Czy na Jukatanie jest drogo?

Tagi , , , , , ,

Wybierając się w podróż wakacyjną, z całą pewnością rozpoczynasz od rozplanowania własnego budżetu. To całkowicie naturalne, gdyż wydanie tak wielu pieniędzy, ile jesteś w stanie wydać stanowi podstawę udanego pobytu. Wiedząc więc, jakie są ceny w miejscu Twojego przeznaczenia, zagwarantujesz sobie zadowolenie z wypadu już po jego zakończeniu (i spojrzeniu na stan własnego konta). Ta sama zasada dotyczy oczywiście wizyt w Meksyku. Czy na Jukatanie jest drogo? To postaramy się sprawdzić dla Ciebie w naszym dzisiejszym wpisie, patrząc na wszystkie te rzeczy, które mogą Cię dotyczyć w czasie pobytu na tej właśnie wyspie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczki do Jukatanu – ile kosztują?

Będąc na Jukatanie, z całą pewnością będziesz chciał jak najwięcej zwiedzić. Jukatan to bowiem nie tylko przepiękne widoki, plaże i turkusowe morze, ale i mnóstwo zabytków (w szczególności ruin miast Majów) oraz atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć. Niewykluczone, że wiele spośród tych wybranych przez Ciebie będziesz chciał zwiedzić w sposób bardziej zorganizowany. Wycieczki do Jukatanu zwykle nie należą do najdroższych, choć tutaj wiele zależy od wyboru konkretnej z nich. Jednodniowa wycieczka do Native Park Tulum na przykład kosztuje 100 dolarów od osoby, a 150 – w przypadku pakietu przepełnionego atrakcjami dodatkowymi.

Pamiętaj: do ceny każdej wycieczki do Jukatanu zawsze powinieneś doliczyć wejściówkę na konkretną atrakcję. Te rzadko kiedy bywają darmowe. Niektóre wycieczki jednak zawierają już je w cenie.

Noclegi na Jukatanie – czy na Jukatanie jest drogo?

Jeśli wybierasz się na Jukatan, jedną z pierwszych rzeczy, na które patrzysz z całą pewnością są noclegi na Jukatanie. Tak jak w przypadku wszystkiego innego, wiele w przypadku ich cen zależy od kilku podstawowych czynników. Tym najważniejszym jest czas, w jakim wybierasz się na wakacje, ale też dokładne miejsce, które planujesz odwiedzić. Wiele do powiedzenia ma też standard, na który liczysz. Bez problemu możesz tutaj znaleźć pokój dwuosobowy w cenie nieprzekraczającej 300 złotych za dobę. W takim przypadku jednak będziesz musiał zdecydować się na jakieś kompromisy (na przykład postawić na hotel w mniej atrakcyjnej lokalizacji). Jeśli będziesz liczyć na większy standard, lepszą lokalizację albo chociażby opcję all-inclusive, będziesz musiał liczyć się z nieco większym wydatkiem.

Pamiętaj: noclegi na Jukatanie stanowią podstawę udanego wypadku. Zwłaszcza że kurort lub hotel często jest też bazą wypadową. Jeśli więc chcesz na czymś oszczędzić, zrób to na czymś innym.

Ceny w restauracjach na Jukatanie

Jako że Jukatan jest miejscem nastawionym na turystykę, nie brakuje tutaj restauracji mieszczących się w praktycznie każdym budżecie i prezentujących bardzo zróżnicowany jakościowo poziom. Dobrze możesz się najeść nawet w budkach z jedzeniem, gdzie za typowe dla Meksyku dania możesz zapłacić grosze (kilkanaście złotych). Bardziej wykwintne restauracje będą od Ciebie wymagały większych nakładów finansowych. Tutaj również nie zostaniesz jednak zaskoczony tak zwanymi “paragonami grozy”. Za kolację w porządnej restauracji nie zapłacisz bowiem więcej niż 200 złotych. Tak jak w każdym poprzednim przypadku, również i tutaj wiele zależy od tego, gdzie będziesz się stołował i na jakie potrawy ostatecznie się zdecydujesz.

Pamiętaj: przez cały swój pobyt na Jukatanie wcale nie musisz jeść wyłącznie w restauracjach. Znajdziesz tu bowiem wiele marketów spożywczych. Ceny w nich są podobne do tych, z jakimi spotykasz się na co dzień w Polsce. Stanowią więc one świetną alternatywę dla wszystkich osób, które posiadają mocno okrojony budżet.

Pozostałe ceny na Jukatanie

Oczywiście musisz pamiętać, że wczasy na Jukatanie to wydatki również na wielu innych polach. Ważne jest, abyś jak najszybciej załatwił sobie Internet na Jukatanie, z którego – zapewniamy – z pewnością będziesz korzystał. Dolicz do planów również koszt pamiątek i transportu, a także innych artykułów codziennego użytku, o których wcześniej nie wspomnieliśmy. Polecamy przy tym zajrzeć do innego naszego wpisu na temat tego, ile kosztują wakacje na Jukatanie. Tam dokładnie rozbiliśmy wszystkie możliwe wydatki, wraz z podaniem przykładowych cen dla ludzi celujących w różne widełki cenowe.

Podsumowanie – czy na Jukatanie jest drogo?

Jukatan jest miejscem, które z pewnością można nazwać idealnym pod kątem wakacyjnego pobytu. Wiele do powiedzenia ma tutaj pogoda, mnogość dostępnych atrakcji, ale też – jak się okazuje – ceny. Wyjeżdżając tutaj możesz mieć pewność, że nie zrujnujesz się finansowo. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz korzystał z tutejszych atrakcji rozsądnie, a z usług – dopiero po porównaniu kilku oferujących je firm lub osób. Upewnij się, że śledzisz nasz serwis. Często publikujemy bowiem porady związane z rozsądnym pożytkowaniem pieniędzy. Sprawdź też koniecznie, jak przygotować się do wyjazdu na Jukatan. Pisaliśmy na ten temat nie tak dawno temu.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Faro de Punta Cancún, zwiedzanie, atrakcje, bilety

Jakie są najpopularniejsze kurorty wakacyjne na Jukatanie?

Następny

Dodaj komentarz