardziej pasywne spędzanie swoich wakacji w Puerto Aventuras, możliwości masz znacznie większe. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w mieście tym praktycznie przez cały rok panują świetne temperatury. Tutaj zatem musisz bardziej kierować się sprawami czysto “technicznymi” – cenami, obłożeniem turystycznym, dostępnością hoteli. W tym przypadku polecamy celować w bardziej “standardowe dla Polaka” terminy wakacyjne, a zatem przede wszystkim w miesiące letnie. Tutaj również musisz być przygotowany na sporo turystów. Z tym jednak, że ceny będą znacząco niższe, dostępność hoteli większa, a i plaże – po prostu mniej zatłoczone. Koszt Twoich wakacji w przypadku tych miesięcy może być nawet dwukrotnie mniejszy – zwłaszcza jeśli późno przystąpiłeś do ich planowania.

Letnie miesiące to możliwość cieszenia się słońcem przez znacznie dłuższy czas (dzień jest dłuższy nawet o dwie godziny). Warto jednak mieć na uwadze fakt, że latem pada znacznie więcej deszczu, a i późnymi popołudniami zdarzają się pochmurne momenty. Powietrze jest wilgotne, a upały – znacznie bardziej uciążliwe. Z tego powodu lato to idealny czas na leżenie na plaży, a nie na aktywne zwiedzanie – przynajmniej dla wrażliwych na upał ludzi.

Dość ciekawą opcję na odwiedzenie Puerto Aventuras stwarzają miesiące pomiędzy sierpniem a wrześniem. Zazwyczaj są one znacznie spokojniejsze i uboższe w turystów. Trzeba jednak pamiętać, że stanowią one część sezonu mocno deszczowego, z okazjonalnymi huraganami. W przypadku chęci wylegiwania się na plaży, może to mieć znaczenie.

Podsumowanie

Puerto Aventuras stanowi jedną z najlepszych wakacyjnych destynacji – również jeśli planujesz zwiedzić cały Jukatan i szukasz dobrej bazy wypadowej. Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz – wliczając w to świetne atrakcje, przepiękne plaże oraz doskonałe hotele. Zanim jednak tu przybędziesz, zastanów się dwa razy, kiedy to zrobić. Choć bowiem zawsze jest tu ciepło, nie zawsze warunki będą w stanie spełnić Twoje oczekiwania i sprostać Twoim potrzebom. Wybór odpowiedniego terminu wyjazdu jest jedną z ważniejszych części składowych udanego wyjazdu. 

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Kiedy jechać do Akumal?

Hotele i noclegi w Puerto Aventuras w najlepszych cenach

Następny

Dodaj komentarz