Jak dostać się z lotniska w Cancun do Puerto Aventuras?

Tagi , , , , , , , ,

Puerto Aventuras to miejscowość na Jukatanie, która z miesiąca na miesiąc nabiera popularności wśród turystów. Atrakcyjnie położona i doskonale wyglądająca, otwiera przed Tobą dostęp do mnóstwa atrakcji – nie tylko w samym jej obrębie. Aby jednak się do niej dostać, będziesz musiał przebyć drogą z lotniska w Cancun, do którego zapewne przylecisz z Polski. Jak zrobić to najszybciej, najbardziej komfortowo i – słowem – najlepiej? Kilka naszych propozycji przedstawimy w naszym dzisiejszym przewodniku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się do Puerto Aventuras z lotniska w Cancun?

Puerto Aventuras umiejscowione jest w południowej części Jukatanu, pomiędzy Playa del Carmen a Tulum i dokładnie na zachód od wyspy Cozumel – również bardzo popularnej destynacji wakacyjnej. Od lotniska w Cancun dzieli je nieco ponad godzina (godzina i dziesięć minut) drogi samochodem na południe, wzdłuż wybrzeża. 

Wynajęty samochód

Najwygodniejszym i najbardziej polecanym przez nas środkiem lokomocji umożliwiającym dostanie się z lotniska w Cancun do Puerto Aventuras jest wynajęty samochód. Jego wynajęcie ma sens szczególnie wtedy, gdy chcesz wygodnie zwiedzać nie tylko samo miasto, ale też cały Jukatan. Wszystko dzięki niemu dopasowujesz do swoich potrzeb. Nie dbasz zatem o rozkłady jazdy, nie martwisz się bagażem ani komfortem Twoim i Twojej rodziny (lub znajomych). Droga do Puerto Aventuras jest naprawdę prosta i przebiega na linii wybrzeża. Jest przez to szalenie atrakcyjna i sama w sobie stanowi znakomitą atrakcję.

Samochód możesz wynająć na miejscu – na lotnisku znajdziesz kilka firm, które z pewnością zaoferują Ci w tym pomoc. Znacznie korzystniej jest jednak wynająć samochód przez Internet. Wyszukiwarka rentalcars.com pozwoli Ci porównać oferty różnych wypożyczalni i wybrać tę, która będzie dla Ciebie zdecydowanie najbardziej atrakcyjna.

Pamiętaj: podróżując wynajętym samochodem po Puerto Aventuras, musisz przestrzegać tutejszych zasad ruchu drogowego. Tutejsze prawo podchodzi do nich bardzo restrykcyjnie.

Transport prywatny

Na lotnisku w Cancun z łatwością znajdziesz również firmy proponujące transport prywatny busami. To między innymi Jayride Shuttles, Cancun Shuttle czy też Airport Shuttle Service. W ich przypadku możesz liczyć na komfort i szybkość podróży, ale też wysoką dostępność. Pamiętaj jednak, by zapoznać się z ofertą każdej z firm. Przykładowo, pierwsza ze wspomnianych na dzień dzisiejszy zabrałaby Cię za 30-40 złotych. Ostatnia zaś za… 260 złotych. To olbrzymie różnice, a wybór odpowiedniego przewoźnika może pomóc Ci zaoszczędzić. Pieniądze znacznie lepiej jest wydać chociażby na pamiątki.

Transport publiczny

Jeśli zamierzasz dostać się z lotniska w Cancun do Puerto Aventuras, transport publiczny nie będzie dla Ciebie dobrą opcją. ADO nie proponuje bowiem żadnych bezpośrednich połączeń do Puerto Aventuras. Korzystając z jego autobusów, możesz jednak dostać się do Playa Del Carmen – a stąd mieć bliżej do Puerto Aventuras. Z tym jednak, że wciąż będziesz musiał sięgnąć po dodatkowy środek lokomocji. Co istotne, autobusy zatrzymują się w wielu miejscach, a podróż do Playa del Carmen zajmuje aż 40 minut. Jeśli więc zastanawiasz się nad sięgnięciem po transport publiczny, sugerujemy postawić na coś innego – bardziej komfortowego, a przede wszystkim bezpośredniego (i bezprzesiadkowego).

Taksówka

Jedną z opcji, które stoją przed Tobą otworem w momencie, w którym chcesz dostać się do Puerto Aventuras jest też taksówka. Musisz jednak wiedzieć, że stanowi ona rozwiązanie dość drogie (mimo że na Jukatanie jej cena jest znacznie niższa niż chociażby w Polsce). Nie sposób jednak odmówić jej mnóstwa zalet. To przede wszystkim świetna dostępność. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie taksówka będzie jedną z pierwszych rzeczy, które zobaczysz po przybyciu na lotnisko. Taksówka to też szybkość podróży (taka, jak w przypadku wynajętego samochodu) oraz jej komfort. Zabierzesz wszystkie bagaże, a koszt transportu rozłożysz na każdego podróżującego (jeśli wybrałeś się do Puerto Aventuras w grupie). Taksówka to środek transportu, na którym po prostu można polegać.

Pamiętaj, że taksówki rządzą się swoimi prawami, a taksówkarze starają się zarobić na turystach. Często proponują niebotyczne ceny przejazdu, zupełnie nieadekwatne do długości trasy. Warto więc, abyś zrobił rozeznanie przed skorzystaniem z usług konkretnej taksówki. Koniecznie z góry określ cenę przejazdu – tylko w ten sposób ustrzeżesz się przed naciąganiem.

Podsumowanie – jak dotrzeć do Puerto Aventuras?

Istnieje kilka różnych sposobów na to, aby sprawnie trafić do Puerto Aventuras z lotniska w Cancun. Wybór któregoś z tych zaprezentowanych przez nas środków lokomocji powinieneś oprzeć na własnych oczekiwaniach, wymaganiach oraz okolicznościach (i towarzystwie), w których podróżujesz. Gdy już dotrzesz do miasteczka, koniecznie poznaj wszystkie najlepsze restauracje i najlepsze plaże w jego obrębie. Puerto Aventuras oferuje turystom naprawdę dużo – i szkoda byłoby z tego nie skorzystać.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

TOP 5 najpiękniejszych plaż w Puerto Aventuras i okolicach

Zwiedzanie delfinarium w Puerto Aventuras – bilety i inne informacje

Następny

Dodaj komentarz