Czy w Cancún jest drogo?

Tagi , , , , , , , , , ,

Cancún to prawdziwy raj dla miłośników wycieczek, komfortowych noclegów oraz wyśmienitego jedzenia. W tym artykule poznasz najważniejsze informacje dotyczące kosztów związanych z pobytem w Cancún.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki do Cancún – ceny

Cancún oferuje wiele atrakcji i wycieczek, które pozwalają poznać piękno tego regionu Meksyku. W okolicy znajdziemy wiele ciekawych rozrywek, które przyciągają turystów z całego świata.

W Cancún popularnością cieszą się wyprawy obejmujące śniadania, transport, jazdę pojazdem terenowym, przejażdżkę kolejką tyrolską oraz kąpiel w cenote – formacji geologicznej w formie leja wypełnionej wodą. Z takiej fascynującej wyprawy można skorzystać już za około sześćdziesiąt euro.

Jeśli preferujemy spokojniejsze aktywności to opcja obejmująca przejażdżkę konną może być dla nas idealnym wyborem. W jednej z ofert, która zawiera jazdę konną, wycieczkę pojazdem terenowym, wyprawę do cenote, przejazd kolejką tyrolską, transport i wyżywienie, zapłacimy 95 euro. Skorzystanie z takiej oferty jest zatem doskonałym sposobem na bliski kontakt z naturą i odkrycie uroków meksykańskiej przyrody.

Wycieczki do Cancún – ceny – atrakcje wodne

Dla miłośników aktywności związanych z wodą, atrakcyjna może być oferta obejmująca uprawianie sportów wodnych takich jak snorkeling czy windsurfing. Snorkeling cieszy się szczególną popularnością, ponieważ umożliwia poznanie bogatej fauny morskiej, w tym żółwi wodnych i rekinów wielorybich w okolicach Tulum i Playa del Carmen. Wycieczka związana z tą atrakcją oraz wyprawą luksusowym jachtem z Cancún na Isla Mujeres, kosztuje ponad sto euro euro.

Sea turtle floating in Caribbean waters,  Cancun,  Mexico
Żółw morski pływający w karaibskich wodach, Cancun, Meksyk, licencja: shutterstock/By Naiara+Altuna+Renedo

Podsumowując, Cancún oferuje różnorodne atrakcje i wycieczki, które pasują do różnych gustów i budżetów. W okolicy można znaleźć wiele atrakcyjnych wycieczek, które oferują ciekawe rozrywki zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Dla osób szukających tańszych opcji, istnieją atrakcje już od 60 euro, podczas gdy dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na bardziej luksusowe spędzanie wolnego czasu, dostępne są luksusowe wycieczki w cenie nawet stu trzydziestu euro. Bez względu na wybór, wycieczki w Cancún obiecują niezapomniane doznania i piękne wspomnienia z pobytu w tej egzotycznej części świata.

Restauracje w Cancún – ceny

W Cancún, oprócz różnorodnych atrakcji, można również liczyć na zadowalający wybór opcji gastronomicznych. Ceny w restauracjach mogą być różne. Osoby szukające średniej klasy restauracji, za posiłek trzydaniowy dla dwóch zapłacą około stu osiemdziesięciu złotych. Jeśli natomiast zależy nam na tańszym jedzeniu, w tanich restauracjach możemy znaleźć sycące posiłki już od dwudziestu paru złotych.

Oczywiście, warto również rozważyć skorzystanie z lokalnego street-foodu, który oferuje przystępne ceny na poziomie kilkunastu złotych. Te skromniejsze miejsca dostarczają równie dużo kulinarnych przyjemności co droższe restauracje, a także pozwalają na poznanie autentycznego smaku lokalnej kuchni.

W zakresie napojów, ceny również mogą się wahać. Espresso kosztuje około ośmiu złotych, natomiast cappuccino dwanaście. Chcąc się orzeźwić, za butelkę wody o pojemności 0.33 litra zapłacimy cztery i pół złotego, a Coca-Colę lub Pepsi w butelce o tej samej wielkości o złotówkę więcej. Za importowane piwo w butelce o pojemności 0.33 litra zapłacimy około czternastu złotych, a za lokalne o pojemności pół litra dziewięć złotych.

Reasumując, decydując się na jedzenie w Cancún, mamy szeroki wybór możliwości dostosowanych do naszego budżetu i preferencji. Niezależnie od tego, czy wybieramy średniej klasy restaurację czy lokalny street-food, możemy cieszyć się smacznym jedzeniem i bogatymi doznaniami gastronomicznymi.

Noclegi w Cancún – ceny

W Cancún można znaleźć noclegi dopasowane do różnych budżetów i standardów. Jeśli chodzi o najtańsze opcje, czyli hostele, a także hotele z jedną, bądź dwoma gwiazdkami, oferują one średnio noclegi za sto złotych za osobę za noc.

Jeśli chodzi o hotele 3-gwiazdkowe, ceny zaczynają się tam już od stu pięćdziesięciu złotych za dobę, co stanowi atrakcyjną opcję dla osób szukających komfortowego noclegu w przystępnej cenie. Najlepsze ceny za noclegi w 4-gwiazdkowych hotelach wynoszą z kolei około trzysta złotych. Możemy więc trafić na świetną ofertę, biorąc pod uwagę standard i wygodę tych obiektów. Średnia cena za nocleg w hotelu o takim standardzie wynosi z kolei około tysiąca złotych za dobę. Warto jednak zauważyć, że najdroższe ceny sięgają nawet czterech tysięcy złotych za dobę w 5-gwiazdkowych hotelach.

Jeśli chodzi o optymalny czas na rezerwację noclegu w Cancún, sierpień okazuje się najbardziej korzystnym miesiącem. Wtedy ceny noclegów są najniższe. Można zaobserwować bowiem spadek cen na poziomie 22%. Dlatego właśnie ten letni miesiąc jest najbardziej ekonomicznym czasem na rezerwację pokoju w Cancún. Z kolei luty jest najmniej przyjaznym okresem dla kieszeni. Ceny noclegów są wtedy zazwyczaj wyższe w porównaniu do innych miesięcy.

Swimming pool at a luxury caribbean, mexican resort at night, dawn time.
Basen przy luksusowym karaibskim, meksykańskim kurorcie nocą, licencja: shutterstock/By romakoma

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Ile kosztują wakacje w Cancún, co warto wiedzieć?

Podwodne muzeum w Cancun (MUSA) – przewodnik, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz