Czy w Akumal jest drogo?

Tagi , , , , , , , , , ,

Udając się na wycieczkę wakacyjną (i nie tylko) do odległego od Polski kraju, zawsze musisz brać pod uwagę kwestie ściśle związane z budżetem. To, ile wydasz powinno być częścią Twojego planu na wyjazd. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że nie wydasz więcej niż mógłbyś sobie pozwolić oraz będziesz miał świadomość co do tego, na co będziesz mógł sobie pozwolić w czasie wypadu. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć Ci ceny w miejscowości Akumal na Jukatanie. Skupimy się przy tym na najistotniejszych z perspektywy turysty aspektach – wycieczkach, atrakcjach, jedzeniu noclegach i – ogólniej – życiu. Chcesz wiedzieć, z jakim wydatkiem będziesz musiał się liczyć odwiedzając Akumal? Zastanawiasz się, na jakim polu będziesz mógł zaoszczędzić? Czy wreszcie w Akumal jest drogo? Czytaj dalej, a postaramy się wszystko Ci wyjaśnić.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki do Akumal – ceny

Nie każdy lubi zwiedzać nowe miasta i państwa na własną rękę. Osoby, które nie mają na to ochoty zazwyczaj decydują się na wykupienie wycieczki (z przewodnikiem) po konkretnej atrakcji. Należy powiedzieć, że wycieczki po Akumal nie należą do najdroższych – wszystko zależy tutaj od konkretnego miejsca, które chcesz odwiedzić. Podróżowanie po tutejszym sanktuarium wysokiej jakości quadem to na przykład koszt 120$ za jedną osobę, natomiast pływanie z żółwiami morskimi – około 45$ za osobę dorosłą. Wycieczka po fantastycznej i imponującej swoim wyglądem cenocie Aktun Chen to z kolei koszt około 130$, przy czym w pakiecie znajdziesz nurkowanie. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od tego, jak bogatą w dodatkowe przeżycia wykupisz wycieczkę. Pewne jest jedno – finansowo na pewno są one dość korzystne.

Ceny jedzenia w Akumal

Akumal jest jednym z tych miasteczek, w których nie znajdziesz ogromnego centrum handlowego czy sklepów wielkopowierzchniowych. Zamiast tego musisz zaopatrywać się w jedzenie na straganach i w mniejszych sklepikach. Jedzenie to nie jest drogie, a jego ceny w wielu przypadkach przypominają te, z którymi spotkasz się w Polsce. Jeśli więc odwiedzasz Akumal z zamiarem robienia posiłków na własną rękę, nie wydasz fortuny. Co ważne, na targowiskach i straganach jedzenie jest naprawdę świeże i zdrowe. Na pewno poczujesz różnicę właśnie pod tym względem.

Ceny w restauracjach

Opisując ceny jedzenia nie sposób jest nie wspomnieć o kosztach związanych z jego spożywaniem w restauracjach. W końcu odwiedzając tak egzotyczny kraj jak Meksyk, chcesz skosztować dań serwowanych również w lokalach. Tutaj ciężko jest mówić o jednej konkretnej cenie, gdyż ta zależy tak od dania, jakie wybierzesz, jak i lokalu, na którego usługi się zdecydujesz.

Ceny w restauracjach w Akumal są jednak dość przystępne. Za solidnych rozmiarów taco zapłacisz tutaj zwykle w okolicach 30 złotych (a jeszcze mniej jeśli zdecydujesz się na jedzenie z budki) – nieco więcej (około 50 złotych) wyniesie Cię naprawdę solidny obiad. Kolacja dla dwóch osób również nie jest dużym wydatkiem. Standardowa, w dość dobrej, ale nieekskluzywnej restauracji może kosztować od 150 do 300 złotych. Znów musimy przy tym podkreślić, że wszystko tutaj zależy od elementów menu, na które się zdecydujesz. W Akumal można zjeść naprawdę tanio i dobrze. Jeśli jednak chce się nieco bardziej zaszaleć, również taką możliwość się posiada.

Zanim wybierzesz konkretną restaurację, w której będziesz się stołował, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem dotyczącym tego, gdzie zjeść w Akumal. Być może zainspiruje Cię on do odwiedzenia lokalu, którego nie miałeś w planach odwiedzić.

Noclegi w Akumal – ile kosztują?

Wybierając się do Akumal, na pewno musisz pomyśleć o tym, gdzie tak właściwie chciałbyś się zatrzymać. Akumal staje się popularną bazą wypadową dla osób chcących zwiedzać Jukatan. Wciąż jednak jest mniej popularny pod tym względem – zwłaszcza porównując go chociażby z Cancun, Cozumel czy nawet Isla Mujeres. W kwestii cen należy powiedzieć o dość sporym rozstrzale, zależnym od konkretnego noclegu, jaki wybierzesz.

Noclegi w Akumal potrafią być naprawdę tanie, jeśli nie oczekujesz luksusów, all-inclusive oraz mało standardowych wygód. Za jedną noc dla dwóch osób w miejscu o dość przyzwoitym standardzie możesz zapłacić nawet 100 złotych. To tłumaczy stale rosnącą popularność tej miejscowości wśród turystów. Oczywiście należy zaznaczyć, że w miejscu tym znaleźć możesz również sporo hoteli o tak zwanym wysokim standardzie. Takich będących w stanie sprostać naprawdę dużym wymaganiom i oczekiwaniom. Ich ceny zawsze przekraczają 600 złotych za noc, a w opcjach bardziej kompleksowych znacząco przekraczają 1000 złotych na noc. W Akumal jednak nie jest pod tym względem drogo. Zwłaszcza mając na uwadze ceny w znacznie popularniejszych kurortach wakacyjnych.

Pozostałe ceny w Akumal

Oczywiście noclegi w Akumal, restauracje, wycieczki do Akumal to nie wszystko, co składa się na Twoje wydatki w tym właśnie mieście. Planując swój budżet musisz zwrócić uwagę również na kilka innych aspektów. Pierwszym i najbardziej podstawowym jest oczywiście Internet na Jukatanie. W Akumal jego kwestia wygląda dokładnie tak, jak wszędzie indziej na półwyspie. Musisz go zawrzeć w swoich wydatkach, gdyż bez niego daleko nie zajedziesz.

Skoro mowa o jechaniu, decydując się na Akumal, musisz też liczyć się z wynajęciem środka transportu – zwłaszcza jeśli zamierzasz zwiedzać okoliczne miejscowości. Ceny wynajmu są tutaj naprawdę atrakcyjne. Zwłaszcza jeśli zarezerwujesz swoje auto przez Internet. Zawsze możesz też zdecydować się na rower lub skuter, który również gwarantuje bezpieczne i szybkie poruszanie się po półwyspie.

Podsumowanie – czy w Akumal jest drogo?

Akumal to miejscowość, która uchodzi za jedną z najbardziej atrakcyjnych na Jukatanie. Jak się okazuje, potrafi pozytywnie zaskoczyć również jeśli chodzi o ceny. Jeśli więc szukasz idealnej bazy wypadowej do zwiedzania całego Jukatanu i nie chcesz wydać zbyt dużo, albo też celujesz w spędzenie całego swojego wakacyjnego czasu w lokalizacji atrakcyjnej z finansowej perspektywy, Akumal będzie wyborem świetnym dla Ciebie. Wyborem, z którego wrócisz z wieloma pamiątkami, ale i ze stosunkowo nienaruszonym budżetem.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Gdzie zjeść w Akumal? – najlepsze restauracje

Rowerem lub skuterem po Akumal – co wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz