CEDAM Museum w Puerto Aventuras – zwiedzanie

Tagi , , ,

Wakacje na Jukatanie praktycznie każdemu kojarzą się z wylegiwaniem na plaży, opalaniem i – ogólnie rzecz ujmując – spędzaniem czasu na słońcu. Sam półwysep jednak ma bardzo dużo do zaoferowania również w kontekście zwiedzania oraz odkrywania tajemnic, jakie kryją w sobie karty jego historii. Jednym z miejsc w Puerto Aventuras, które pozwalają zaczerpnąć wiedzy na ich temat i dowiedzieć się więcej na temat korzeni tej miejscowości jest tutejsze CEDAM Museum. Ale gdzie tak właściwie je znajdziesz? Co w nim zobaczysz i ile zapłacisz za jego zwiedzanie? Tych wszystkich informacji postaramy się udzielić Ci w naszym dzisiejszym wpisie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się CEDAM Museum?

CEDAM Museum jest niewielkim obiektem, który znajduje się w samym centrum miasta (Centro Comercial La Marina). Bardzo łatwo jest je przegapić, gdyż – poza szyldem znajdującym się na samym w sobie budynku – nie ma nic, co sugerowałoby jego bliskość. Warto więc mieć oczy dookoła głowy lub po prostu podpytać lokalsów. Ci z pewnością będą w stanie wskazać Ci dokładną drogę. Samo muzeum mieści się na drugim piętrze sklepu znajdującego się naprzeciwko miejsca postoju taksówek. 

Co można zobaczyć w CEDAM Museum?

CEDAM Museum zbiera w sobie artefakty pochodzące z tutejszych okolic. Wiele spośród nich wydobyte zostało z wraku statku Nuestra Senora de los Milagros, zatopionego w 1741 roku po opuszczeniu Havana. Był to statek towarowy, który wiózł całe mnóstwo dóbr na sprzedaż – wina, biżuterii, ale też klejnotów. Samo w sobie muzeum jednak nie skupia się wyłącznie na tym statku. W obrębie bogatych ekspozycji znajdziesz też przedmioty będące dziełem starożytnych Majów, wyłowione z samego dna wody otaczającej rejon Xelha, ale też bardziej współczesne odkrycia – w większości wydobyte przez tutejszych nurków i przekazane temu muzeum.

Czy warto odwiedzić CEDAM Museum?

CEDAM Museum to miejsce, które można nazwać idealnym do odpoczynku po pełnym dniu zwiedzania, w szczególności od turystów. Do miejsca tego bardzo rzadko organizowane są wycieczki, przez co niewiele osób w ogóle o nim wie. Cały obiekt jest klimatyzowany, za sprawą czego można połączyć przyjemne z pożytecznym i schronić się w nim od słońca, a przy okazji zobaczyć bardzo interesujące przedmioty, za każdym z których kryje się głęboka historia. Muzeum sprawdza się doskonale również w czasie deszczowych dni, kiedy to możesz nie mieć ochoty na zwiedzanie odkrytych obiektów. CEDAM jest muzeum bardzo “uniwersalnym”, które wpisuje się w gust praktycznie każdego turysty. Wszystkie obiekty tutaj są nietypowe dla przeciętnego europejczyka, a przez to i interesujące i w pewien sposób zmuszające do refleksji.

CEDAM Museum jest też doskonałym wyborem dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Zwłaszcza fanami piratów, którzy chcą zgłębić ich historię w angażujący i rzeczywisty sposób. Argumentów przemawiających za odwiedzeniem muzeum jest całe mnóstwo. Jako że obiekt ten nie wymaga poświęcenia mu zbyt dużej ilości czasu, z pewnością zasługuje na dodanie go do listy miejsc, które chce się odwiedzić.

CEDAM Museum – ceny biletów

CEDAM Museum jest atrakcją, która udostępniana jest całkowicie bezpłatnie. Tak dla mieszkańców Puerta Aventuras, jak i dla wszystkich zainteresowanych jej zobaczeniem turystów. Na ladzie w recepcji znajdziesz jednak specjalny pojemnik na dobrowolne datki, z których całe to miejsce się utrzymuje.

Podsumowanie

CEDAM Museum to niewielkich rozmiarów muzeum, które z pewnością przykuje Twoją uwagę bogactwem eksponatów, każdy z których ma znaczenie historyczne i jest naprawdę solidnie opisany. Jako że to atrakcja, na którą będziesz musiał poświęcić  maksymalnie godzinę, z całą pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zwłaszcza jeśli szukasz odpoczynku od zatłoczonych przez turystów popularniejszych miejsc lub też podróżujesz ze stosunkowo niewielkim budżetem.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Zwiedzanie delfinarium w Puerto Aventuras – bilety i inne informacje

Czy w Puerto Aventuras jest drogo?

Następny

Dodaj komentarz