Ile kosztują wakacje w Puerto Aventuras? – co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , , ,

Coraz więcej turystów z Polski (i nie tylko) wybiera jukatańskie miasteczko Puerto Aventuras jako miejsce docelowe swoich wakacji na Jukatanie. Rzeczywiście, stało się ono niesamowicie popularne, bo jest też miejscem szalenie atrakcyjnym, a jednocześnie nieco spokojniejszym od głównych kurortów wakacyjnych. Ile kosztują wakacje w Puerto Aventuras? To pytanie, które jest zwykle zadawane na samym początku, jeszcze na etapie planowania wakacji. My w naszym dzisiejszym poradniku postaramy się na nie odpowiedzieć. Rozbijemy przy tym ich koszt na wszystko to, co może mieć znaczenie z turystycznego punktu widzenia. Ciekawy cen życia w tej części Jukatanu? Czytaj dalej, a z pewnością zaspokoisz tę właśnie ciekawość.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt lotów do Puerto Aventuras z Polski

Puerto Aventuras to stosunkowo niewielkie miasteczko, w związku z czym musisz wiedzieć, że nie ma w nim lotniska. Nie możesz więc liczyć na bezpośrednie połączenie samolotowe z tymże miastem. Zamiast tego, musisz celować w większy kurort wakacyjny, a konkretnie – Cancun. W innym z naszych wpisów pisaliśmy już na temat tego, jak dostać się do Puerto Aventuras na Jukatanie. Sposobów jest kilka, natomiast każdy z nich będzie Cię dodatkowo kosztował. Musisz jednak wiedzieć, że nie będzie to ogromny koszt.

Jeśli chodzi o same loty do Cancun, za przelot w dwie strony zapłacisz około 2200 złotych. Wiele zależy tutaj jednak od czasu, w którym zamierzasz udać się na wakacje w Puerto Aventuras, ale też od tego, jak wcześnie zdecydujesz się na zakup biletów. Dotarcie z Cancun do Puerto Aventuras będzie Cię z kolei kosztowało około 30-50 złotych – w zależności od przewoźnika, po którego sięgniesz. Zawsze możesz też skorzystać ze świetnej opcji, jaką jest wypożyczenie samochodu. Zwłaszcza jeśli planujesz przemierzać większy obszar Jukatanu, nie zamykając się wyłącznie w obrębie Puerto Aventuras.

Ceny hoteli w Puerto Aventuras

W Puerto Aventuras znajdziesz naprawdę sporo hoteli i noclegowni, które wpisują się w gusta, oczekiwania i wymagania zupełnie różnych grup turystów. Jeśli oczekujesz opcji all-inclusive z “pełnym pakietem”, znajdujących się tuż przy plaży i oferujących absolutnie najwyższy poziom obsługi klienta, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 800-2000 złotych za noc (oczywiście wiele zależy od konkretnego obiektu, a ceny potrafią spadać przy dłuższych rezerwacjach). Jeśli jednak podróżujesz z nieco mniejszym budżetem, który niekoniecznie chciałbyś przeznaczać właśnie na nocleg, bez problemu znajdziesz coś w granicach 300-400 złotych za noc. Oczywiście każda ze wspomnianych przez nas kwot bierze już pod uwagę opłaty i podatki. Tyczy się też pokojów dla dwóch osób. 

Ceny jedzenia w Puerto Aventuras

Wybierając się na budżetowe wakacje w Puerto Aventuras, wiele posiłków możesz chcieć przygotowywać na własną rękę lub po prostu kupować gotowe jedzenie w marketach. W Puerto Aventuras znajdziesz kilka doskonale zaopatrzonych supermarketów, w przypadku których ceny na pewno Cię nie powalą. Wynika to z faktu, że wiele produktów posiada zbliżone ceny do tych polskich. Tak oto za dwulitrową butelkę Pepsi zapłacisz około 7 złotych, za wodę 1,30 zł, natomiast za średni chleb (600 gramów) – 13 złotych. Dziesięć jajek może Cię kosztować około 7 złotych. Drogie produkty to zaś cebula (9,20 zł za kilogram) czy wędlina na wagę (od 30 do 80 złotych za kilogram). Jeśli chcesz kupić tę ostatnią, znacznie lepszym wyborem może się dla Ciebie okazać wędlina paczkowana. W jej przypadku za kilogram nie zapłacisz więcej niż 20 złotych.

Pamiętaj, że niektóre supermarkety są tańsze od innych. Jeśli szukasz we wszystkim oszczędności, rozsądnym będzie dla Ciebie zapoznanie się z ofertą kilku z nich. Zwłaszcza gdy Twój wyjazd będzie stosunkowo długi, a Ty masz w planach żywić się przede wszystkim na własną rękę.

Zupełnie inną kwestią są ceny w restauracjach, które z całą pewnością będziesz chciał odwiedzić. W końcu nie ma lepszego miejsca do spróbowania prawdziwie meksykańskiej kuchni niż… sam w sobie Meksyk. Z jakimi cenami w restauracjach musisz się więc liczyć? Tutaj znów wszystko zależy od miejsca, na które się zdecydujesz. W Puerto Aventuras możesz najeść się dobrze i zjeść smacznie już za 15 złotych. Tyle bowiem kosztuje przeciętne burrito w niezłym lokalu serwującym tę potrawę. Oczywiście możesz też udać się (na przykład na kolację) do bardziej wykwintnej restauracji, czyniąc z niej jedną z atrakcji w czasie swoich wakacji na Jukatanie. Wtedy ceny za posiłek mogą sięgnąć nawet 400 złotych. Wiele w tym przypadku zależy od Ciebie. Kwestie jedzenia możesz jednak elastycznie dopasować do posiadanego przez siebie budżetu. Koniecznie zobacz zawczasu, co warto zjeść na Jukatanie.

Ceny atrakcji w Puerto Aventuras

Mała blondynka siedmioletnia dziewczyna nurkuje z zabawnymi delfinami pod wodą. Ekstremalny design życia oceanu. Dzieciak ze zwierzęciem morskim. Nurkowanie z morzem czerwonym w błękitnej wodzie.
Mała blondynka siedmioletnia dziewczyna nurkuje z delfinami., licencja: shutterstock/By willyam

Z całą pewnością największą część swojego budżetu będziesz chciał przeznaczyć na atrakcje Puerto Aventuras, których nie brakuje, a które są niesamowicie atrakcyjne (ale i, w większości, płatne). Warto pamiętać, że w praktycznie każdym miejscu obowiązują zniżki dla dzieci. Najmłodsi zazwyczaj muszą płacić cenę o połowę niższą od tej za bilet dla osoby dorosłej.

Jeśli chodzi o konkretne ceny, te zależą oczywiście od konkretnego obiektu, który zamierzasz odwiedzić oraz od “pakietu”, na który się zdecydujesz. Świetna wycieczka z przewodnikiem po aż pięciu cenotach kosztuje około 70 dolarów (290 złotych) za osobę dorosłą, niemniej jednak oferuje naprawdę świetne, wielogodzinne doświadczenie, które z powodzeniem zajmie Ci cały dzień. Dla przykładu, mniej bogaty pakiet w tym przypadku będzie Cię kosztował o połowę mniej. Plaże w Puerto Aventuras są darmowe, jeśli oczywiście nie są prywatne. Za darmo zwiedzisz także świetny port. Tutejsze delfinarium zapewnia z kolei możliwość pływania z delfinami w cenie 62 dolarów (250 złotych) za godzinny pobyt w wodzie (i półgodzinne wchodzenie w interakcję z tymi zwierzętami). Oczywiście nie musisz zamykać się w obrębie Puerto Aventuras. W okolicznych miastach również znajdziesz mnóstwo atrakcji. Ich ceny będą zbliżone. Warto kupować bilety online i z wyprzedzeniem, gdyż w ten sposób można łatwo i szybko oszczędzić.

Podsumowanie – ile kosztują wakacje w Puerto Aventuras?

Wakacje w Puerto Aventuras nie należą do najdroższych. Zwłaszcza jeśli wybierzesz się na nie sam i samodzielnie będziesz decydował, na co przeznaczysz swój budżet. Tutaj pisaliśmy, czy warto wybrać się w to miejsce z biurem podróży. Pamiętaj jednak, by w każdym przypadku wykazywać się dużym rozsądkiem. Jako miasteczko turystyczne, Puerto Aventuras pełne jest osób i firm próbujących naciągać przyjezdnych na pieniądze (z taksówkarzami na czele). Koniecznie więc śledź nasz serwis, dzięki czemu unikniesz takich sytuacji. Swoje środki spożytkujesz dzięki temu w najbardziej optymalny sposób spośród wszystkich możliwych.

Planujesz wybrać się do innego miasta na Jukatanie? Pamiętaj, aby w ich przypadku również zapoznać się z cenami, które w każdym z nich potrafią być zgoła odmienne. W naszym serwisie pisaliśmy już o tym, ile kosztują wakacje w Cancun, Playa del Carmen, Tulum lub Akumal. Wiedząc o kosztach wakacji z całą pewnością będziesz mógł zaplanować je w sposób rozsądny. Taki, dzięki któremu spędzisz je po prostu dobrze.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Wakacje w Puerto Aventuras – z biurem podróży czy na własną rękę?

Akumal Monkey Sanctuary – zwiedzanie, atrakcje, bilety

Następny

Dodaj komentarz