Jakie są najbardziej popularne targi w Cancun?

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cancun jest miastem, które zawdzięcza swoją popularność licznym atrakcjom turystycznym. Jedną z nich są słynne targi, które oferują turystom przede wszystkim lokalne wyroby rzemieślnicze z ceramiki, tradycyjną odzież, biżuterię czy zwyczajowe latynoskie pamiątki. W tym artykule poznasz najpopularniejsze tego typu miejsca w Cancun.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Targi w Cancun – Mercado 28 i Mercado 23

Mercado 28

Mercado 28 to długo istniejący targ, pełen ogromnej liczby straganów i sklepów, oferujących niekończącą się gamę lokalnych produktów i pamiątek. Na targu tym znajdziesz liczne tekstylia, tkaniny, odzież, hafty i akcesoria. Miłośnicy rzemieślniczych, regionalnych wyrobów z pewnością docenią także ozdoby i dodatki, ceramikę oraz rękodzieła. Przed zakupem warto zrobić rekonesans wśród sklepików, ponieważ ceny różnią się w zależności od stoiska. Może się zdarzyć, że ten sam produkt znajdziesz u innego sprzedawcy za lepszą cenę. Co więcej, na targu znajdziesz wiele opcji gastronomicznych – zarówno przytulnych restauracji, jak i stoisk z jedzeniem ulicznym typu fast-food. Nie zapomnij spróbować niezwykle aromatycznych specjałów regionalnych i klasycznych dań meksykańskich podczas wizyty w tym miejscu.

Adres: Xel-ha Mz 13, 77509 Cancún, Q.R.

Mercado 23

Mercado 23 to prawdziwy raj dla miłośników świeżych owoców, warzyw oraz innych lokalnych produktów, co sprawia, że jest to niezbędne miejsce na kulinarnej mapie Cancun. Tutaj, podczas spaceru po targu, można odkryć różnorodne regionalne przyprawy i sosy, które dodają unikatowego smaku meksykańskim potrawom. Jednak to nie wszystko, co przyciąga tu turystów i mieszkańców. Dużą popularnością na Mercado 23 cieszą się również fantastyczne, pięknie zdobione piñaty, które przykuwają uwagę odwiedzających swoją barwnością i kunsztem wykonania. To nie tylko tradycyjna, meksykańska dekoracja bożonarodzeniowa, ale także doskonała pamiątka dla turystów, którzy pragną zabrać ze sobą wyjątkowy kawałek miejscowej kultury. Nie tylko zakupy przyciągają na Mercado 23. Targ oferuje także dostęp do wielu informacji na temat wycieczek do głównych atrakcji Cancun i na półwyspie Jukatan.

Adres: Supermanzana 23, 77500 Cancún, Q.R.

View on fruits on market in the village of Jardin, Colombia
Widok na owoce na targu, licencja: shutterstock/By Ulf+Huebner
Piñatas season in a Mexican market, mercado jamaica in Mexico city
Sezon na piniaty na meksykańskim targu, licencja: shutterstock/By eveorea

Targi w Cancun – Ki Huic Market

Ki Huic Market to prawdziwy skarb dla miłośników rzemieślniczych wyrobów i autentycznych pamiątek w Cancun. Jako najstarszy i największy targ tego typu w regionie, przyciąga tłumy turystów, którzy poszukują wyjątkowych i lokalnie wykonanych produktów. Codziennie otwarty, Ki Huic Market gromadzi również ponad sto różnych stoisk oferujących szeroki wybór dóbr: od tradycyjnej odzieży turystycznej i rękodzieła, po biżuterię, ceramikę, rzeźby i wiele innych unikalnych przedmiotów. Wśród licznych alejek tego targu można więc spędzić całe popołudnie, odkrywając różnorodne skarby i zakochując się w lokalnej kulturze.

Adres: Av Tulum 1434, 77500 Cancún, Q.R.

Targi w Cancun – Coral Negro Market

Niezapomnianym miejscem dla poszukiwaczy niekonwencjonalnych pamiątek jest Coral Negro Flea Market, usytuowany naprzeciwko Plaza Forum w Party Center. Ten kolorowy bazar przyciąga swoją różnorodnością i niepowtarzalnymi produktami. Wśród tętniących życiem stoisk można znaleźć wszystko: od klasycznych pamiątek w postaci koszulek z nadrukiem Cancun, po pięknie zdobioną ceramikę, elegancką srebrną biżuterię i tradycyjne meksykańskie stroje. Coral Negro oferuje jednak znacznie więcej niż tylko pamiątki – można tu także skorzystać z usług tatuażystów i piercingowców, a nawet zakupić filmy dla dorosłych. Warto jednak pamiętać, że na tym targu tradycja targowania się jest w pełni akceptowana, opłaca się więc próbować negocjować ceny z handlarzami. Poza tym, tego typu interakcje mogą być dla niektórych ciekawą atrakcją.

Adres: Blvd. Kukulcan, Punta Cancun, Zona Hotelera, 77500 Cancún, Q.R.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Jak poruszać się po Jukatanie? – transport publiczny, autobusy

Ile kosztują wakacje na Jukatanie? – co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz