Dlaczego warto jechać do Akumal?

Tagi , , , , ,

Jukatan staje się coraz popularniejszą destynacją wakacyjną tak dla Polaków, jak i mieszkańców innych państw świata. Podczas gdy większość z nich decyduje się na odwiedzenie jednego z najbardziej charakterystycznych jego miast (z Cancun na czele), okazuje się, że również te mniejsze mają mnóstwo do zaoferowania. Jednym z tych zdecydowanie najciekawszych, a jednocześnie doskonale wpisujących się w klimat półwyspu jest Akumal. Ale dlaczego to właśnie to miasteczko powinieneś wybrać? Poznaj nasze argumenty!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

1. Akumal to przepiękna miejscowość!

Najważniejszym argumentem przemawiającym na korzyść Akumal jest ten związany z jego warstwą wizualną. Akumal, również za sprawą street artu, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miasteczek na całym półwyspie. Sam w sobie jest też zlokalizowany na wybrzeżu, oddając do Twojej dyspozycji fantastyczną plażę i rewelacyjne morze.  Trzeba też wspomnieć o fenomenalnych cenotach zlokalizowanych praktycznie w samym mieście, ale też na jego obrzeżach. Niedaleko od Akumal znajdziesz też Yal-Ku Lagoon, które można nazwać jednym z najpiękniejszych miejsc w całym Jukatanie.

Duża część Akumal (zwłaszcza zachodnia oraz północno-zachodnia) to tak właściwie dżungla. Jeśli wynajmiesz rower lub skuter, będziesz mógł zwiedzić jej część, poznając tutejszy świat fauny i flory. Posiadając już środek lokomocji, będziesz w stanie szybciej przemierzyć całe wybrzeże na południe – droga do samego Tulum jest szalenie malownicza i stwarza fenomenalne do robienia zdjęć na Instagrama. Podobnie zresztą, jak trasa na północ, prowadząca do Playa del Carmen.

2. Znajdziesz tu wiele świetnych atrakcji

Akumal jest miejscem obfitującym w atrakcje, które z powodzeniem mogą uczynić je (i jego najbliższe okolice) samodzielną destynacją wakacyjnej podróży. Na terenie miasteczka znajdziesz fantastyczną plażę, która pozwoli Ci doświadczyć tutejszego słońca w pięknych okolicznościach natury. Akumal słynie też z rewelacyjnych cenot – wejścia do niektórych z nich znajdują się niedaleko od centrum, co dodatkowo zwiększa komfort zwiedzania oraz praktycznie niweluje konieczność sięgania po transport zewnętrzny. Znakomitą rozrywką dla całej rodziny jest także wizyta w Akumal Monkey Sanctuary – czymś na kształt zoo. Obiekt ten pozwala zapoznać się z mnóstwem zwierząt (w tym przede wszystkim z uratowanymi małpami).

Pięć najlepszych atrakcji w Akumal, z wieloma dodatkowymi szczegółami na temat każdej z nich, opisaliśmy w naszym rankingu atrakcji w Akumal. Pamiętaj przy tym, że fantastyczna lokalizacja tego miasteczka sprawia, że wcale nie musisz zamykać się na resztę półwyspu. Przeciwnie – masz do niego łatwy i szybki dostęp.

3. Wakacje w Akumal nie zrujnują Cię finansowo

Akumal to jedno z mniejszych miasteczek na Jukatanie i jako takie rządzi się swoimi prawami. Również na polu czysto finansowym. Jak można się domyślić, jest tutaj znacznie taniej niż w znacznie większych kurortach turystycznych. Widoczne jest to nie tylko na przestrzeni zakwaterowania, ale i chociażby cen w restauracjach, w sklepach z pamiątkami. Tańsze są również wejściówki na popularne atrakcje. Właśnie dlatego miejscowość ta uchodzi za idealną dla osób podróżujących z ograniczonym budżetem.

Więcej na temat kosztów życia w Akumal wspomnieliśmy w dedykowanym temu poradniku – czy w Akumal jest drogo?

