El Garrafón Natural Reef Park – atrakcje, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , , , , , , ,

Wybierając się na Jukatan z całą pewnością masz w planach zobaczenie pięknej, turkusowej wody oraz fantastycznych raf i klifów, które znajdują się u brzegu wyspy. Doskonałą sposobność właśnie ku temu masz podczas wizyty na Isla Mujeres. To właśnie tutaj znajdziesz park krajobrazowy, który jest dedykowany właśnie rafom, klifom i wszystkiemu, co ukształtowała natura. Chodzi tutaj oczywiście o popularny na całym świecie El Garrafón Natural Reef Park. Jeśli planujesz go odwiedzić, musisz wcześniej pozyskać jak najwięcej informacji na jego temat. My w dzisiejszym wpisie postaramy się Ci ich dostarczyć. Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego – od lokalizacji parku, przez sposoby na dojechanie do niego, na cenach i rodzajach biletów kończąc.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

El Garrafón Natural Reef Park – zwiedzanie

young man snorkeling in the great barrier reef
Młody mężczyzna nurkuje w okolicy rafy koralowej, licencja: shutterstock/By phmarcosborsatto

El Garrafón Natural Reef Park to bardzo duży kompleks, doskonale przystosowany pod przyjmowanie turystów. To właśnie z turystyki czerpie swoje przychody. Zdecydowanie najbardziej odnajdą się tutaj osoby potrafiące pływać, a przede wszystkim nurkować. To właśnie nurkowanie pozwala odkryć piękno tutejszych raf koralowych – nie do spotkania nigdzie indziej na świecie. Wielbiciele pływania odnajdą się w przygodach z delfinami (są one jednak dodatkowo płatne), ale i w pływaniu kajakami. Te ostatnie są w cenie każdego rodzaju biletu (więcej na temat cen – za chwilę).

Największą atrakcją El Garrafón Natural Reef Park są oczywiście strefy brzegowe, spośród których rozpościera się fantastyczny widok na turkusową wodę, rafy oraz klify. Chcąc go podziwiać, warto podążać za trasami wytyczonymi przez obsługę. Jest to też najbezpieczniejsza opcja. Park zwiedzisz również za kierownicą roweru. W tym przypadku musisz jednak zachować jeszcze większą ostrożność. Zwiedzając park, nie zapominaj o skorzystaniu z opcji przejazdu na tyrolce. To świetna opcja, która gwarantuje nie tylko fantastyczne widoki, ale też potężny zastrzyk adrenaliny.

W parku, oprócz dostępnych dla zwiedzających basenów, znajdziesz kilka restauracji, otwarty bar, butik z pamiątkami (tutaj dowiesz się więcej na temat tego, które z nich warto zakupić), ale też plac zabaw, który z całą pewnością przypadnie do gustu najmłodszym.

Gdzie znajduje się El Garrafón Natural Reef Park w Isla Mujeres?

El Garrafón Natural Reef Park zlokalizowany jest w najbardziej wysuniętej na południe części wyspy Isla Mujeres. Podczas gdy na samym cyplu znajdziesz Punta Sur, zaledwie kilka minut na północ od niego znajduje się właśnie ten park. Dokładny adres tej atrakcji to Kilómetro 6 Carretera Garrafón Lt 9, 77400 Q.R. Z całą pewnością bezproblemowo ją odnajdziesz. Zwłaszcza że jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na samej wyspie.

Jak dojechać do El Garrafón Natural Reef Park?

