Dlaczego warto jechać do Puerto Aventuras?

Widok na wybrzeże Puerto Aventuras, Riviera Maya, Jukatan, Meksyk

Jukatan to półwysep, który z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszy z punktu widzenia polskiego turysty. Choć jest kojarzony przede wszystkim z wielkimi i zwykle przepełnionymi turystami  kurortami wakacyjnymi, w jego obrębie znaleźć można również wiele bardziej ustronnych, niemniej jednak równie atrakcyjnych miejscowości. Jedną … Zobacz więcej »

Wakacje w Playacar – hotele, zwiedzanie, plaże

Tropikalne okolice Playacar - dzielnicy Playa del Carmen.

Playacar to wysunięta najbardziej na południe dzielnica miasta Playa del Carmen, stanowiąca – kolokwialnie mówiąc – “łakomy kąsek” dla turystów z całego świata. Taki epitet należy jej się przede wszystkim z uwagi na wysokie standardy noclegowe (znajdziesz tu wiele ekskluzywnych willi oraz obiektów typu all-inclusive), … Zobacz więcej »

Wakacje w Akumal – hotele, zwiedzanie, plaże

Przepiękne wybrzeże miasta Akumal.

Akumal to miejscowość nastawiona na turystykę, będąca jedną z kilku sensownych alternatyw dla najpopularniejszych kurortów wakacyjnych na Jukatanie (w tym przede wszystkim dla Cancun czy Cozumel). Coraz więcej turystów decyduje się na nią nie tylko za fantastyczną lokalizację, ale też bardzo atrakcyjne ceny, doskonały dojazd … Zobacz więcej »

Dlaczego warto jechać do Akumal?

Przepiękna tęcza rozpościerająca się nad Akumal.

Jukatan staje się coraz popularniejszą destynacją wakacyjną tak dla Polaków, jak i mieszkańców innych państw świata. Podczas gdy większość z nich decyduje się na odwiedzenie jednego z najbardziej charakterystycznych jego miast (z Cancun na czele), okazuje się, że również te mniejsze mają mnóstwo do zaoferowania. … Zobacz więcej »

Wakacje w Akumal czy Cancun – co wybrać?

Turystka stojąca przed dylematem odnośnie miejsca wakacji.

Osoby wybierające się na wakacje na Jukatanie często stają przed dość poważnym dylematem. Do dyspozycji mają bowiem kilka mniej lub bardziej popularnych turystycznych miejscowości, które mogą obrać albo za miejsca docelowe, albo też za bazy wypadowe do zwiedzania całego półwyspu. Tutaj właśnie pojawia się dywagacja … Zobacz więcej »

Kiedy jechać do Puerto Aventuras?

Młody mężczyzna robiący sobie przerwę w czasie swojej wędrówki wakacyjnej.

Puerto Aventuras jest miasteczkiem, które z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejsze z punktu widzenia turysty – tak z Europy, jak i z całej reszty świata. Zawdzięcza to swojej ustronności, mnóstwu atrakcji, ale też znacznie niższych cenach niż w popularniejszych kurortach (w szczególności tych … Zobacz więcej »

Kiedy jechać do Akumal?

Turystka siedząca nad morzem z mapą w ręku.

Akumal to jukatańska miejscowość, która cieszy się zainteresowaniem ze strony turystów praktycznie przez cały rok. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że są okresy, w których wakacje w Akumal będą przyjemniejsze (przede wszystkim pod względem warunków pogodowych, ale i chociażby zatłoczenia), a są i takie, … Zobacz więcej »