4. Noclegi w Akumal są świetne

W miasteczku Akumal, choć jego popularność rośnie z roku na rok, nie ma dzikich tłumów turystów. Co ciekawe, ma to swoje przełożenie nie tylko na komfort spędzania wolnego czasu, ale również na jakość tutejszych hoteli. Te przykładają dużą wagę do zadowolenia każdego swojego gościa, co z pewnością odczujesz w czasie swojego pobytu.

Baza noclegowa w Akumal jest bardzo rozwinięta. Bez problemu znajdziesz tutaj opcje bardziej luksusowe, ale i takie, które pozwolą Ci poczuć klimat Meksyku. Jeśli poszukujesz na tym polu inspiracji, koniecznie zobacz nasze propozycje hoteli w Akumal w przystępnych cenach.

5. Doświadczysz tu wielu unikalnych rzeczy

Akumal to miejsce niepowtarzalne, które posiada swój nietypowy klimat. Nigdzie indziej nie zobaczysz tylu fantastycznych murali, które sprawiają, że zwykły spacer ulicami miasta jest niepowtarzalne. Sama miejscowość stanowi również jedno z niewielu miejsc na świecie, w których można pływać z żółwiami. Żółwie w Akumal znajdują swoje schronienie, ale też przypływają na żerowiska. Masz tutaj w związku z tym pewność, że spotkasz je na swojej drodze. Nie bez powodu Akumal to w języku Majów “miejsce żółwi”.

W obrębie miasteczka znajdziesz także fantastyczne cenoty, ale też wiele miejsc do uprawiania snorkelingu i nurkowania. To wszystko z całą pewnością złoży się na Twoje zadowolenie oraz przede wszystkim udane wakacje w Akumal.

6. Nie będziesz musiał zamykać się w jednym miejscu

Obierając znacznie popularniejsze Cozumel czy Cancun jako miejsce docelowe swoich wakacji, często jesteś zmuszony niemal zamknąć się na zwiedzanie reszty półwyspu (przede wszystkim z przyczyn logistycznych i ze względu na chęć oszczędzenia czasu). Fantastyczna lokalizacja Akumal w samym sercu Jukatanu daje Ci dostęp do wielu innych miejsc. W ramach jednodniowej wycieczki odwiedzisz czy to Cozumel, czy też właśnie Cancun, ale też szybko uzyskasz dostęp do innych popularnych miast (Tulum czy Playa del Carmen) oraz ich obfitujących w atrakcje okolic. Akumal jest przez to wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania całego półwyspu. Jeśli więc w czasie swoich wakacji liczysz na różnorodność, ta miejscowość będzie Ci w stanie ją zapewnić.

Pamiętaj: wycieczki do Akumal czy do innych miejsc na Jukatanie są organizowane również z większych i popularniejszych, ale nieco mniej korzystnie zlokalizowanych kurortów wakacyjnych. Akumal jest jednak dobrą opcją, jeśli nie chcesz tracić czasu, a wolisz mieć wszystko w zasięgu ręki.

Podsumowanie

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Akumal jest jedną ze zdecydowanie najatrakcyjniejszych miejscowości na całym Jukatanie. Stwarza fantastyczne możliwości tak do pasywnego, jak i aktywnego wypoczynku, oddając do Twojej dyspozycji mnóstwo atrakcji, ale i pozwalając Ci poczuć w pełni meksykański klimat. To też miejscowość, która uczyni Twoje wakacje bardziej ekonomicznymi, mniej stresującymi oraz spokojniejszymi. Jeśli w cenisz sobie wszystkie te rzeczy, a przy okazji nie chcesz chodzić na kompromisy pod względem emocji związanych z pobytem w tropikalnym miejscu, będzie ona dla Ciebie wyśmienitym wyborem.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Wakacje w Akumal czy Cancun – co wybrać?

Wakacje w Akumal – hotele, zwiedzanie, plaże

Następny

Dodaj komentarz