Sama administracja parku El Garrafon poleca wybranie się tam taksówką. Z praktycznie dowolnego miejsca na Isla Mujeres można tutaj dotrzeć w maksymalnie kilkanaście minut. Musisz jednak pamiętać, że będzie to opcja nieco droższa. Z pewnością jednak będzie wygodna. Wiedząc, jak poruszać się po wyspie Isla Mujeres (kliknij po nasz poradnik) z pewnością masz świadomość, że nie jest to Twoja jedyna opcja. Na miejsce dotrzesz również rowerem lub skuterem. Pamiętaj jednak, że gdzieś je będziesz musiał zostawić. Jako że zwiedzanie parku to atrakcja na długie godziny (a nawet na cały dzień), a wypożyczenia liczone są właśnie w systemie godzinnym, ta opcja może się okazać dla Ciebie nieatrakcyjna. Musisz pamiętać, że park możesz zwiedzać również na rowerze – także tym wypożyczonym w innych miejscach na wyspie. Jeśli więc nie uznasz go za obciążenie lub ograniczenie, koniecznie wybierz go jako formę transportu.

W zależności od tego, skąd wyruszasz, dobrym rozwiązaniem może się okazać przybycie tutaj pieszo. Zawsze możesz też wynająć wózek golfowy – koniecznie z możliwością pozostawienia go właśnie pod parkiem.

El Garrafón Natural Reef Park – bilety i ceny

Happy beautiful young girl laughs and swims with dolphins in blue swimming pool on sunny day
Szczęśliwa młoda dziewczyna podczas pływania z delfinem, licencja: shutterstock/By Selenit

Decydując się na wizytę w El Garrafón Natural Reef Park, masz do wyboru dwa podstawowe rodzaje biletów. Różnią się one oczywiście nie tylko swoją ceną, ale też atrakcjami, które znajdują się w zestawie. Opcje te to:

  • Bilet standardowy – w tym przypadku każda osoba od 13. roku życia wzwyż zapłaci 89$ (około 350 zł) za wejście. Wejściówka dla dziecka (6-12 lat) kosztuje 69$ (275 zł), natomiast dzieci poniżej szóstego roku życia wchodzą nieodpłatnie. W cenie masz oczywiście zwiedzanie parku, wliczając w to między innymi pływanie kajakiem oraz nurkowanie. Pakiet daje też dostęp do strzeżonego basenu, bufetu, szafek na klucze oraz baru z drinkami.
  • Bilet VIP – ten rodzaj biletu, z uwagi na znacznie więcej atrakcji, jest odpowiednio droższy. Dla osoby dorosłej (13+), cena za jedną wejściówkę wynosi 109$ (440 złotych). Dziecko w wieku od 6-12 lat zapłaci 79$ (315 złotych), natomiast to w wieku 1-5 lat wejdzie za darmo. Poza wszystkim tym, co dostać można w ramach poprzedniego pakietu, bilet VIp daje możliwość skorzystania z ekskluzywnej strefy, zawierającej w sobie świetnie wyglądający basen z wygodnymi leżakami, ale też fantastyczną restaurację “The View” z otwartym barem i jedzeniem w pakiecie. W ramach wejściówki możesz też skorzystać z tyrolki, ale też z prysznica.

Niezależnie od wyboru, musisz pamiętać, że płatność gotówką musi być dokonywana w meksykańskich pesos. Dotyczy to nie tylko kasy biletowej, ale i restauracji, sklepików i budek ze zdjęciami. Jeśli jednak skorzystasz z karty (walutowej), zapłacisz również w amerykańskich dolarach. Kobiety w ciąży powyżej 5. miesiąca nie mogą korzystać z atrakcji wodnych. Wyżej wspomniane przez nas ceny często są obniżane (w ramach promocji). Zdecydowanie warto więc śledzić je na bieżąco. Zwłaszcza jeśli wycieczkę na Jukatan planujesz odpowiednio wcześnie.

Pamiętaj; poza dwoma podstawowymi pakietami, o których wspomnieliśmy powyżej, możesz zdecydować się na bilety łączone. Oprócz zwiedzania samego parku, zawierają w sobie albo przygodę z pływaniem, albo spotkanie z delfinem, albo też świetne pływanie z delfinami (w najbogatszym pakiecie). Wszystkie te opcje są oczywiście odpowiednio droższe od tej najbardziej podstawowej.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Jesień w Cancún, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Zima w Cancún, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Następny

Dodaj komentarz