Jak poruszać się po wyspie Isla Mujeres?

Tagi , , , , ,

Większość turystów, którzy wybierają się na Isla Mujeres planuje spędzić tutaj dzień lub dwa. Dokładnie tyle powinno bowiem wystarczyć na zwiedzenie wszystkich tutejszych atrakcji. Niezależnie jednak od tego, czy wybrałeś ją jako główną destynację Twoich wakacji, czy też traktujesz ją jako odskocznię lub właśnie kilkunastogodzinną atrakcję, musisz wiedzieć, jak poruszać się po wyspie Isla Mujeres. Tak, aby robić to szybko, tanio, a przede wszystkim po prostu wygodnie. Czytaj nasz dzisiejszy wpis, a postaramy się Ci wszystko wyjaśnić.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak poruszać się po wyspie Isla Mujeres? – wszystkie opcje

Gdy już trafisz na wyspę Isla Mujeres, musisz zastanowić się nad tym, w jaki sposób będziesz ją przemierzał. Wiele tutaj zależy tak od posiadanego przez Ciebie budżetu, jak i chociażby od planów związanych ze zwiedzaniem. Isla Mujeres świetnie przemierza się pieszo – jeśli jednak preferujesz jeżdżenie lub chcesz przemierzyć całą wyspę, takie rozwiązanie odpada. Jakie masz zatem opcje? Wszystkie te, którymi mógłbyś być zainteresowany wypisujemy poniżej.

Samochód na Isla Mujeres

Na samym Isla Mujeres nie znajdziesz miejsca, w którym mógłbyś wypożyczyć samochód. Jest to tu bowiem na tyle mało popularny środek lokomocji, że żadna firma nie zdecydowała się na wprowadzenie go do swojej oferty. Jeśli jednak uparłeś się, by to właśnie jego tutaj posiadać, istnieje możliwość, by go tu sprowadzić. Musisz wynająć go w innej części Jukatanu, a następnie zabrać go promem na wyspie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Jak dostać się na wyspę Isla Mujeres samochodem.

Wózek golfowy

Nie ulega wątpliwości, że wózki golfowe są najpopularniejszym środkiem do poruszania się po wyspie Isla Mujeres, a jednocześnie najwygodniejszym sposobem na jej przemierzanie. Możesz je wynająć szybko i stosunkowo tanio. Jeden wózek to wydatek rzędu 800 pesos (około 190 złotych) za 8-godzinne wypożyczenie. Im dłuższe ono będzie, tym mniej zapłacisz w przeliczeniu na godzinę.

Gdzie możesz wypożyczyć wózek golfowy? Tego typu usługę oferuje większość hoteli znajdujących się na wyspie, ale i pomniejsze firmy specjalizujące się właśnie w tym. Wózkiem jesteś w stanie z powodzeniem przemierzyć całą wyspę. Nawet w ciągu jednego dnia.

Taksówka

Jeśli nie uważasz wózka golfowego za najlepszy środek transportu i nie czujesz się na nim pewnie, do Twojej dyspozycji zawsze są szybkie i sprawnie działające taksówki. Większość z nich łatwo rozpoznać – posiadają bowiem czerwony kolor i znajdują się w okolicach hoteli i większych atrakcji. Musisz się jednak liczyć z tym, że stanowią dość drogą formę transportu. Zwiedzenie całej wyspy za ich pośrednictwem może Cię zrujnować finansowo. Jeśli jednak chcesz dotrzeć z punktu A do punktu B, mogą być dla Ciebie dobrą opcją.

Pamiętaj, by w przypadku taksówek wyjątkowo zwracać uwagę na taryfę. Niestety, ale taksówkarze często żerują na nieświadomych turystach (a przede wszystkim tych, którzy nie znają języka hiszpańskiego), starając się ich naciągnąć.

Rower lub skuter

Zaskakująco wygodnymi środkami transportu umożliwiającymi efektywne poruszanie się po wyspie Isla Mujeres są rowery i skutery. W ich przypadku możesz liczyć na połączenie elastyczności, niskiej ceny (w szczególności w przypadku tych pierwszych), ale i atrakcyjnych warunków wypożyczenia. Te zależą oczywiście od firmy, z usług której skorzystasz. Wiele hoteli oddaje do dyspozycji gości rowery, z których mogą oni swobodnie korzystać. W przypadku skuterów, musisz zdać się na firmy zewnętrzne. Tak rowery, jak i skutery są szalenie popularne – również wśród ludzi zamieszkujących wyspę.

Więcej na temat poruszania się rowerem i skuterem na Isla Mujeres pisaliśmy tutaj.

Podsumowanie – jak poruszać się po wyspie Isla Mujeres?

Jeśli zdecydowałeś się na zwiedzanie wyspy Isla Mujeres, musisz wiedzieć, że masz na to wiele sposobów. Wcale nie jesteś skazany na piesze wędrówki. Choć te są oczywiście bardzo dobrą opcją, całą wyspę znacznie szybciej i wygodniej zwiedzisz czy to za kółkiem wózka golfowego, czy też za kierownicą roweru lub skutera. Polecamy przy tym zwrócić uwagę na ofertę hoteli (jeśli oczywiście będziesz się w takim zatrzymywał). Własnym gościom często oferują one korzystne warunki wypożyczenia – na tyle, by wybrać je zamiast firm specjalizujących się w takowym.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Rowerem lub skuterem po wyspie Isla Mujeres, co wiedzieć?

Punta Sur – zwiedzanie południowej części wyspy Isla Mujeres

Następny

Dodaj komentarz