Jak dostać się do Puerto Aventuras na Jukatanie?

Tagi

Puerto Aventuras uchodzi za jedną z perełek Jukatanu. Wybierane coraz częściej jako finalna destynacja turystyczna, ma do zaoferowania naprawdę wiele – tak w kontekście doskonałej lokalizacji, fantastycznych widoków czy znakomitych atrakcji, jak i cen oraz rzeczy czysto praktycznych. Ale jak dostać się do Puerto Aventuras, by to właśnie tu spędzić swoje wakacje? Jak dotrzeć do tego miasteczka, by po prostu je zwiedzić? Odpowiedzi na te pytania szukaj w naszym dzisiejszym wpisie, w którym postaramy się przedstawić Ci wszystkie opcje, jakie posiadasz.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Samolot i autobus

Jeśli rozważasz podróż do Puerto Aventuras samolotem, nie mamy dla Ciebie dobrych wiadomości. W Puerto Aventuras nie znajdziesz lotniska, dlatego też bezpośrednia podróż droga lotniczą właśnie do tego miasteczka jest niemożliwa. Podróżując samolotem, trafisz jednak zapewne do Cancun. Tu zaś możesz zdecydować się na którąś z proponowanych przez nas w dalszych fragmentach tego poradnika form transportu. Puerto Aventuras znajduje się jakąś godzinę drogi na południe od Cancun. 

Sytuacja wygląda podobnie jeśli chodzi o autobusy – tak Colectivo, jak i ADO. Te nie przejeżdżają bezpośrednio przez Puerto Aventuras. Bez problemu jednak dostaniesz się za ich pośrednictwem do bliskiego Playa del Carmen, skąd z kolei jest znacznie bliżej do samego w sobie miasta. Wciąż jednak będziesz musiał zdecydować się na przesiadkę w inny środek lokomocji.

Taksówka

Jednym z najpewniejszych środków lokomocji na Jukatanie jest taksówka. Po pierwsze, możesz ją znaleźć na każdym kroku, a przede wszystkim dotrzesz dzięki niej pod dokładny adres. Nie musisz więc przebywać najpierw drogi do Puerto Aventuras, a dopiero później – do swojego hotelu. Co istotne z praktycznego punktu widzenia, zabierzesz przy tym cały swój bagaż. Bez problemów po drodze. Taksówkarze w zdecydowanej większości mówią po angielsku, co na pewno stanowi kolejny plus sięgnięcia po tę formę transportu.

Wadą rozwiązania jest jednak jego duży koszt. O ile podróżowanie taksówką po samym w sobie Puerto Aventuras nie jest katastrofalnie drogie, o tyle za transport z lotniska (na przykład w Cancun) może kosztować dosłownie krocie. Co więcej, taksówkarze wożący turystów lubią ustalać swoje własne “cenniki” dedykowane właśnie im. Musisz więc zachować czujność i uważać na to, by nie przepłacić. Taksówki powinny stanowić alternatywę (są w końcu świetnie dostępne). Nie polecamy traktować ich, ze względów budżetowych, jako swój pierwszy wybór.

Prywatny transport

Na wszystkich lotniskach, w tym na tym najpopularniejszym w Cancun, prężnie działają prywatne firmy transportowe, które z radością dowiozą Cię do Puerto Aventuras. Poznasz ich po charakterystycznych transparentach reklamowych. Stanowią one wyśmienitą opcję – stosunkowo tanią i szalenie wygodną. Zwłaszcza jeśli podróżujesz z rodziną lub znajomymi. Możesz wynająć nawet cały busik, by wygodnie dotrzeć na miejsce. Prywatny transport cieszy się dużym powodzeniem i jest po prostu dostępny. W jego przypadku nie będziesz oczywiście musiał martwić się o swój bagaż, zatrzymywanie się po drodze czy inne niedogodności. Musisz jednak pamiętać, że o ile jest to dobra opcja na dotarcie do Puerto Aventuras, po samym mieście lepiej poruszać się taniej (na przykład… pieszo – to nie jest olbrzymie miasto).

Wypożyczenie samochodu

O ile wyżej wspomniane formy transportu są naprawdę dobre i na pewno dowiozą Cię na pożądane miejsce, to wypożyczenie samochodu można uznać za zdecydowanie najlepszą, najwygodniejszą i najbardziej praktyczną opcję. Możesz je załatwić już z Polski, zanim w ogóle trafisz na Jukatan. Świetną opcją do tego jest wyszukiwarka rentalcars.com, która pozwala wyszukać oferty różnych wypożyczalni (według własnych kryteriów dotyczących wynajmu) oraz wybrać tę najlepszą. Dzięki niej samochód będzie na Ciebie czekał na miejscu już w momencie, w którym przybędziesz na miejsce.

Plusem wypożyczenia jest absolutna swoboda w przemierzaniu Jukatanu. Bez problemu dotrzesz więc z lotniska do Puerto Aventuras, ale też będziesz poruszać się po samym w sobie mieście. Jako że Puerto Aventuras stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania półwyspu, samochód może być wyśmienitym środkiem do tego, by realizować ten plan. Oczywiście pamiętaj, by zawczasu ustalić warunki wypożyczenia i jego czas. Dowiedz się też, gdzie będziesz mógł wjechać oraz gdzie zaparkujesz. Tego typu informacje są istotne, a pozyskane wcześnie pozwolą Ci uniknąć niepotrzebnego stresu i zamieszania.

Pamiętaj: zanim zdecydujesz się na wynajęcie samochodu, poczytaj więcej na jego temat. Zasady ruchu drogowego i inne kwestie związane z wynajmem opisaliśmy w naszym innym poradniku, tutaj.

Podsumowanie

Puerto Aventuras jest jednym z tych miast, które warto odwiedzić w czasie swojej jukatańskiej przygody. Stanowi też świetne miejsce docelowe, w którym możesz spędzić całe swoje wakacje na Jukatanie, bądź też które możesz traktować jako swoją bazę wypadową do dalszego zwiedzania tego właśnie półwyspu. Jeśli i Ty planujesz obrać je jako swoją destynację, pamiętaj o tym, by zawczasu dobrać odpowiednią formę transportu. Tak, aby dostać się do Puerto Aventuras tak szybko, jak to tylko możliwe, unikając przy tym zbędnych wydatków i niepotrzebnych komplikacji.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Puerto Aventuras – zasady ruchu drogowego

Wakacje w Puerto Aventuras – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz