Dolphin Discovery Isla Mujeres – zwiedzanie, przewodnik, bilety

Tagi , , , , , , , , ,

Nie ulega wątpliwości, że na odwiedzających przepiękną wyspę Isla Mujeres czeka całe mnóstwo atrakcji do zobaczenia i spróbowania. Oprócz fantastycznych restauracji i punktów widokowych, możesz chcieć zakosztować tu czegoś bardziej ekscytującego. Czegoś, co na pewno zapadnie Ci w pamięć. Jedną z takich rzeczy jest popularne wśród turystów Dolphin Discovery Isla Mujeres. W tym wpisie powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na jego temat. Tak pod kątem czysto praktycznym, jak i bardziej ogólnym.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czym tak właściwie jest Dolphin Discovery Isla Mujeres?

Dolphin Discovery Isla Mujeres to lokalna atrakcja, będąca jednocześnie największym naturalnym siedliskiem dla delfinów w całej Ameryce Łacińskiej. Na miejscu będziesz mógł wejść z nimi w interakcję, pływając w ich towarzystwie, ale nie tylko. Turyści chwalą sobie możliwość całowania i przytulania delfinów, głaskania ich i bycia wypychanymi przez nie na powierzchnię wody.

Dolphin Discovery Isla Mujeres to jednak nie tylko delfiny. Na miejscu możesz bowiem pływać również również z manatami, lwami morskimi, a nawet z rekinami (niegroźnymi gatunkami) oraz płaszczkami. Atrakcja ta ma jednak nie tylko charakter rozrywkowy, ale też edukacyjny. W czasie wycieczki tutaj poznasz wszystkie te gatunki zwierząt, dowiadując się wielu ciekawych informacji na ich temat.

Po zwiedzaniu Dolphin Discovery i odkrywaniu jego sekretów, będziesz mógł spędzić resztę czasu nad basenem lub w okolicznych restauracjach – jedzenie w Meksyku jest w końcu fenomenalne. W pobliżu znajduje się również El Garrafon Park, który także zasługuje na odwiedzenie. 

Gdzie leży Dolphin Discovery Isla Mujeres?

Dolphin Discovery znajduje się na wyspie Isla Mujeres i ulokowane zostało około 15 minut drogi z Cancun. Sam obiekt znajdziesz w odległości zaledwie pięciu minut od centrum Isla Mujeres. Jeśli przebywasz w innej części Jukatanu, najpierw musisz dostać się na tę wyspę – najlepiej promem (a wcześniej samolotem), a następnie trafić do samego obiektu. Tutaj poleca się skorzystanie z… wózka golfowego, którym porusza się po wyspie niesamowicie sprawnie, a którego wypożyczenie jest naprawdę mało kosztowne.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak dostać się na Isla Mujeres, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem: Jak dostać się na wyspę Isla Mujeres?

Jak dojechać do Dolphin Discovery?

Jeśli wybierasz się do Dolphin Discovery z lotniska w Isla Mujeres, musisz zrobić spore półkole. Samo to miejsce zlokalizowane jest bowiem na oddzielonym od centrum “cypelku”. Jest to jednak droga bardzo prosta i szybka. Musisz kierować się Av Rueda Medina na południe, a następnie skręcić w prawo w Carr. Sac Bajo (na rondzie prosto). To właśnie ta długa ulica zaprowadzi Cię do Dolphin Discovery. Bardzo podobną trasę przebyć musisz również wtedy, gdy przypłyniesz promem. Zazwyczaj bowiem trafisz na Terminal Martima De Isla Mujeres, znajdujący się jeszcze bardziej na północ od lotniska. W obu przypadkach przy okazji będziesz mógł zwiedzić praktycznie całą wyspę (co samo w sobie będzie dla Ciebie ciekawą atrakcją).

Godziny otwarcia i ceny biletów do Dolphin Discovery na Isla Mujeres

Dolphin Discovery na Isla Mujeres funkcjonuje każdego dnia tygodnia w godzinach 10:00-17:30. Jeśli chodzi o ceny, te zależą od pakietu, jaki wybierzesz. W tym przypadku przygotowane zostało wiele opcji, które można łączyć ze sobą, by zyskiwać korzystniejsze ceny. Musisz też pamiętać, że organizatorzy często przeprowadzają akcje promocyjne, w ramach których można oszczędzić jeszcze więcej. Przykładowe ceny za najpopularniejsze atrakcje kształtują się następująco:

  • Isla Discovery z 15-minutowym pływaniem z rekinem wąsatym i równie długim pływaniem z manatem, a także dostępem do basenu i innymi typowymi dodatkami, jak również posiłkiem w bufecie to koszt 79 dolarów za dorosłego powyżej 13 roku życia. Za dziecko zapłacisz 69 $.
  • Dolphin Royal Swim to najpopularniejsza opcja w tym miejscu. W pakiecie masz wszystko to, co powyżej oraz interakcje z manatem – uścisk ręki, piątka, przytulenie, popychanie nogi i holowanie na grzbiecie. Cena za dorosłego to w tym przypadku 169 dolarów (99 dolarów za dziecko).
  • Dolphin Royal Swim + Royal Garrafon to z kolei świetny pakiet, w którym otrzymasz wszystko to, co powyżej, z dodatkowym wstępem do Garrafon Natural Reef Park oraz wejściem na Punta Sur. W pakiecie znajduje się również dostęp do strefy VIP, w której znajdziesz wygodne fotele i hamaki, a także będziesz mógł cieszyć się otwartym barem oraz oczywiście mniejszą liczbą turystów (dostęp tylko dla osób, które dodatkowo zapłacą). Cena za dorosłego w tym pakiecie wynosi 189 dolarów (99 dolarów za dziecko).

Pamiętaj, że zestaw zdjęć z Twojego pobytu oraz ewentualne pamiątki z butiku są tutaj dodatkowo płatne. Pakietów jest dużo więcej niż trzy wymienione przez nas. W każdym masz do dyspozycji darmowe Wi-Fi (Internet na Jukatanie jest bardzo istotny!), prysznice, kamizelki ratunkowe, ale też dostęp do basenu oraz szafek, w których schowasz wszystkie swoje rzeczy.

Dolphin Discovery – czy warto?

Dolphin Discovery to bez wątpienia jedna z najlepszych i najbardziej przyciągających do siebie atrakcji dostępnych na Isla Mujeres. Dla wielu turystów stanowi ona wręcz powód przybycia na samą wyspę. Jest ona perfekcyjną opcją tak dla samotników, jak i osób podróżujących z całą rodziną. Jako że jej cena jest adekwatna do czasu, jaki można tutaj spędzić, z całą pewnością warto się nią zainteresować. Zwłaszcza jeśli uwielbia się zwierzęta i wodę, a z Meksyku chce się wrócić nie tylko z klasycznymi pamiątkami, ale i tymi niematerialnymi, pod postacią znakomitych wspomnień.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Jak dostać się na wyspę Isla Mujeres?

TOP 10 atrakcji na wyspie Holbox, co zobaczyć i zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz