Jak poruszać się po wyspie Cozumel?

Tagi , , , , , ,

Cozumel jest jedną z tych wysp na Jukatanie, które zdecydowanie warto odwiedzić. Oferuje sporo różnych atrakcji, a przede wszystkim fantastyczne krajobrazy, których zobaczenia po prostu nie mógłbyś sobie odmówić. Zanim jednak się tam wybierzesz, powinieneś dowiedzieć się, jak poruszać się po wyspie Cozumel, by robić to nie tylko oszczędnie, ale i w sposób bezpieczny dla siebie. Planujesz odwiedzić wyspę tylko na jeden lub dwa dni i chcesz maksymalnie wykorzystać ten czas? Koniecznie czytaj dalej, a podpowiemy Ci wszystkie sposoby na przemierzanie Cozumelu. Z całą pewnością wybierzesz taki, który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i obiektywnie najlepszy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak poruszać się po wyspie Cozumel? – najlepsze sposoby

Gdy już dotrzesz na wyspę Cozumel, będziesz miał kilka opcji na to, by ją przemierzać. To, którą z nich wybierzesz zależy od Twoich preferencji, ale i celów związanych ze zwiedzaniem tego miejsca. Jeśli chcesz zobaczyć jak najwięcej, powinieneś raczej zrezygnować z podróżowaniu pieszo. Jeśli z kolei preferujesz bardziej pasywne spędzanie czasu, to powinno Ci zupełnie wystarczyć. Jakie są zatem Twoje możliwości?

Wypożyczenie samochodu

Zdecydowanie najszybszą opcją na przemierzanie wyspy Cozumel jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów. Jest to rozwiązanie, które powinieneś wybrać, jeśli planujesz zaledwie jednodniowe zwiedzanie wyspy. Dzięki niemu z całą pewnością zobaczysz wszystko to, co musisz. Objedziesz całą wyspę dookoła i zapoznasz się z wszystkimi atrakcjami.

Jeśli chodzi o samo wypożyczenie, możesz się go podjąć na miejscu. Wtedy też będziesz miał jednak mniejszą swobodę wyboru i z pewnością gorsze warunki cenowe. Możesz też skorzystać z rezerwacji online. Za pośrednictwem serwisu rentalcars.com sam wybierzesz tak auto, jak i termin jego odbioru. Bez problemu też zrezygnujesz z wypożyczenia – jeśli oczywiście zgłosisz taką chęć odpowiednio wcześnie.

Wiedząc, jak dostać się na wyspę Cozumel powinieneś też mieć świadomość, że samochodu wcale nie musisz wypożyczyć tutaj. Równie dobrze możesz to zrobić na Playa del Carmen. Wtedy też zabierzesz go promem i wrócisz również z nim (za niewiele wyższą cenę). Kolejny raz jest to opcja dla osób, które planują wrócić, a wyprawę do Cozumel określają jako krótkofalową.

Wypożyczenie roweru lub skutera

Druga opcja przeznaczona jest dla osób, które lubią czuć wiatr we włosach. Jeśli właśnie do nich należysz, możesz zdecydować się na wypożyczenie roweru lub skutera na wyspie Cozumel. Zrobisz to właśnie na miejscu, przy czym najlepiej będzie, jeśli nie zdecydujesz się na to tuż przy porcie. Znacznie lepiej jest to zrobić nieco dalej, gdzie nikt nie będzie wiedział, skąd jesteś i w jaki sposób przybyłeś na mieście. Powód jest prozaiczny – lokalsi chętnie naciągają na pieniądze niczego nieświadomych turystów (powinieneś się do tego przyzwyczaić będąc w Meksyku).

Wypożyczenie roweru lub skutera wciąż daje Ci możliwość przejechania całej wyspy w jeden dzień (to około 60 kilometrów po bardzo przyjaznej temu drodze). Będzie opcją tańszą niż samochód, niemniej jednak nieco mniej wygodną. Świetnie sprawdzi się jednak w momencie, gdy chcesz zwiedzać krajobrazy i podziwiać świetne krajobrazy – bez potrzeby zatrzymywania się.

Piesze wycieczki

Mniej wymagające osoby wcale nie muszą wypożyczać żadnego środka lokomocji. Jeśli taką jesteś, najważniejsze miejsca na wyspie zwiedzisz poruszając się pieszo. Musisz przy tym pamiętać, że turystyczne części Cozumelu skupione są w jednym miejscu. Jeśli więc nie masz ochoty zwiedzenia również dzikich części wyspy i odsapnięcia od cywilizacji, decydując się na piesze wycieczki nie stracisz zbyt wiele. Pamiętaj jednak, że zajmą Ci one znacznie więcej czasu. To z kolei wymaga od Ciebie posiadania pewnych umiejętności planowania. Jest to opcja bezkosztowa i z pewnością warta spróbowania, jeśli nie chcesz wydać zbyt dużo, ale też nie chcesz przemierzać kilometrów, a planujesz chociażby coś zjeść (koniecznie zobacz najlepsze restauracje) czy zobaczyć najważniejsze atrakcje tego rejonu Jukatanu.

Podsumowanie – jak poruszać się po wyspie Cozumel?

Planując odwiedzenie wyspy Cozumel, dobrze byłoby, gdybyś wziął pod uwagę to, w jaki sposób będziesz się po niej przemieszczał. Na szczęście opcji masz kilka, a większość z nich możesz załatwić już na miejscu. Najkorzystniej dla Ciebie jednak będzie, jeśli będziesz wiedział, gdzie i w którym momencie swojej podróży najlepiej będzie to zrobić. Wtedy też nie wydasz na to więcej pieniędzy niż powinieneś.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Rowerem lub skuterem po wyspie Cozumel – co wiedzieć?

Yum Balam, zwiedzanie, jak dojechać, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz