Akumal Monkey Sanctuary – zwiedzanie, atrakcje, bilety

Tagi , , , , , ,

Akumal Monkey Sanctuary to jedna z atrakcji, które stanowią punkt obowiązkowy w czasie wakacji na Jukatanie. Zwłaszcza jeśli to właśnie Akumal obrałeś jako ich miejsce docelowe. Sama w sobie atrakcja jest niesamowicie popularna, ale i gwarantująca niezapomniane wspomnienia. Planujesz się na nią zdecydować? Z całą pewnością zainteresuje Cię nasz dzisiejszy poradnik, w którym przedstawimy wszystkie niezbędne (z punktu widzenia turysty) szczegóły na jej temat. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Akumal Monkey Sanctuary?

Akumal Monkey Sanctuary usytuowane jest na zachód od centrum Akumal, w dzikiej części regionu, w miejscu, które ciężko jest przegapić (zwłaszcza że prowadzi do niego jedna droga). Sanktuarium zostało zlokalizowane w miejscu, które doskonale oddaje jego w pełni naturalny i dziki charakter.

Dokładny adres atrakcji: Camino a Uxuxubi S/N Predio Santa Pilar Lote 16, 77776 Akumal.

Jak dojechać do Akumal Monkey Sanctuary?

Istnieje kilka sposobów na to, by dojechać do Akumal Monkey Sanctuary. Tym najprostszym jest oczywiście wzięcie taksówki, która dowiezie Cię na samo miejsce. Sama atrakcja jednak znajduje się na tyle blisko centrum miasta, że bez problemu dojedziesz do niej rowerem lub skuterem. Nie ma Cię w Akumal? Dowiedz się, jak dostać się do Akumal z lotniska w Cancun.

Co warto zobaczyć i zwiedzić w Akumal Monkey Sanctuary?

Akumal Monkey Sanctuary to obiekt naprawdę ciekawy, gwarantujący Ci niesamowite przeżycia i obcowanie ze zwierzętami typowymi dla tego regionu świata. Jeśli zastanawiasz się, co warto tu zobaczyć, z pewnością nie zanjdziesz konkretnej odpowiedzi. Wynika to z faktu, że zwiedzanie tego miejsca odbywa się na zasadzie wycieczki z przewodnikiem, dzięki której możesz zobaczyć wszystko to, co atrakcja ta ma do zaoferowania. Przeznaczysz na to około 2 godzin. Później z kolei będziesz miał czas na bardziej swobodne zwiedzanie i ponowne odwiedzanie tych zwierząt, które najbardziej przypadły Ci do gustu. Tobie lub członkom Twojej rodziny (jeśli z nią podróżujesz).

Ile kosztuje bilet wstępu do Akumal Monkey Sanctuary?

Bilet na najbardziej popularną wycieczkę po Akumal Monkey Sanctuary (a jednocześnie tę podstawową, po którą sięga większość turystów), kosztuje 70$ (około 280 złotych) za osobę dorosłą. Dziecko (5-11 roku życia) za bilet zapłaci 50$ (200 złotych), natomiast najmłodszy poniżej 5-go roku życia wejdzie całkowicie za darmo. Bez potrzeby uiszczania opłaty za bilet.

Ile czasu trwa zwiedzanie Akumal Monkey Sanctuary?

Praktycznie każda wycieczka organizowana w ramach pobytu na terenie Akumal Monkey Sanctuary trwa około dwóch godzin (nie licząc oczywiście przygotowania do niej i zebrania się w miejsce, w którym się ona rozpoczyna). Oczywiście więcej czasu zajmuje korzystanie z tak zwanych “opcji łączonych”, a zatem pakietów zawierających nie tylko zwiedzanie Sanktuarium, ale też pobliskiej cenoty oraz jazdę na quadach.

Kiedy najlepiej odwiedzić Akumal Monkey Sanctuary?

Akumal Monkey Sanctuary otwarte jest przez cały rok. Musisz jednak pamiętać, że w samym środku sezonu turystycznego cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzają je rodziny z dziećmi odwiedzające nie tylko Akumal, ale i chociażby zlokalizowane niedaleko Tulum. Jeśli więc nie lubisz tłumów, zarezerwuj termin w miesiącu mniej popularnym wśród turystów. Jeśli zaś chodzi o godziny Twojej wizyty, dobrze jest wybrać te poranne. Wtedy też będziesz miał większe szanse na natrafienie na porę karmienia.

Czy warto odwiedzić Akumal Monkey Sanctuary?

Akumal Monkey Sanctuary to znakomite miejsce do tego, by zaobcować ze światem fauny jukatańskiej. Wbrew nazwie i pozorom, spotkasz tutaj nie tylko małpy, ale też wiele innych zwierząt, często uratowanych z fatalnych sytuacji. To tak właściwie olbrzymie zoo, w którym z praktycznie każdym zwierzęciem można wejść w jakąś interakcję, poznając je z bliska i dowiadując się więcej na jego temat. Akumal Monkey Sanctuary warto odwiedzić, bo:

  • gwarantuje kilka godzin bardzo przyjemnego spędzania wolnego czasu,
  • posiada duże wartości edukacyjne (przewodnicy są naprawdę wykwalifikowani),
  • jest rozrywką bezpieczną i bardzo atrakcyjną,
  • znajduje się niedaleko Akumal.

Wycieczki i bilety do Akumal Monkey Sanctuary 

Akumal Monkey Sanctuary można zwiedzić wyłącznie korzystając z opcji wycieczki z przewodnikiem, który przeprowadzi Cię przez cały obiekt, a ponadto przedstawi wiele ciekawych informacji tak na temat samego w sobie miejsca, jak i zamieszkujących je zwierząt. Bilety zdecydowanie najlepiej jest kupić przez Internet, unikając przy tym kolejek na miejscu oraz gwarantując sobie miejsce w grupie o określonym czasie. Jeśli planujesz skorzystać z tej atrakcji i liczysz na atrakcyjne promocje, koniecznie zapoznaj się z ofertą prezentowaną na łamach serwisu Tiquets. Świetną, bo dająca Ci doskonały wgląd na to, co gwarantuje każdy pakiet, ale też pozwalającą Ci zakupić wejściówkę w atrakcyjnej cenie.

Podsumowanie

Akumal Monkey Sanctuary to miejsce, które zachwyci Cię na wielu płaszczyznach, a które z całą pewnością jest jednym z tych, które warto odwiedzić w czasie swojej jukatańskiej podróży. Jeśli uwielbiasz zwierzęta, kochasz dziką naturę i chciałbyś wejść z nią w interakcję, to miejsce dla Ciebie. To także atrakcja, którą pokochają rodziny z dziećmi. Z uwagi zaś na niskie ceny biletów, jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Pamiętaj przy tym, że rezerwacji wycieczki po obiekcie możesz dokonać w całości internetowo – często oszczędzając na tym sporo pieniędzy.

Autor: Paweł Ryszka – podróżnik dość nieoczywisty. Choć wielokrotnie bywa za granicą, aktualnie skupia się na poznawaniu tego, co bliskie polskiemu sercu. Z rowerem u boku. Kocha zwiedzanie nowych miejsc – zwłaszcza tych najbardziej klimatycznych. Poza podróżowaniem zajmuje się zaś szeroko pojętym IT, tworząc strony i sklepy, wypełniając je treściami i zajmując się social mediami. To właśnie z tych ostatnich najczęściej czerpie inspirację do kolejnych podróży. Równie nieoczywistych, bo często nieprzebiegających według popularnego schematu.

Poprzedni

Ile kosztują wakacje w Puerto Aventuras? – co warto wiedzieć?

Ile kosztują wakacje w Akumal? – co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz