Dlaczego warto jechać do Puerto Aventuras?

Tagi , , , , , ,

Jukatan to półwysep, który z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszy z punktu widzenia polskiego turysty. Choć jest kojarzony przede wszystkim z wielkimi i zwykle przepełnionymi turystami  kurortami wakacyjnymi, w jego obrębie znaleźć można również wiele bardziej ustronnych, niemniej jednak równie atrakcyjnych miejscowości. Jedną z nich jest na pewno Puerto Aventuras. Czy powinieneś wybrać ją zamiast jakiejkolwiek innej? Co przemawia za takim wyborem? Dlaczego warto to zrobić? Czytaj dalej, a przedstawimy Ci nasze argumenty.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Puerto Aventuras jest szalenie atrakcyjne

Jedną z największych zalet Puerto Aventuras jest fakt, że w jego obrębie znaleźć można całe mnóstwo atrakcji – tak dla osób preferujących bardziej pasywny wypoczynek, jak i tych lubiących aktywne zwiedzanie, uprawianie sportów oraz wszelkiego rodzaju przygody. Wielbiciele tego pierwszego z całą pewnością pokochają tutejsze plaże, które są nie tylko czyste, zadbane i imponujące pod względem wyglądu, ale też relatywnie mało zatłoczone. Wielbiciele aktywnego zwiedzania z kolei z pewnością odwiedzą tutejsze ruiny miasta Majów. Będą też w stanie wsiąść na rower, który jest tutaj fantastycznym środkiem lokomocji, a który pozwoli im przemierzyć wybrzeże i podziwiać malownicze scenerie.

2. To miejscowość tania i przystępna dla turysty

W przeciwieństwie do wielu wielkich kurortów wakacyjnych, Puerto Aventuras stanowi bardzo przystępną cenowo opcję wakacyjną. Odczujesz to przede wszystkim w szczycie sezonu – zarówno w kontekście cen noclegów, biletów na atrakcje oraz jedzenia. To również miejscowość przystosowana do przyjmowania turystów. Tutejsi mieszkańcy są zatem przyjaźnie do nich nastawieni, chętnie rozmawiając i tolerując ich zachowanie. Również takie, które mogłoby zostać przez nich uznane za niepożądane.

3. To fantastyczna baza wypadowa 

Z uwagi na swoją fenomenalną lokalizację, Puerto Aventuras potrafi stać się doskonałą furtką do zwiedzania całego półwyspu. Bardzo szybko dostaniesz się stąd do Akumal czy do Playa del Carmen. W ciągu jednego dnia będziesz stąd mógł zwiedzić również Cozumel czy Cancun, natomiast jednodniowa wycieczka do Tulum. Opcji masz naprawdę mnóstwo, a doskonale zorganizowany transport tylko poprawi Twój komfort podróżowania.

4. Noclegi tutaj zwalą Cię z nóg

Puerto Aventuras to miejscowość nastawiona na turystykę. Nie może więc dziwić olbrzymi wybór miejsc noclegowych. To prawdziwa mekka dla osób preferujących wynajem całych mieszkań i willi (zamiast pokoi w większych hotelach). Co istotne, noclegi są tutaj wyraźnie tańsze. Z uwagi na mniejsze obłożenie turystyczne, znacznie bardziej starają się o klienta, będąc tym samym również atrakcyjniejsze i bogatsze w udogodnienia.

5. Miejscowość ta zachwyci Cię tropikalnym klimatem

Odwiedzając Jukatan, z całą pewnością chcesz skosztować iście tropikalnego klimatu. Palmy, biały piasek, turkusowa woda, intensywne słońce  – w Puerto Aventuras zaznasz tego wszystkiego w jednym miejscu. To miasteczko przepiękne, potrafiące zachwycić. 

6. Zachwycisz się tu unikalnym światem fauny i flory

Puerto Aventuras jest domem dla wielu gatunków zwierząt, których próżno szukać gdziekolwiek indziej na świecie. Z pewnością docenisz tutejszy świat fauny – zarówno tej lądowej (żółwie czy flamingi), jak i podwodnej (całe mnóstwo różnych gatunków ryb) oraz powietrznej (papugi i wiele rodzajów ptaków). To prawdziwy raj dla wielbicieli dzikiej natury. Pamiętaj też, że tropikalne miejsca tego typu to doskonała okazja na to, by obcować również z nietypową florą. 

7. Nie będziesz się tu nudzić!

Atrakcje typowe dla turystów to nie wszystko. W Puerto Aventuras po prostu nie da się nudzić – w przerwach między aktywnym zwiedzaniem a błogim leżeniem na plaży będziesz w stanie przemierzyć fenomenalne cenoty, a także spróbować swoich sił w windsurfingu i surfingu. W międzyczasie czekają na Ciebie również rowery czy skutery do wynajęcia. Puerto Aventuras to również wiele atrakcyjnych punktów dla wielbicieli nurkowania i snorkelingu. Nie zapomnij także o tym, że na miejscu znajdziesz także fenomenalny port – niewykluczone, że właściciele tutejszych łodzi zaproszą Cię na rejs. Puerto Aventuras to także fenomenalne restauracje, wiele sklepów z pamiątkami, punktów widokowych oraz tras pieszych gotowych do odkrywania. Jedno jest więc tutaj pewne – będziesz miał tutaj dużo do zrobienia!

Podsumowanie

Puerto Aventuras to jedna z najlepszych opcji, jeśli planujesz swoje wakacje na Jukatanie i szukasz miejsca, które będzie w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom, wymaganiom oraz planom. Takie, które zaoferuje Ci mnóstwo atrakcji, a przy okazji nie zrujnuje Cię finansowo. Pamiętaj przy tym, że – mimo bycia niewielkim miasteczkiem – Puerto Aventuras doskonale sprawdza się również w roli bazy wypadowej do zwiedzania całego półwyspu. Wcale więc nie musisz zamykać się w jego obrębie. Można więc śmiało powiedzieć, że zatrzymanie się tutaj pozwoli Ci na zrealizowanie każdego ze swoich planów wakacyjnych. Niezależnie od tego, z czym miałby się on wiązać.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Wakacje w Playacar – hotele, zwiedzanie, plaże

Wakacje w Puerto Aventuras – hotele, zwiedzanie, plaże

Następny

Dodaj komentarz