Ile kosztują wakacje w Playa del Carmen, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , , , , , , , ,

Wyprawa wakacyjna do Playa del Carmen może się okazać świetną przygodą, która zostanie w naszej pamięci na długie lata. Ile kosztują wakacje w Playa del Carmen? W tym artykule zostaną przedstawione kompleksowo informacje dotyczące wszelkich kosztów, z którymi będziesz musiał się liczyć podczas wyjazdu do tego malowniczego miejsca. Zostaniesz zapomniany z cenami dotyczącymi lotów, kosztami noclegów w hotelach, cenami jedzenia (w restauracji oraz artykułów spożywczych w supermarketach), a także cenami atrakcji dostępnych w Playa del Carmen.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt lotów do Playa del Carmen z Polski?

Najlepszym sposobem na dostanie się do Playa del Carmen z Polski jest lot samolotem do Cancun. Loty do Cancun są częste i popularne, a Playa del Carmen znajduje się stosunkowo blisko tego miasta, więc jest to dogodne miejsce docelowe dla podróżujących do tej części Meksyku.

Ceny biletów lotniczych do Cancun mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak termin podróży, okres rezerwacji, aktualne promocje oraz sezonowość. Najlepsze oferty można czasami znaleźć już za mniej niż 3000 złotych, co jest atrakcyjną ceną biorąc pod uwagę długą trasę i popularność tego kierunku. Zazwyczaj jednak, ceny będą oscylować wokół 3500 złotych, a rzadziej przekroczą 4000 złotych za bilet w obie strony dla jednej osoby.

Podczas podróży do Cancun z Polski, zazwyczaj będziemy musieli skorzystać z jednej lub kilku przesiadek. Popularnymi trasami są te, które obejmują przesiadki w miastach w Europie (np. Frankfurt, Amsterdam, Istambuł, Londyn) oraz w Stanach Zjednoczonych (np. Miami, Nowy Jork). Linie lotnicze, które obsługują te trasy, to między innymi Lufthansa, KLM, Turkish Airlines, British Airways, LOT czy Condor.

Loty do Meksyku – o czym warto pamiętać

Pamiętaj, że warto zarezerwować bilety wcześniej, aby znaleźć lepsze oferty i mieć większy wybór miejsc. Również śledzenie promocji i elastyczność co do daty podróży może pomóc w znalezieniu bardziej korzystnej ceny.

Należy jednak pamiętać, że informacje na temat cen biletów mogą ulec zmianie w zależności od aktualnych warunków na rynku lotniczym oraz innych czynników, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne oferty na stronach linii lotniczych lub u biur podróży.

Ceny hoteli w Playa del Carmen?

Cena hotelu jednogwiazdkowego w Playa del Carmen wynosi około siedemdziesięciu siedmiu złotych. Cena hotelu dwugwiazdkowego zaś to wydatek około stu dwudziestu złotych, a za nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić około sto sześćdziesiąt osiem złotych. Jeśli zdecydujesz się na 4-gwiazdkowy hotel, koszt noclegu wyniesie około trzysta sześćdziesiąt złotych, natomiast za komfort pięciogwiazdkowego hotelu trzeba będzie zapłacić około dziewięćset trzynaście złotych.

Należy jednak mieć na uwadze, że ceny hoteli mogą ulegać zmianom w zależności od sezonu, lokalizacji, standardu oraz dostępności. Zawsze warto sprawdzić aktualne ceny na stronach rezerwacyjnych lub u agencji podróży przed dokonaniem rezerwacji.

Ceny jedzenia w Playa del Carmen?

Ceny w restauracjach

W taniej restauracji koszt posiłku to około dwadzieścia trzy złote. Jeśli zdecydujesz się na posiłek trzydaniowy dla dwóch osób w średniej klasy restauracji, będziesz musiał zapłacić około 129 złotych. Za zestaw McMeal w McDonald’s (lub równoważny posiłek) zapłacisz około trzydziestu złotych.

Jeśli chodzi o napoje, piwo krajowe (0,5 litra beczkowe) kosztuje około dwunastu złotych, natomiast piwo importowane (butelka 0,33 litra) to wydatek około dziewiętnastu złotych. Cena za butelkę napoju typu Coca-Cola/Pepsi (0,33 litra) wynosi około 5 złotych, a za butelkę wody (0,33 litra) trzeba zapłacić około 2.80 złotych. Cappuccino kosztuje tutaj z kolei około 13 złotych, a espresso około 9.10 złotych.

Warto zaznaczyć, że ceny mogą się różnić w zależności od konkretnego miejsca, sezonu oraz aktualnych warunków rynkowych. Przed wizytą warto sprawdzić więc aktualne ceny w miejscach, które planujesz odwiedzić.

Aztec Mexican soup in a restaurant in Playa del Carmen Quintana Roo Mexico.
Aztecka zupa meksykańska w restauracji w Playa del Carmen Quintana Roo w Meksyku, licencja: shutterstock/By

Ceny artykułów spożywczych w sklepach

Nabiał: mleko (1 litr): 5.30 złotych, jajka (12 sztuk): 8.20 złotych, lokalny ser (1kg): 29 złotych, twaróg (1kg): 25 złotych.

Chleb: bochenek świeżego białego chleba (500g): 8.70 złotych.

Alkohol: whisky: 58 złotych, rum: 31 złotych, wódka: 31 złotych.

Owoce: gruszki (1kg): 11 złotych, banany (1kg): 4.60 złotych, pomarańcze (1kg): 6.20 złotych, jabłka (1kg): 9.30 złotych.

Warzywa: ziemniaki (1kg): 7.50 złotych, cebula (1kg): 7.90 złotych, sałata (1 główka): 4.10 złotych, ogórki (1kg): 3.00 złotych.

Mięso: piersi z kurczaka (bez skóry i kości) – (1kg): 34 złote, wołowina (1kg): 49 złotych, kiełbasa (1kg): 68 złotych.

Ceny atrakcji w Playa del Carmen?

W Playa del Carmen i okolicach znajduje się wiele atrakcji, w tym popularne cenotes, czyli naturalne leje wypełnione wodą, które stanowią doskonałe miejsce do kąpieli i relaksu. Standardowe ceny biletów wstępu do takich miejsc zazwyczaj wynoszą około 150-200 meksykańskich pesos za osobę.

Oprócz cenotes, w Playa del Carmen i okolicznych miejscowościach dostępnych jest wiele innych atrakcji związanych z wodą. Jedną z nich jest snorkeling z żółwiami morskimi, który cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Organizatorzy wycieczek oferują taką atrakcję za około czterdzieści pięć euro w okolicach miejscowości Akumal.

Mexico tourism destination, caves and pools of Cenote Casa Tortuga near Tulum and Playa Del Carmen.
Destynacja turystyczna Meksyk, jaskinie i baseny Cenote Casa Tortuga w pobliżu Tulum i Playa Del Carmen, licencja: shutterstock/By

Oczywiście, dostępnych jest jeszcze wiele innych atrakcji do wyboru. Ceny tych atrakcji mogą znacząco się różnić, zależnie od liczby dostępnych atrakcji i oferowanych udogodnień podczas wycieczek. Przed wyborem warto porównać oferty i zorientować się w cenach, aby dopasować atrakcje do swojego budżetu i preferencji.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Playa del Carmen?

Czy w Playa del Carmen jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz